2014.03.22 Szombat, 12:50:00

00:59:50

22 km Szint: 550 m

02:43 p/km (22.06 km/h)

II:kőfejtő cross Tarcal:Tegnap abszolút mélyponton voltam,elszakadt a lánc,kijött az aranyerem,még aikidó edzésre se mentem el,mentálisan szétcsúsztam.Úgy voltam vele,lehet el se indulok,csak megnézem a versenyt..de aztán mondom becsületből elindulok,ha nem fáj semmim,legurulom...és milyen jó lett..Rajt:bolt mögött sikátorba,kb 50 adrenalintól túlfütött versenyző..merész,főleg hogy utána éles kanyargós utak még szűkebbek.Nem siettem,mondom az első kört nem lövöm el,+meglátom mit ad a pálya.A lépcsőnél óriási harc a lemenetért,mindenki tolja.Kb 25-30.hely körül vagyok.Nem zavar.A pincesornál a gyorsankezdő rakéták aztán bedobják a gereblyét,lassan elkezdek előre kúszni.A borosüveg abszolut nekem fekszik ma,ott nagyon megyek.Az első kör végén megállapítom,hogy a betonos lefelé részen nem tolom magam annyira,ott regenerálok,de a lépcsőktől végig a  tetőig megtolom.Működik.Lefelé nem sokat kapok,de a pincesornál megvan 2-3 rider+ a legfelső részen a nyíregyiek biztatnak,ami arra jó,hogy 1et lekapcsoljak,és kiállva keményen támadjak.Mekkora mentális lökést adnak,hihetetlen.A rendszer már bemelegedett,a dízelmotorom elérte a megfelelő fordulatot.A 3körbe utólérem Etelét.Egy kicsit csodálkozok,de verseny van,leakarom szakítani,de ez csak a következő körbe lesz meg,mivel felfelé még nem nyitok akkora rést,hogy elég legyen.A 4 körbe Dudu Csabi felad frissítőt,de hogy kerül ide ő??Azért jó hogy sok nyíregyi szurkol oldalról,nem engedik,hogy belassuljak,mindig hallom valahol hogy hajrá Fari..Taki mondja 5.vagyok abszolutba.Még elég jól előrekeveredtem,előttem egy specces srác,de sose tudok támadópozícióba kerülni,csak követni tudom.Az utolsó körben aztán minden beleadok,megyek egy full piros zónát kiállva,a kb 20mp előnyét lehozom 2 bicajhosszra,de ahogy átbukunk lejtőzésbe,elgurul tőlem.Tudom hogy ezt már nem hozom be,nem is erőltetem.Így begurultam absz 5nek,master1 ben pedig egy 3.helyet kibicajoztam ma a Torpadóból.Jó verseny volt,szezonkezdőnek príma,a versenyzői létszám pedig szerintem döbbenetes,nagyon sokan voltunk...