2018.06.03 Vasárnap, 00:00:00

00:57:22

14.25 km

04:02 p/km (14.90 km/h)

Mai 20 km-es edzés tervéhez pont jól passzolt a hévízi futófesztivál. Volt egy kis dilemmázás a 14 km-es és 21 km-es táv között, végül a rövidebbet választottam, hogy majd a bemelegítéssel és a levezetéssel együtt pont meglegyen a napi 20-as. Timi is elkísért, ő 7 km-en állt rajthoz, jól bevált szokása szerint 0 edzéssel a háta mögött. Szerencsénk volt az időjárással, a délután 4 órás start idejére akár tűző napsütés is lehetett volna, helyette most felhős időt fogtunk ki. Az első körben (két db 7 km-es kört kellett teljesítenünk) visszafogottan akartam futni, hogy aztán a második felét jobban megnyomjam, de aztán mégis elvitt a lendület mindjárt az elején, bőven 4 percen belül kezdtünk. 2 km-nél van egy kisebb emelkedő, de különben egészen 4 km-ig lankásan emelkedik az út. Ezeken is kitartott a lendület, és nem is esett rosszul, és alig voltak előttem mindhárom távot (7, 14, 21) figyelembe véve egészen pontosan 7-en. Közülük hárman egész közel voltak, és még az első körben könnyedén elléptem mellettük, már csak a 7 km-en vezető Somogyi Gábor, és a 14-en élen álló trió (Koszár Zsolt, Korpics Attila, Illés Mátyás) maradtak előttem, Matyit láttam is, úgy 150 m-re. Az első kör átlaga 3:59 lett. A második körben is egészen jól megfutottam az emelkedőt, de Matyi nem közeledett, így betonbiztosnak tűnt a helyezésem, nem is törtem már össze magam a végére. Persze a tempó és a meleg (a végére mégiscsak kisütött a nap) együtt azért szépen megemelték a pulzusom, mégis úgy érzem, egy keveset (mondjuk egy fél percet) hagytam benne a végén. 57:22 lett az eredményem (4:02-es átlag), abszolút negyedik hely (korosztályban Attila mögött második). Ez teljesen megfelel a mostani edzettségi állapotomnak, ha tisztességesen végigcsinálom a nyári edzésprogramot, legalább 4-5 percet fogok még gyorsulni félmaratoni távon. Timi is beért 37 perc alatt, azaz majdnem 5 perces km-eket futott. Szintes pályán, edzés nélkül!

00:57:22 14.25 04:02 14.90 0 0 0 0