00:48:55

10 km

04:54 p/km (12.27 km/h)

Multisport EB, Marosvásárhely Standard Duatlon - 1. futás

Reméltem, hogy ezen a versenyen is jó eredményt tudok elérni, de azt is, hogy eredménytől függetlenül jó időt megyek. Nagyon meleg volt az elmúlt napokban és esőt ígértek, de reggelre ebből még semmi nem látszott. Aztán ahogy kiértünk a Motorringre láttunk a távolban jó kis párát és felhőket. 9 után kiderült, hogy 10-kor biztos nem lesz verseny (narancs riasztás volt villámok miatt) és 10 óra után néhány perccel le is szakadt az ég. 10:30-kor kitűzték a rajtot 11:30-ra és felhívták a figyelmet, hogy lesz még eső. El is rajtoltunk időben, ami nekem azért kedvezett, mert szeretem ezt az időjárást. Rögtön az elején a futamom utolsó helyére kerültem, így csekély esély maradt arra, hogy bárkit a kategóriámban megelőzzek, de nem zavart, mert a második körben már jöttek hátulról az "öregek", így nem tűntem utolsónak :-) A második körben az eső is rákezdett, de teljesen kibírható volt. Nehéz volt a pálya, mert a 4 körben fel kellett futni a Ring feletti hídra, ami igencsak szép kis emelkedő volt. Folyamatosan lassultam, de így is a tervezett 50 percen belül voltam.

GPS szerint: 9,727km

Depó: 2:14 (nem volt hosszú depó, de a chipszőnyegek a bringáskör és a futókör számólói is voltak, így elég távol voltak és a depó időben kicsit több az átlagosnál)