Nők
A 8 km-es női mezőnyben aratott győzelmével az etióp Tirunesh Dibaba megszerezte összesen 14. (egyéniben 5.) mezeifutó világbajnoki címét. A mostanában köztudottan gyomor problémákkal küzdő Dibaba fél körrel a vége előtt még negyedik helyen, az élbolytól leszakadva futott. Ekkor azonban talált még egy sebességet, és előbb Masai-t fogta be, majd a táv utolsó 400 méterén hihetetlen hajrát bemutatva Tufa-t és Gelete-t is sikerült megelőznie. Végül Dibaba a mély saras, csúszós pályán 25:10-es idővel győzött, 5 másodpercet vert a másodikként befutó csapattársára, Mestawet Tufa-ra. Mivel a hatodik és kilencedik helyen is etióp futónők végeztek, így az etiópok a csapat aranyérmet is megszerezték.

"A táv közben beszúrt az oldalam, ezért is estem vissza. De amikor elmúlt, sikerült visszakapaszkodnom az élre." - mesélte a verseny után Dibaba. Dibaba saját győzelme mellett a család teljesítményének is örülhetett: végignézhette ugyanis húga, a 17 éves Genzebe győzelmét a juniorok versenyében, alig egy órával a felnőtt női rajt előtt. De ennek a versenynek számára további családi vonatkozása is volt: "Nagynéném [Derartu Tulu] korábban háromszor győzött ezen a versenyen, és én nagyon örülök, hogy sikerült ezt nekem is megismételni. A kishúgom pedig ma, nem sokkal az én versenyem előtt futott be elsőként a juniorok között, már csak ezért is muszáj volt mindent beleadnom és nyernem itt ma." - nyilatkozta a célban a nyakig sáros, de nagyon elégedett Dibaba.