04:18 p/km (13.95 km/h)

163
0
180

"Tata Marathon" (6 tatai tó-kör)! Természetesen ez csak az én versenyem volt magammal és az egyéni csúcsommal.

Régi: 3h13:04, Bécs Marathon 2008

Új: kb. 3h01:26 körüli, ha levonom a ca. 400 méter pluszt(104").

Természetesen nem vagyok szomorú, hogy nem csúsztam be 3 óra alá, remélem majd egy igazi versenyen az is össze fog jönni. Elvégre ez még "csak" a 4. Maratonom volt. Igaz, nem tudom ,hogy  valaha is lesznek-e ilyen körülmények mint a mai napon volt. Felhős ég, 10 C, 18-tól gyenge eső és a szél sem volt zavaró.

A tavalyi Róma Maratonnál mondta Koko, hogy készüljek mert az  egyik legnagyobb élményem lesz befutni a célba a Colosseumnál. Ő már átérezte ezt 2007-ben (egyénit futott: 2h34:25)! Igen nekem is nagy élmény volt a tavalyi, de nem cserélném el a mai célbaérkezésemre. A tatai várhoz ahol a sok ezres tömeg helyett egyedül Kriszti várt a célban, de nekem ez mindennél többet ért (a könnyeim is kicsordultakaz utolsó 100 méteren amikor megláttam a szakadó esőben).

Amire nagyon büszke vagyok, hogy körönként gyorsultam és a második fele gyorsabb lett (1. fele: 92:44, 2. fele: 90:26):)))

1. kör: Egy kicsit óvatosabb lett mint terveztem, de lehet, hogy ez volt jó a végén. Boda barátom futott velem, Henézi Gabi pedig bicóval kisért.

2. kör: A terv szerint egy kicsit gyorsulni ami sikerült is. Boda és Gábor még velem volt.

3.-4. kör: Jött a dopping a feleségem személyében aki a két körön kisért bicóval. A harmadik kör felénél kezdett esni az eső. Nekem jó volt, de a bicón én sem élveztem volna. A tempó nagyon jó volt.

5. kör: Kokó váltotta Krisztit a bicón. Ez egy újabb dopping volt számomra, mert barátom és edzőm aki egyben egy igazi példakép is képes volt arra, hogy a tegnapi Borvidéke félmaraton után (2. lett) kisérjen engem. A tempó hasonló volt mint az elöző. Nem mertem jobban nyomni ,mert nem tudtam mire számíthatok az utolsó körben, de már éreztem, hogy egy számomra nagy dolog fog történni.

6. kör: Koko kérdezte a kör elején, hogy minden rendben-e. Igen rendben volt. Vártam a holtpontot, de az ma nem jött el Tatára, amit nem is bántam. Fogytak a méterek, kilométerek és máris a Pikantónál futottam ahol a tatai tófutások rajtja van. Innen pedig már csak 2 kili volt hátra és 8:30, hogy az utolsó kör pont 30 perces legyen. Egy kicsit jobban is sikerült, mert a maradék távot 8:16-ra futottam.