2017.07.15 Szombat, 23:59:00

(edzés)

00:00:00

Fadd Dombori sprint

Idei első (és egyben utolsó előtti verseny). Tavalyi szezon teljesen kimaradt sérülés miatt. Most sem vagyok egészséges, de már nem érdekel és edzek egy ideje, így úgy gondoltam versenyezni is fogok. Kicsit későn kezdtem el edzeni, úgyhogy a cél verseny elvileg az Ózdi sprinttáv lett volna, de az nem úgy néz ki, hogy meg lesz rendezve, így a BudapestMan lesz. Előtte felkészülési versenynek tökéletes tűnt Fadd. Szeretem és ismerem ezt a helyszínt.

Semmilyen célkitűzésem nem volt. Szerencsére úgy jött ki, hogy pont pihenőhét végén volt, szóval rápihenhettem. De semmilyen időtervem nem volt. Két célja volt a versenynek: kis versenytapasztalat, illetve hogy bringán kihajtsam magam teljesen. Tanulni tudok ezekből...

Időben sikerült leérnem bőven, de aztán sokat tököltem, így a depózás nagy kapkodás közepette le. Egy kicsit belejátszik ebbe az eső is, 13:40-14:05, én pedig 14:00-től bringán akartam bemelegíteni, de azt csak 14:15-kor kezdtem el, 45perccel a rajt előtt, mikor elállt az eső. 20 perc múlva ismét elkezdett esn, így depózni esőben tudtunk. Ráadásul a versenymezemben a cipzár beragadt, se le, se fel nem tudtam húzni. Szerencsére nálam volt a tartalék mez, amit nem szeretek annyira, de így 20perccel a rajt előtt még gyorsan átvettem. Időm azért volt úszás előtt pár perces gimnasztikára és úszni is kicsit, szóval nem csúsztam ki az időből, csak nagyon stresszes volt. És elfelejtetem a bringás cipőt kilazítani, így nem tudtam belebújni bringán, sokat kellett vele vacakolni.

Rajtszámban volt a chip, így úszásra nincs hivatalos idő, szerintem bringa kezdetéig mérték az időt.

Hivatalos idők:

Úszás: 13:54

Bringa: 34:14 (ebbe a 2 depó benne van)

Futás: 23:34

A depózáson kívűl nem lehetek semmivel sem elégedett. Futás viszonylag jól ment, bár én úgy éreztem, hogy nem haladok. De mivel előtte a bringázás nagyon lightos volt, így nem feltétlenül értékelhető a futás.

Össz idő: 1:11:42

Összetett 250/129

Korosztolybán 12/9

Túl sok elemezni való nincsen. Felkészülés, gyakorlóverseny, sérülten, szóval sok konkluziót nem lehet levonni. Hacsak azt nem, hogy még mindig kövér vagyok. Nem tudom hogyan, vagyis inkább azt nem értem miért mondja mindenki hogy az elmúlt pár hónapban mennyit fogytam. Ez igaz, mert 2-3hónap alatt lement 8kg, és 90->81 vagyok mióta nem pokizok, de láttam egy képet a versenyen és azon még mindig nagyon kövér vagyok (vagy csak a mez rossz)... Étkezésre azért figyelek és edzek és remélem egyszer meg lesz az eredménye

A célnak azért megfelel, lehet ebből tanulni! (Sokat kell nyíltvízen úsznom és meg kéne gyógyulnom valahogy!)

PS: Bár nem akartam összehasonlítani a dolgokat, de azért csak megteszem:

2013 Fadd: 1:14:30, jó formában, egészségesen

2014 Fadd: 1:14:17: kevés edzéssel, vmilyen lábsérülés után pár héttel, 5 hét edzés után, rápihenés nélkül (még egészségesen amúgy)

2015: tesi érettségi után, és a problémák nem sokkal ezelőtt kezdődtek, kevés edzéssel, mert 5 hete edzettem combhajlító izomszakadás után: 1:12:58

Idén meg ugyebár 1:11:42, szóval javítottam, bár nem értem hogy hogyan, hol...!

PS2: rájöttem, azért javítottam, mert nem volt meleg! Korábban mindig 30 fok körül volt, most ideális 21-23 fok körül volt a hőmérséklet. Amúgy nem nagyon fáradtam el, célbe érkezve sem estem össze, le se kellett ülnöm, fújnom sem kellett nagyot, szóval maradt azért benne elég sok...