01:36:40

21.1 km

04:35 p/km (13.10 km/h)

K&H, Siófok.
Különösebben nem készültem erre a versenyre, a cél az volt hogy jobbat fussak mint pár éve, 1:43 körül. Semmi meghalás, egy felmérőnek tekintettem, mi az a még kellemes tempó amivel ennyit le tudok futni.
A szerdai edzés (5 x 1 km kb tervezett félmarcsi iram) után kétségeim voltak mit bírok, akkor ugyanis a 4:50 körüli ezrek sem estek túl jól, a 4:40-en belüli pedig nemcsak hosszabb, de már rövidebb távon is elképzelhetetlennek tűnt.
Az első 2-3 szokás szerint kerülgetés, az első zónában 6 percen kívüli futók tömkelege...
Órát otthon hagytam így telefon Endomondo-val a zsebben. Eleinte 4:45-4:50 körüli ezrek, majd bemelegedés után 4:35-4:40-ek.
A második kör előtt utolértem 2 srácot akik egyenletesen futottak, hozzájuk csatlakoztam. 10-18 km között szinte minden kili 4:30-4:35 közötti volt, az utolsó km-t nyomtam meg kicsit, de nem sprinteltem a befutónál sem max-on.
Nagyon Örülök hogy komolyabb felkészülés nélkül sikerült ilyen könnyedén a tervezetthez képest sokkal jobbat futni. Tavasszal ha minden jól megy szeretnék egy 3:2x-es marcsit, ez alapján ha semmi nem jön közbe és normálisan készülök, mennie kell.
Ez volt a negyedik félmarcsim. (Szentendre 1:29, Siófok 1:44, Siófok 1:48, Siófok 1:36)
Idővel rá kell menni majd egy félmaraton PB-re is.