2014.01.01 Szerda, 13:00:00

00:33:00

15 km

02:12 p/km (27.27 km/h)

2.Buék kupa:meglepően sokan gyűltünk össze,közte voltak meglepetésemberek,aminek személy szerint nagyon örültem(Nykse mtb-s szakkolegák többek között).Egy új pályát jelöltem ki,amiben 20 kanyar volt,de volt benne több hosszú egyenes is.A rajtot elindítottam,megvártam míg az utolsó versenyző is elrajtol,és én is elindítottam a "dízel motorom".Az elejéhez képest már több mint fél perc volt a hátrányom,már a második kanyarnál.Mondjuk nem foglalkoztam vele,mert nem ez volt a cél,én máris "nyertem",mert nagyon örültem,hogy ilyen sokan össze tudtunk gyűlni.A kis fák között a lefelén az ideális ív mellett a felszántott részen toltam egy erőset,és a kör közepén már a master 2 "szakasz"mögött gurultam.Őket a lenti egyenes részen hagytam ott,nagyon jól esett hogy hallottam az elismerő szavaikat.A második körben azon dolgoztam,hogy felérjek a vezető hármashoz(Tesó-Doki-józsi)Ezt a kör végére teljesítettem,de ezen a 2 körön mennem kellett 120%ot.Megpihenni nem tudtam,mert a 2 Józsi(Tesó,és Kis)faképnélhagyták Dokit,így nekem is menni kellet,nehogy lemaradjak egy jó buliból.Innen felváltva mentünk az utolsó körig,mikor ki vezetett.Éreztem hogy az erő vibrál,és nem lesz ilyen könnyű a vége.Józsi meg is támadott minket,de ma nem volt toppon(jobbulást),így könynen átvettük a támadást.A hátsó részen aztán Tesó lószolt egy keményet,de a faleveles részen majdnem utólértük.Nekem ez kedvezett,mert éreztem,hogy bennem még van egy erős támadás,és ha Józsi le is marad,és fel tudok ugrani Tesóra.Így is lett,a két gyorskanyar után volt egy kis hátrányunk,kb 3 bicajhossz,én otthagytam Józsit,és nem csak utólértem Tesót,hanem ugyanazzal a tempóval tovább is mentem.A célnál aztán megvártam,és így együtt gurultunk be,így az idei első háziversenyen (ahogy Doki szokta mondani)Wolf brothers befutó lett,Józsi pedig jött mögöttünk pár mp-re.Szerintem nagyon jó hangulatú versenyecske jött megint össze,köszönet érte Mindenkinek,aki jelenlétével megtisztelt!!Buék