01:52:58

21.1 km

05:21 p/km (11.21 km/h)

Zandvoort félmaraton

Ha már hollandia, akkor összekötöttük egy futással :-) Kicsit pongyolán néztük meg a pályát és csak Hollandiában néztük meg a tavalyi videókat, és ott vált nyilvánvalóvá, hogy itt bizony futni fogunk a tengerparton, a homokban. Hát bizony futottunk... De ne szaladjunk ennyire előre, a dolog úgy kezdődött, hogy a keresztlányom futott 2,5km-t és nagyon büszkék voltunk rá, mert tökéletes taktikával (lassan kezdve és a végén hajrázva) nagyon szép időt futott (13:45). Aztán készültünk mi is, az idő kicsit hűvösnek tűnt, de az öltözékem pont jó volt (aláöltözet és poló). Elfelejtettem a kesztyűmet felvenni, de szerencsére nem kellett. A rajt az autóversenypálya rajtja volt és az első 2,5km a pályán ment, majd lefutottunk a partra (a lefutás elég mély homokban történt) és kezdődött a homokfutás. Szerencsére a homokfutás nagy része nedves kemény homok volt, de néha elmélyült és helyenként a mezőny is kígyozott, szétvált, ki merre gondolta jobbnak a talajt. A hátsó fordítónál aztán fel kellett menni a gátra, ott én simán sétáltam és reménykedtem, hogy visszafelé jobb lesz a talaj. Igazam is lett, mert visszafelé a dűnék mögött a bringaúton mentunk :-) Az 1:55-ösök mögött kerestem szélárnyékot, de elég erős tempót mentünk, olyan 5:10-5:15 körülit. Aztán a városban még kanyarogtunk egy kicsit, ahol iszonyú jó hangulatot teremtettek a helyiek, szóval nagy buli volt. A végén kicsit begyorsítottam és elhagytam az 1:55-ösöket, probáltam úgy beérni a célba, hogy ne legyen körülöttem sok ember, hogy jó képek készüljenek rólam :-) Összességében elégedett vagyok a futásommal a futamomban 1299-en indultak, ezzel az idővel a 429. helyen értem célba és 386 férfi és 42 nő előzött meg). A Zúzmarához képest egy másodperccel jobbat is futottam, szóval a 66. félmaratonom (56. futófélmaraton) jól sikerült.

GPS szerint: 21,02km

01:52:58 21.1 05:21 11.21 0 0 0 0