2012.05.19 Szombat, 10:00:00

01:18:27

21.1 km

03:43 p/km (16.14 km/h)

Wink félmaraton. Nem készültem rá, kicsit fáradt is voltam fizikálisan, depláne mentálisan, de tudtam, hogy tolni fogom neki. Igy is akartam, igy is lett. Rajt után kb 5. helyen álltam és voltak előttem félmaratonosok is. Aztán 1km-nél már kitisztult a mezőny, hamar a 3. helyre kerültem. Felzárkoztam Krisz-hez, aki maratont futott. Jó kis pálya, de a sok kanyar és fordító elég gyilkos volt. Néha még dumáltunk is. Az első kör még jól ment, éreztem a combjaim nem elég frissek, de Kriszivel csak futottunk futottunk. 14-nél kérdezte, nem megyek Vele végig a maratonon? :o) A 2. kör végén rosszul jött ki a frissítés itt lemaradtam pár méterre, nem is igyekeztem visszazárkózni, itt ugyanis még gyorsultunk, hogy utolérjük a 3. helyen futó olasz maratonistát. És azért nekem ez kemény tempó! Az első két kör még egész jól ment, a 3. már kicsit szenvedős volt. De mindig arra gondoltam,hogy ma küzdeni akarok, ezért jöttem, és ez a kisebb holtpontokon gyorsan keresztül is vitt. Annyira vészes nem volt, és hát ez egy félmaraton. A 3. körben a 2. helyen futó srác előnye hirtelen csökkenni kezdett. 18-nál értem utól, nem sokat vártam, nyomtam egy 200 beleváltást, nem tudott beállni. Itt lemaradt az olasz srác is. Kriszi ment előttem 15 méterrel. Innentől tartottam a tempót, számoltam a métereket és gondolkoztam miért jöttem ma ide. Örültem az időmnek nagyon, méltó ajándék ez Anyukám emlékének. Neki futottam ma! Neki és Patriknak!!

Amúgy jó verseny, tetszett a pálya, bár a sok kanyar elég sokat elvisz. A meleg se segített. A frissítők mind rossz helyen voltak. A rajtszám felvétel is kicsit kaotikus. A társaság, az idő, a hangulat azért mind jó emlékek lesznek!