180 km Szint: 2455 m

02:25 p/km (24.88 km/h)

BalatonMan - ironman

Úszás után nem kapkodtam el a depózást. Törülköztem, zoknit húztam,  még egy kiflit is megettem közben. Ez a mai nap nem száguldásról szólt, hanem a túlélésről.

A bringapálya 6 kör a Balatonfelvidéken, körönként 410 m szintkülönbséggel. Minden kör első 9 km szinte végig emelkedik, helyenként 8-10 %-os. Mindez 33-38 fokos elképesztő forrósággal párosult. Pénteken hallgattam az időjárás jelentést, ahol a meteorológos azt mondta: "hétvégére csak kimélő programokat válasszunk". Hát ez piszkosul nem az volt ... vazzze. :)

Ilyet még nem láttam triatlon versenyen, de bizony voltak akik tolták a bringát felfelé. Na jó, nyilván nem az elit-ek. Néha én is úgy éreztem, hogy gyalog gyorsabb lenne.  Nem győztem eleget inni, még szerencse, hogy a kör felénél is volt egy frissítő állomás. A két kulacs alig volt elég egy körre. Számításaim szerint kb. 8 liter isoitalt ittam meg a 180 km alatt. Minden kör végén megálltam a versenyközpontban Anitánál is egy rövid időre. Bekaptam egy sajtos stangli - sör mixet, fejet locsoltam, és csak ezután mentem tovább. A második kör végén kicsit hitetlen voltam, hogy lehet ebből még négyet letekerni. A harmadik- negyedik kör valahogy elment. Az vigasztalt, hogy láttam, ez senkinek nem megy jobban. Talán egy spori előzött meg ironman-es rajtszámmal. Az 5. körben az hajtott, hogy csak azért is megcsinálom, a 6. körben pedig már lélektanilag volt jó, hogy ez az utolsó. Visszaérve a depóhoz megsimogattam a bringámat, hogy most sem hagyott cserben, technikai probléma nélkül megtettük a távot.