01:57:50

21.1 km

05:35 p/km (10.74 km/h)

II. cep félmaraton Székesfehérvár - elmaradt

8-kor találkoztam a volt munkatársaimmal, akik három fős váltóra neveztek. Kicsit megijedtünk, mert az induláskori 6 fok 4-re is lement, de hát nme volt mitt tenni, és úgy nézett ki, hogy legalább az eső nem fog esni. Átvettük a rajtszámot, és már feltűnhetett volna, hogy négyesével osztották a banánt, de nem gondoltunk semmi rosszra, visszaültünk a kocsiba melegedni, mert még egy óra volt a rajtig. 9:45-kör kezdtünk el készülődni, amikor odajött hozzán valszeg a főszervező és mondta, hogy a katasztrófavédelem miatt le kellett fújniuk a versenyt. Kérdeztük, hogy a befutóérmet odaadják-e, azt mondták, hogy persze, de akkor már azon voltunk, hogyha eddig eljöttünk valahogy lefutjuk. Szerencsére a versenyközpont egy sportpályán volt, ahol volt egy 400-as és egy 600-as rekortán pálya. Így a 600-ason kijelöltük a 35 kört. A körön odafelé elég nagy szél volt, de mivel a tegnapi duatlon miatt laza két órát terveztem, biztam benne, hogy ez nem lesz gond. 10 perces 3 körönként simán meglehetett a két óra és bár az utolsó néhány körben már gyengébben mentem a 2 óra egy pillanatig sem forgott veszélyben. Így büszke vagyok a hétvégi teljesítményemre :-)

GPS szerint: 21,51km