2012.07.14 Szombat, 15:00:00

01:25:24

21.45 km

03:59 p/km (15.07 km/h)

Délibáb félmaraton. 3 éve aszontam ezt a versenyt soha többet. Eddig tartott a soha. Edzőversenynek szántam, az első 7km-t egy jó tempófutásra aztán egy laza kocogás. Nagyon meleg lett, tűzött a nap rendesen. Rajt után a tervnek megfelelően igyekeztem gyorsan futni, ami nem is ment rosszul, nagy élmény volt, h a gyakorlatilag az élboly sokáig méterekre volt tőlem. Majd 3 fő elhúzott, Krisz 4. helyen aztán én. Nemsokára meg már a 4. helyen voltam. Persze tudtam én ezt a tempót nem birnám végig, pláne ilyen melegben, nagyon durva idő lett. 5km körül már kezdett elegem lenni, de csak lement a 7 tempó, egész jó idővel. Eztán visszavettem, de nagyon elegem volt, a fejem majd szétforrt a melegtől. Innentől kb. 7-8km nagyon rosszul esett, igyekeztem nem rosszul lenni, és még ,mennyi volt hátra, Tempó edzés után jobb megállni...Érdekes mód csak az 5. helyre estem vissza, és azt is láttam senki nincs mögöttem közelben, igy mentem az 5, helyért egy 4:10 körüli tempóban. Kb a 3, kör elejére szedtem össze magam, igaz volt ahol megálltam a fejem locsolni. Innentől kezdtem élvezni a helyzetet. Az utolsó km előtt pedig hirtelen a lekörözöttek közt megláttam a 4. helyen futó srácot, de ő is vagy meglátott vagy hajrázni kezdett, mert nem csökkent tovább a távolság, őt már nem tudtam befogni. Nem baj, ez igy volt jó. Nem sokat élveztem közben a maiból, de szuper edzés volt és egy összetett 5. hely BSI versenyen külön szuper eredmény. Ennek is örülök. Utánna a zuhany volt a nap fénypontja hideg vizben....

Kardos Doktorral utaztam, jókat dumáltunk és Dani is nagyot futott. Igy egy szuper délután volt. A többi Élményfutár is nagyot alakitott, pedig ez ma egy kemény futás volt!