04:27:47

42.2 km

06:21 p/km (9.46 km/h)

BalatonMan - ironman

A tikkasztó melegben, egy brutál bringázás után, ez a maraton már csak arról szólt, hogy valahogy le kell gyűrni a távolságot. Egész nap figyeltem a megfelelő frissítésre, nem kapkodtam a depózásoknál sem, így már nem tűnt lehetetlennek, hogy ez az ironman is meglesz előbb-utóbb. 10. helyen álltam amikor kiértem a futópályára, ahol 16 körben teljesítettük a maratont. Hamar feljöttem a 9. helyre, de innen lényegében nem változott semmi sokáig. Aki előttem volt, ő mindig gyorsabb köröket ment mint én, így csak távolodtam. Lényegében úgy teltek a körök, hogy a frissítőknél belesétálva ettem-ittam, majd a következő frissítésig futás. 14-16 perces köröket futottam, csak kétszer volt kicsit hosszabb szünet, amikor görcsölés határán lévő lábaimat legyúrattam Anitával. Ahogy fogytak a körök, és tisztult a kép, láttam, hogy a gyorsan futó Simonyi már a 7. helyen fut, és a pillanatnyilag 8. helyen álló Dankó Szabolcs, akinek féltávnál még két kör előnye volt, még befogható. Az utolsó előtti körben utol is értem, majd gyorsan el is mentem mellette, nehogy eszébe jusson velem jönni. Az utolsó körben már csak simán be kellet jönnöm, és így a 8. helyen végeztem életem eddigi legkeményebb megmérettetésén. Ez nem "csak" egy szimpla ironman volt, ez annál sokkal durvább.

A győztesnek is több mint 11 órára volt szüksége a teljesítéshez, és 4 órán belül senki nem teljesítette a maratoni távot.

04:27:47 42.2 06:21 9.46 0 0 0 0