A férfiaknál féltávnál (1:06:06) már csak két olasz futó maradt az élen: Migidio Bourifa és Mostafa Errebbah. Leszakadt a kenyai Lomuria és a marokkói Boudalia is, valószínűleg a hideg, esős idő nem kedvezett nekik.

A 40 éves Bourifa előbb lereagálta versenytársa több iramváltását, majd 39 kilométernél ő gyorsított, és egy 3:05-ös kilométerrel leszakította Errebbahot. 2:14:14-es idővel nyert, második lett a belassuló Errebbah, harmadik a 100 kilométeres világbajnok Giorgio Calcaterra.

A verseny utáni nyilatkozatában Bourifa elmondta, nagyon örül a győzelemnek, egyetlen célja maradt még: szeretne rajthoz állni a New York maratonon, aztán befejezi pályafutását.

A hölgyeknél a legnagyobb esélyesnek tartott Ornella Ferrara féltáv előtt lemaradt az élbolytól, innetől csak ketten maradtak az élen: a duatlon és triatlon versenyekről jól ismer, maratonfutásban még nem túl tapasztalt 32 Laura Giordano és a kenyai születésű olasz futónő, Josephine Wangoi. Giordano 32 kilométernél robbantott, Wangoi nem tudta őt követni, így Giordano két percet javítva korábbi egyéni csúcsán, 2:35:36-ös idővel nyert.