Szülők egyesülete: ne lehessen megbuktatni a diákokat testnevelésből!
A Magyarországi Szülők Országos Egyesülete azt javasolja, hogy jogszabályban rögzítsék: a szülőknek nem kell fizetniük a mindennapos testnevelésórák és sport költségeiért, illetve azt javasolják, hogy testnevelésből ne lehessen elégtelen osztályzatot adni a diákoknak.
A szervezet az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleménye szerint felméréseikből az derül ki, hogy a szülők többsége egyetért a mindennapos testnevelés bevezetésével, abban az esetben, ha az iskolák nem kérnek pénzt érte, és a diákokat nem buktatják meg ebből a tárgyból.
Azt írták: jogszabályi garanciákra van szükség, hogy az iskolák nem a szülőkkel fizettetik meg a mindennapos iskolai testnevelés és sport költségeit, az uszodai belépőket, a testnevelési órákon külső szakemberekkel tartott sporttanfolyamok költségeit, a drága tornafelszereléseket, sporteszközöket, az iskolán kívül tartott foglalkozások, versenyek költségeit, a nevezési díjakat és sportköri tagdíjakat. Továbbá azt javasolják: a testnevelés tantárgyból a tanulók fizikai állapotát mérjék, és az önmagukhoz mért fejlődésüket értékeljék, ezzel párhuzamosan meg kell szüntetni az elégtelen osztályzatot.
Hozzátették: a tanuló hozzáállását, igyekezetét, szorgalmát, fejlődését évközben szövegesen kell értékelni, évvégén lehet osztályzattal minősíteni, de testnevelésből nem lehet a tanulókat megbuktatni, javítóvizsgára, évfolyamismétlésre utasítani. A szervezet további javaslatai között szerepel, hogy a testnevelésóra alóli felmentés szabályait iskolai dokumentumokban kell rögzíteni.
Véleményük szerint felelősségre kell vonni az intézményeket, ha létesítményhiányra hivatkozva nem tartják meg az mindennapos testnevelésórákat vagy indokolatlanul pénzt kérnek azok megtartásáért; illetve javaslatuk szerint az államilag fenntartott iskolákban minden tanuló ingyenesen kapjon tornacipőt, trikót, tornanadrágot - zárul a közlemény.
Forrás: MTI
Hasonló cikkek
Sporthét létrehozását tervezik az EU-ban
ÁNTSZ: egy év alatt 123-an kerültek kórházba túlzott energiaital-fogyasztás miatt
Lebukott a segélyekkel csaló triatlonista
Egészség-felmérés: a megkérdezettek fele minden nap sportol
4 hozzászólás
A mi tornatanárunk szelektíven osztályzott. Mindig voltak felmérők ahol a testesebb osztálytársaink persze rendre lemaradtak, vagy kevesebbet ugrottak, de minden gyereket a saját teljesítményéhez mérten osztályozott. Ha látta, hogy vért izzadva a csávó faragott a legjobb idején mondjuk fél percet az iskolakörön hiába volt még bőven az egyes kategória az ideje, 5öst vagy 4est kapott, mert magához képest javult. A következő felmérőn már 300%kal dolgozott megint hogy tudja javítani az előző idejét.
Teljesen osztom az előttem szólok véleményét. Szülőket, pedig nem értem miért féltik a gyereküket a mozgástól? Talán azért mert Ők maguk sem mozognak semmit? Az Ő logikájukon elindulva, ha a gyerek megjelenik órákon egész évben és nem öltözik át akkor sem lehet megbuktatni őket. VICC!!! Régen örömmel mentek a gyerekek tesiórára,most pedig rossz példát látva utálnak mozogni...tisztelet a kivételnek
Matek órára meg mindenki kapjon számológépet :)
Az egyes nem azért van, hogy a tanár gonoszkodjon a gyerekkel... hanem hogy az értékelhetetlen teljesítményt valahogy mégis jegyezzék. Ha nincs buktatási lehetőség, akkor azok sem fognak mozogni, akik eddig is csak "muszályból" csinálták, tehát azt érik el, hogy lesz néhány stréber az osztályban, aki mondjuk focizik (mert komolyabb tanórát nem lehetne majd tartani), a többi meg pikknikezik.
Én is szubjektív osztályzásban látom a lehetőséget, amilyon hendikep jellegű felmérésekben, ahol az elhízott gyereknek is lehet sikerélménye. Mondjuk a szülők azon is elgondolkodhatnának, hogy a gyerek miért nem mozog eleget és miért elhízott... az nem a tanáron múlik....
Érdekes, az én két kölkömet alig bírom lelőni, néha már túlzás amennyit pörögnek... pedig igazán nem vagyok sportellenes :D
Hát, remélem nem sikerül elérniük a jvaslat bevezetését...
Még több címke
Ironman edzésterv kezdőknek: 9-20. hét 1
Első 5 kilométerem 498
Első 5 kilométerem 498
Első 5 kilométerem 498
Egyrészről megérte a Szülői szervezetet, ám cserébe nekik is törvénybe kellene foglalniuk, hogy felelősséget vállalnak azért, hogy a gyermeknek minden nap ott legyen a megfelelő tornafelszerelése, és ne lógjon a gyermek a testnevelés órákról.
Mivel magam is pedagógus vagyok, és osztályfőnökként is láttam már sok mindent, azt gondolom, nagyon nehéz dolog ez. Ha a gyerek tényleg bejár az órákra, mozog, igyekszik az alkatához, adottságaihoz mérten, akkor fejlődni is fog, és akkor fel sem merül a probléma. Mit lehet azonban abban az esetben csinálni, amikor egy diák teszem azt heteken, hónapokon át nem visz felszerelést egyetlen órára sem??
Abban is igazuk van, hogy ha az állam/kormány remekül kitalálta ezt a remek ötletet, hogy mozogjanak a gyerekek minden nap, akkor biztosítsa is hozzá a megfelelő infrastruktórális hátteret. Az egyik dolog, hogy ha az eddigi - átlagos - heti 2 órával számolok, akkor 4 éven belül 2,5-szer annyi testnevelőre lesz szükség, ami viszont súlyosabb: az infrastruktúra. Sok helyen nincs (elég) tornaterem, öltöző, zuhanyzó. Ezt figyelembe vége nekem kicsit nevetségesnek hangzik az ingyen tornacucc.