Tóth László megvédte címét 6 km-en a centenáriumi, 100. mezeifutó országos bajnokságon, Nadapon, míg a férfiak 12 km-es számát a többszörös korosztályos Európa-bajnok Bene Barnabás nyerte. A nőknél Tusai Brigitta diadalmaskodott nagy fölénnyel.

A Csoma Ferenc mesteredző irányításával készülő, már olimpiai A-szintet futott Teveli Petra hétvégén a torinói maratonin állt rajthoz (5. hely, 2:37:27), míg Kálovics Anikó és Papp Krisztina Isztambulban, a tízezer méteres Európa Kupán versenyzett. Anikó negyedik lett, Krisztina sajnos nem ért célba.

Mezei ob eredmények:
Férfiak:

6 km, Bajnok: Tóth László (Pécsi FK) 18:33, 2. Csillag Balázs (AC Szekszárd) 18:42, 3. Minczér Albert (VEDAC) 18:44
12 km, B: Bene Barnabás (Pécsi FK) 37:42, 2. Benedek Zsolt (Békéscsabai AC) 38:11, 3. Ott Balázs (Pécsi FK) 38:40
Nők:
6 km, B: Tusai Brigitta (Vasas-Humansoft) 21:15, 2. Staicu Simona (MISI SC) 22:01, 3. Molnár Barbara (MAFC-Népstadion) 22:05