Enugu Úszás

Dr. Regele Károly emlékverseny és XLVIII. Szenior Országos Bajnokság 2018.08.04 Szombat, 08:30:00

+ 4x50 gyors váltó az UTE-val

Az elmúlt időszakban több edzést is kihagytam, és néhány héttel ezelőttig nem is terveztem ezt a versenyt, szóval nem voltam jó formában. A felkészülés hiánya és a számok sorrendje miatt nehéz volt kiválasztani, hogy miben induljak. Végül kihagytam a két kedvencemet, a 400 gyorsat és a 200 vegyest. Szombaton 400 gyors helyett indultam 100 pillén, vasárnap meg 200 vegyes helyett 200 pillén  :)  Gonodltam lesz ami lesz, még úgysincs időm.

Gyulán nyitott a versenymedence, árnyék nincs, szóval a medencénél nagyon meleg volt. Ehhez jött még az is, hogy 3 hete elromlott egy gép, ami miatt ezt a medencét nem tudják hűteni, a 25-ös medencét meg fűteni. A 25-ös hőmérséklete mondjuk nekem jó volt, szeretem a hideg vizet, az 50-es viszont túl meleg volt, állítólag 29,5 fokos.... A rajt előtt a tűző napon álldogálás után mondjuk jó volt beleugrani.

Arra az árnyékos helyre pakoltunk le a fűbe, ahova tavaly is. A versenymedence el van kerítve és ki van emelve, ezért a füves részről nem láttuk a versenyt, de itt is lehet hallani a verseny hangosbemondóját. Vagyis hallottuk addig, amíg kb. 10.00 óra körül a mellettünk levő medencénél egy DJ el nem kezdett nagyon hangosan zenélni.... de azért így is tudtuk követni a versenyt.

Szombaton a 25-ösben melegítettem be a szokásos 1000 méterrel (400 bármi, 400 technika 4x25 fokozó, 100 laza), mert a 400-akkal kezdődött a verseny, ez mindig sokáig tart, kb 1,5 óra volt most is, az első futamra, 8.30-ra értünk oda.

A 100 pillét a 8-as pályán úsztam az utolsó futamban. Nem esett rosszul, óvatosan kezdtem, nem haltam meg a végére sem, az idő olyan lett amire számítottam.

50 háton az 1-es pályán úsztam az utolsó előtti futamban. Ezen az oldalon nem volt panel, féltem, hogy a rajtnál lecsúszik majd a lábam, de szerencsére nem így történt. A nap végig a szemembe sütött, mivel szélső pályán voltam, inkább a kötélre akartam ráúszni, mint a falra, mert így nagyjából tudtam egyenesen úszni. Viszont a 2-es pályán úszó is erre a kötélre úszott rá, ezért a víz alatt sokszor egymáshoz értünk, ez nem gyorsított rajtunk. :) nem ezen múlott, de nem is lett jó az időm.

50 gyorsból 9 futam volt, én a 7.-ben úsztam az 5-ös pályán. A rajt jól sikerült, próbáltam minél kevesebb levegőt venni, nyomtam ahogy tudtam, és nagyon vártam, hogy elérjem a falat. A kézi időmérő azt mondta, hogy 32,81-et úsztam! Ezt el sem hittem, nagyon örültem neki. Aztán az eredménylistában már 32,10 szerepelt, kicsit csalódott voltam, hogy mégsem annyi, mint amit az időmérő mondott, de így is jobb lett, mint az eddigi legjobb 50-es időm.

Az UTE-s lányok megkértek, hogy ússzak velük a váltóban, ezért úsztam még egyszer 50-et.

Minden szám után úsztam 100 átvezetőt, a végén 400 méterrel vezettem le a nagy medencében.

100 pillén 2. (egyben utolsó is), 50 háton 3., 50 gyorson 4. lettem, a váltóban pedig 2.-ok lettünk, a Budapesti Delfineket sikerült megelőzni :).