2013.06.15 Szombat, 16:00:00

04:17:17

42.2 km

06:06 p/km (9.84 km/h)

Hétvégén teljesítettem 4. alkalommal ironman versenyt, ezúttal Balatonfüreden (www.balatonman.hu) Az úszás 3.8 km-e a Balatonban, kellemes 20 fok körüli vízben 2 körben. Az első körben még elég sűrűn voltunk, mert kb. 500 szaladtunk neki a Balatonnak, de ennek nagyrésze "csak" a féltávú versenyt teljesítette, azaz 1 kört úsztak. Szóval a második 1,9 km-es körre már csak közel százan maradtunk. Az 1 óra 21 perces úszó időmmel elégedett voltam. Egy kényelmes depozás után - ironman-en kapkodni nem szabad - indultam neki a 180 km-es bringázásnak. A bringapályát 4 körben tekertük a balatonfelvidéken. Ez nem egy könnyű pálya, sőt azt is mondhatnám, hogy rohadt nehéz. Több mint 2000 méteres szintkülönbséget kellett leküzdeni, és ebben körönként 3-3 km 8 %-os emelkedőn. Mindez fokozva a hétvégére kiteljesedett 30 fok fölötti meleggel. Verseny ide vagy oda, szép számmal voltak, akik tolták felfelé a bringát. Én már tavalyról ismertem a pályát, sőt tavasszal edzettem is itt néhány kört, így nagy meglepetés nem ért. Figyeltem nagyon az áttételekre, hogy ne nyírjam magam nagyon a még rám váró maraton futás előtt. Szinte percre pontosan sikerült 4 egyenletes kört bringáznom, és még mindig holtpont nélkül. Megint egy viszonylag lassú depó, cipő és póló cserével, és már csak egy maratont kell futni 10 körben. Még az év elején, a nevezéskor nem az összidőmet terveztem meg, hanem úgy gondoltam, hogy egy észszerű bringázás után 4 órán belül szeretném lefutni a maratont. Erről sajnos évközben le kellett mondanom, mert nem tudtam annyit edzeni, mint amennyit szerettem volna. 8 óra 22 perc volt az időm amikor kimentem a futópályára. Ez bíztató volt. Ha 4 órán belül nem is futok, de mindenképpen javítok a tavalyi időmön. Felvettem egy utazótempót és az első 5 kör, azaz egy félmaraton meg is volt  2 órán belül (1:58). Innen azonban kijött a hosszú futóedzések hiánya. A 6. és 8. kör között már hosszabban sétáltam a frissítőhelyeknél és egyszer le is kellett dőlnöm egy rövid átmaszírozás erejéig. Az utolsó másfél körre azonban megtáltosodtam, hiszen már éreztem a végét. Az időközben a futópályára csatlakozott félmaratoni futókat is sorra előzve "száguldottam" a célkapu felé, és óriási boldogság közepette 12:39:14-es idővel beértem a célba a szpiker lelkes köszöntése mellett.

04:17:17 42.2 06:06 9.84 0 0 0 0