Nők
Kiplagat, a jelenlegi mezeifutó és utcaifutó világbajnoknő, négy egymás utáni győzelmét követően ismét címvédésre készült San Juan-ban, és rajt után hamar a mezőny élére is állt. 3 km-nél (9:06) egy hét fős bolyt vezetett, köztük volt a török Elvan Abeylegesse és az etióp Dibaba és Mestawet Tufa is.

Kiplagat erős tempót diktált, és a vezető csapat létszáma fokozatosan csökkent, előbb öt, majd két főre. 5 km-nél (15:03) Kiplagat még mindig nem tudta lerázni legelszántabb üldözőjét, Tufát. Tufát a vb idején Achilles problémák hátráltatták, de utána végigedzette az őszt és a telet. Jó formában volt, és most a verseny során végig egy-két lépéssel Kiplagat mögött maradt. 8 km-nél (24:40) Kiplagat újra gyorsított, és az etióp futónő pár lépéssel le ismaradt, de aztán újra visszazárkózott.

Tufa 9 km-nél élre állt, és megpróbálta visszafogni a tempót, de Kiplagat visszaelőzte és pillanatok alatt tíz méteres előnyre tett szert. Nem is lassított a célig, és 31:02-es idővel nyerte meg a versenyt. "Le akart lassítani engem, de éreztem, hogy nincs már benne több erő, így elmentem mellette." -nyilatkozta Tufáról a verseny után Kiplagat.

Férfiak
A mezőnyt sokáig a 2007-es utcaifutó világbajnoki bronzérmes Deriba Merga vezette, de a cél előtt 400 méterrel az addig a sarkában futó kenyai Silas Kipruto erős hajrával elment mellette. Meg is nyerte volna valószínűleg a versenyt, de hibázott: követte a felvezető motorost a kordon másik oldalára, ahol nem tudott befutni a célba. Mikor rájött a hibájára és visszafutott a célhoz, mér késő volt, nem tudta Merga-t utolérni, aki 28:03-as idővel győzött.