Atlétika - az utolsó métereken dőlt el a Boston Maraton női versenye
A férfiaknál az etióp Lelisa Desisa, a nőknél pedig a kenyai Caroline Rotich nyerte a hétfői Boston maratoni futóversenyt, utóbbi hatalmas hajrában, csupán másodpercekkel győzött.
A befutó a nőknél alakult izgalmasabban, a győztes Rotich az utolsó métereken szakította le az etióp Mare Dibabát, és nem sokkal korábban maradt le egy másik etióp futó, Buzunesh Deba. Az amerikai kedvenc, Shalane Flanagan csupán a kilencedik helyre tudott befutni, honfitársa, Desiree Linden a negyedik helyet csípte meg, fél perccel lemaradva a dobogóstól. Az első tízbe európai futó nem tudott bekerülni.
A férfiak mezőnyében Desisa viszonylag tekintélyes előnnyel ért elsőként a célba. Ő két éve is nyert, de akkori sikerét beárnyékolták a cél közelében elkövetett robbantások, amelyekben hárman meghaltak és 264-en megsérültek. Az élmezőny etióp és kenyai uralmát, csak a hetedik pozícióban törte meg más nemzetiségű futó, az amerikai Dathan Ritzenheim. Az első európai futó tizedik lett, ő az ukrán Vitalij Shafar.
A világ legrégebbi maratoni viadalán, amelyet 1897 óta rendeznek meg, ezúttal 30 305 futó indult. A legidősebb egy 82 éves, 9 hónapos és 3 napos kaliforniai nő, míg a legfiatalabb egy 18 éves és 13 napos massachusettsi fiú volt. A győztesek fejenként 150 ezer, a második helyezettek 75 ezer, a harmadikok pedig 40 ezer dollárt kaptak.
Dobogós eredmények:
FÉRFIAK
1. Lelisa Desisa (etióp) 2:09:17 óra
2. Yemane Tsegay (etióp) 2:09:48
3. Wilson Chebet (kenyai) 2:10:22
NŐK
1. Caroline Rotich (kenyai) 2:24:55 óra
2. Mare Dibaba (etiópi) 2:24:59
3. Buzunesh Deba (etióp) 2:25:09
A kerekesszékes kategóriában idén is Tatyana MacFadden diadalmaskodott (1:52:54), a férfiaknál pedig Marcel Hug az első győzelmét aratta, 1:29:53 idővel.
Kép: Facebook
Hasonló cikkek
Atlétika - hírességek és érdekességek a Boston Maratonon
Atlétika - etióp győzelmek Bostonban
Atlétika - Boston Marathon ma!
Atlétika - többtucatnyi csalás bostoni kvalifikációért
Atlétika - a bostoni merénylet túlélője protézissel fut idén
8 hozzászólás
Többféle módon lehet bejutni Bostonra, a kvalifikáció csak az egyik. Jótékonysági szervezetekkel neveznek rengetegen, ott nincs szigor, csak max létszám.
Hülyeséget mondtak azzal, hogy a szintidők azt jelentik, hogy csak azok indulhatnak, akik megfutják azokat (pl. 30 alatti férfi 3:05, stb.-stb.). Azok max. automatikus indulást jelentenek (nem kell sorsoláson részt venniük és esetleg éveket várniuk), persze nevezési díjat fizetniük kell.
NY-ra egyébként ennél sokkal erősebb szintidők voltak/vannak.: SZINTIDŐK, férfi 45 év alatt 3 óra alatti idők.
nem csak, de nyilván jóval kevesebb hely marad a hobbifutóknak...de a szint bevezetése jó ötlet, legalább nekik biztos az indulásuk...
frankó szintes pálya volt...nem egyéni csúcsra való...
Nem olyan vészes az a Heartbreak Hill, de a pálya amúgy sem elfogadott rekorddöntésre, mert sokat lejt (a rajttól a célig 140m), valamint a rajt és a cél elhelyezkedése miatt a hátszél túl "jól" érvényesül. Amúgy már 26 világrekordot futottak (volna) rajta, Mutai is itt futotta a 2:03:02-t aminél eddig nincs gyorsabb maraton.
tv-ből igen hullámosnak tűnt...lehet sok a lejtő, de emelkedőben sem szűkölködik...
Még több címke
Ironman edzésterv kezdőknek: 9-20. hét 1
Első 5 kilométerem 498
Első 5 kilométerem 498
Első 5 kilométerem 498
szakértő kommentálta...érdekes infók voltak, például a nevezési szintidőkről...ezek szerint a versenyen sem kellett 6 órát kiszabni?