Az 56 éves Jennifer Figge átúszta az Atlanti-óceánt
Jennifer Figge 56 éves amerikai asszony az első nő, aki átúszta az Atlanti-óceánt. Az útja közel egy hónapig tartott: január 12-én indult az Afrika nyugati partjainál fekvő Zöld-foki-szigetektől, majd megkezdte harcát a viharos tengerrel, a néha akár 9 méteresre is feltornyosuló hullámokkal. Figge eredetileg a Bahamákon akart partot érni, ám a kegyetlen időjárás miatt kénytelen volt Trinidad felé irányt változtatni, így végül február 5-én ért partot a Trinidad és Tobagóhoz tartozó Chacachare szigeten.
Bár a pontos távot még számolják a kísérők, előzetes becslésük szerint Figge eddig mintegy 3380 kilométert úszott. És még nincs vége: Figge azt tervezi, hogy vállalkozását Trinidadról a Brit Virgin-szigetekre úszva fejezi be, ahol február végén szeretne partot érni.
Figge minden napja úgy kezdődött, hogy reggel 7 órakor kelt, bőségesen megreggelizett, aztán bemászott a kísérőhajó után húzott fém ketrecbe (ami a cápák ellen védte őt) és nekifogott az úszásnak. Legtöbb idő 8 óra, a legrövidebb 21 perc volt, amit egyszerre a vízben töltött. Energiaitalokkal turbózta magát, melyeket egy hajóról dobáltak neki. Vacsorára húst, halat és mogyoróvajat evett, ezek az étkek is segítettek neki abban, hogy ne fáradjon el idő előtt, mivel naponta körülbelül 8000 kalóriát égetett el.
Egyetlen személyes dolog, amit magával vitt, Gertrud Dederle fotója volt, ő volt az első amerikai nő, aki átúszta az angol csatornát, 1926-ban. Jennifer elmondta, hogy sok közös van benne és Gertrudban. Ő is piros sapkát visel a fején úszás közben és neki is német ősei vannak, ahogy neki is. S nem utolsósorban mindketten imádják a tengert.
Mialatt az óceánban úszott, Figge rengeteg tengeri teknőssel, delfinnel és sok más vízi állattal találkozott, cápával viszont nem. Elmondása szerint sosem félt úszás közben, s ha újra kezdené az egészet, mindent ugyanúgy csinálna.
Mielőtt hosszabb távok úszására adta a fejét, Figge mintegy tíz éven át ultrafutó volt. Az első maratoniját 1985-ben futotta, és ezt követően hamar átváltott az ultra távokra. A leghosszabb, 576 mérföldes, 21 napos futását 1993-ban, Dél-Amerikában teljesítette. A lábai egy idő után nem bírták már az extrém igénybevételt, így sportágat váltott, és nekifogott az úszásnak. 1995-ben úszott először 4, majd 8 mérföldet egyben, majd következtek a még hosszabb távok, egészen egy 52 mérföldes tengeri úszásig, melyet három nap alatt teljesített 2007-ben.
1998-ban a francia Benoit Lecomte volt az első férfi, aki átúszta az Atlanti-óceánt, összesen 6400 kilométert tett meg, Massachusettsben kezdett bele a rekordkísérletbe, s Franciaországban fejezte be 73 nap után.
Forrás: http://www.swimnews.com/http://www.parameter.sk; http://www.timesonline.co.uk/
Kép: http://kretamagazin.hu/; http://news.bbc.co.uk; http://pub.tv2.no
Hasonló cikkek
Hosszútávúszás: Az Atlanti után a Csendes-óceánnak is nekivág
Úszás - Papp Márk megszerezte a riói kvótát
Úszás - Gyurta Gergely és Papp Márk küzd a kvótáért
Úszás - Mányoki Attila idén sem pihen
4 hozzászólás
Igen, a Benjamin Button élete c. film ugrott be nekem is... Az ultrafutásoktól elkoptak az izületei, kénytelen volt úszásra váltani, de úgy tűnik nem volt rossz döntés!
Még több címke
Ironman edzésterv kezdőknek: 9-20. hét 1
Első 5 kilométerem 498
Első 5 kilométerem 498
Első 5 kilométerem 498