Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Belépés
REGISZTRÁCIÓ  |  JELSZÓEMLÉKEZTETŐ  |  GYIK  |  RSS RSS
Már 50 594 905 km-t sportoltatok
 
HírekCikkekEdzéstervekEseménynaptárEdzéslistaBloglistaGalériaKalkulátorokFórumKlubokTesztek (Új)

KERESÉS

Felhasználó keresés

LINKAJÁNLÓ

Ultrabalaton
FUTO bolondok topic
Triatlon topic 1.0
Kerékpáros topic 2.0
futas.lap.hu
Futanet
4Sport
Szafari Sport
Még több link

Mikulásfutás után most Nyuszi-futások

Bozót | 2013-03-08  | Nincs hozzászólás!
  • cimkék:
  • futás, 
  • szabadidősport, 
  • Nyuszi-futás, 
  • Kovács István 
Tweet

Március 25-én kezdődik és április végéig tart a Nyuszi-futás gyermek tavaszi szabadidősport-sorozat, amelyet önerőből szervez a mezőfalvai Kovács István.

Idén határon túli állomások is szerepelnek a programban, így a Vajdaságban Martonos, Horgos, Csantavér, Zenta és még várhatóan négy-öt település. Magyarországon Nagylókon, Alapon, Sárbogárdon, Hantoson, Szabadegyházán, Daruszentmiklóson, Dunaújvárosban, Abán és Székesfehérváron biztosan lesz Nyuszi-futás, de Kovács István várja a további jelentkező iskolákat és óvodákat is.

 


A hosszútávfutó - aki 1998-ban elfutott a finnországi Rovaniemibe, és megkapta a Mikulás-nagykövet címet - önerőből szervezi a kistérségi programokat a gyerekek részére. A Nyuszi-futás mellett télen Mikulás-futást is tart, évente 60-65 helyszínre jut el, többségükre kerékpárral.

 

 

Részlet egy riportból: 

 

Mi a titka a lelkesedésednek, a - mondjuk így - megszállottsággal határos makacsságodnak?

   - Ez nehéz kérdés, hiszen nem nagyon lehet rá "épeszű" magyarázatot adni. Vissza kell kanyarodni a maratonihoz: tudod, ott is motivált a teljesítmény, de még inkább az, jól érezzem magam. Most ott tartok, hogy három éve nem versenyzem - 2000-ben a barátaim unszolására még lefutottam egy maratonit -, de nem is fontos, hiszen egy maratoni teljesítése, mint cél eltörpül ahhoz képest, hogy gyerekek ezreit vagy képes meggyőzni a mozgás hasznosságáról. Korábban az volt a célom, hogy boldog legyek, jól érezzem magam - most az, hogy másokkal együtt jól érezzem magam. Hogy gyerekek ezreinek sikerüljön bebizonyítanom, hogy a mozgás, a futás jó és hasznos dolog, hogy nemcsak a teljesítmény számít, hanem az, hogy legyen boldog, elégedett a sorsával - éljen akár Nagykarácsonyban, akár Tatabányán vagy Miskolcon, vagy akár Japánban. Mert bizony a felkelő nap országába is eljutottam nagykövetként. Öt intézményben vezettem programokat, és bátran mondhatom: a japán kisgyerekek éppen olyan aranyosak, érdeklődőek, nyitottak és kedvesek, mint magyar vagy éppen észak-európai társaik.

   - Nincs más hátra, mint előre, ahogy az ősi igazság tartja: milyen terveket dédelgetsz még?

  - Az természetesen határozott célom, hogy tovább ápoljam a Mikulás- és Nyuszi-futások hagyományát, úgy tűnik, az akciók híre feltartóztathatatlanul terjed: a Mikulás-sorozat már októbertől decemberig tart, a húsvéti akció is egy kemény hónap, hiszen van, hogy naponta négy-öt települést is felkeresek.



Forrás: MTI, 

Hasonló cikkek

Atlétika - Délibáb Terepfesztivál autentikus hőségriadóban

Szabadidősport - fáklyás futás az olimpiáért

Futás - a nagykövetek is részt vettek a 23. K&H mozdulj! váltón

Szabadidősport - Fuss a Nemzeti Összetartozás napján!

Szabadidősport - tízezres létszám a Coca-Cola futógálán

Még több hasonló cikk

Szabadidősport - ismét futhatunk uniós tagságunk évfordulóján

Atlétika - rekordokat hozott a Vivicitta

Szabadidősport - a hétvégén Vivicitta - hasznos információk

Szabadidősport - elindult a 3. Békés megye futás

Szabadidősport - rekordmezőny várható a Vivicittán

Atlétika - 10 éves világrekorder 5 kilométeren

Élő televíziós közvetítés lesz a Vivicittáról

Kis színes - egy szarvas is teljesítette a futóversenyt

Szabadidősport - Nők a sportban díjat kapott Kocsis Árpád

Futók tiltakoztak a Margitszigeten

0 hozzászólás

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Legfrissebb hírek
Húsvétkor megújulunk... 75
Gyűjts 2017 kilométert vagy fuss babakocsival 2017-ben is
Úszás - EO váltó a X. Dunaújvárosi 24 órás úszóváltón
Ultrafutás - magyar csapat a 24 órás Európa Bajnokságon + eredmények
Ultrafutás - célegyenesben a Spartathlon
Atlétika - 20 éves a magyar maratoni csúcs 7
Olimpia - Rió 2016 a számok tükrében 1
Terepfutás - kezdődik az UTMB és kísérőversenyei 1
Olimpia - eddigi magyar pontszerző eredmények 1
Olimpia - eddig 3 arany és egy ezüstérem a magyarok mérlege
Még több hír
Címkefelhő
atlétika balaton bringa bsi budapest dopping eb edzés egyéb sport fogyatékkal élők sportja frissiteni futás félmaraton gyalogtúra hegyikerékpár hosszú katinka iaaf ironman itu kerékpár london maraton mob mtb olimpia országos bajnokság országúti kerékpár parasport szabadidősport teljesítménytúra terepfutás tour de france triatlon túra ultrafutás vb világbajnokság világcsúcs világkupa úszás
Még több címke
Cikkhozzászólások
tomcsi írta: Jóvanazúgy
Húsvétkor megújulunk... 75
Melorin írta: Sziasztok!Ma fejeztem be a programot. 39 éves vagyok, 2 év home office és +10-15kg ...
Első 5 kilométerem 498
szabfer76 írta: 46 évesen, előzetes sportelőélet nélkül egy kollégám javaslatára próbáltam ki ezt ...
Első 5 kilométerem 498
Andi226 írta: Sziasztok! Elmúltam 50, és soha nem tudtam futni. Pedig nagyon szerettem volna, ...
Első 5 kilométerem 498
Karamell írta: Sziasztok! Május 16.án kezdtem el a rendszeres futást. Az 5km-es terv alapján, ...
Első 5 kilométerem 498
Impresszum | Adatvédelem | Felhasználási feltételek | Médiaajánlat