02:48:30

25.334 km Szint: 1295 m

06:39 p/km (9.02 km/h)

Szendehelyi általános iskolában volt a versenyközpont.
8:30 körül értünk oda, már szépen tele volt az utca a parkoló autókkal, de szerencsére elég közel találtunk helyet.
Érdekes volt számomra a hangulat. Kint a rajtkapunál nem volt senki, a benti tornateremben voltak az emberek.
Feliratozás hiányában, először nem találtuk a rajtszámátvételi pontot, de szerencsére hamar észrevettem a hátsó asztal sort a tornateremben.
Két wc is volt, de mindkettőben 1db ülős slozi, piszoár egy sem, így elég hamar jó nagy sor alakult ki.
Én a rajtszám átvétele után „kimenekültem” a melegből, mert nekem nem tesz jót, ha a melegből állok a hideg rajthoz. Kint bemelegítettem és levettem a felesleges ruhadarabokat a rajt előtt 5 perccel.
A benti hangosítás a kinti hangfalakon is hallatszódott. Majd 8:55 körül (9órakor volt a rajt) kijöttek a szervezők és odaálltak a rajtkapuhoz. Semmit nem lehetett hallani csak amikor már egyre több ember kiabálta a visszaszámlálást. Kb. 7-6 környékén jöttem rá, hogy mindjárt indulunk. Rossz volt ilyen hirtelen startolni.

A pálya nagyon jó volt, kemény és technikás.
Az első 14km alatt szedtük össze lényegében az összes pozitív szintet (D+ 1075m).
Kétszer másztuk meg a hegyet teljesen a csúcsig.
Elejét sajnos most túlzottan elfutottam, túl hamar savasodott be a lában. Szerencsére azért elég hamar rendbe tudtam tenni magam és sikerült egy tartható iramot választanom. Ismerem Naszályt sokat szoktam ott túrázni és futni is, de versenyen most voltam először. Lefelé is nagyon komoly sziklás, avaros, csúszós lejtők voltak, de itt jól tudtam haladni előztem is több embert. Felfelé 3-4-en sajnos visszaelőztek. Majd másodszor, mikor ténylegesen elfutottunk a kilátó mellett, egyre több ember lett előttem. Rájöttem, hogy itt már az M-távval együtt futunk. Így teljesen elvesztettem a pozíció érzékemet, de ez igazából jó volt, terhet vett le rólam.
Még volt egy kemény ereszkedés, ahol elég sokszor megcsúsztam, megbotlottam az aszfaltos cipőmben, de szerencsére esés nélkül megúsztam. Visszafelé futásnál már a tanösvény dombjai is kemények voltak, de sikerült őket megfutni. Azért a végén már nagyon jól esett célba érni, a lányok és Marcsi ott vártak :)

115 célba érkező közül a 24. lettem. Számomra ez egy nagyon jó teljesítmény úgy hogy szerdán fejeztem be a 177km-es, 4napos kéktúrázásomat fájó lábakkal.
A végén a zuhany és a gulyás leves nagyon jól esett :)