01:51:17

21.1 km

05:16 p/km (11.38 km/h)

II. CEP félmaraton - Székesfehérvár (az elmaradt áprilisi verseny pótlása)

Nem voltam túl egyben fejben az 50. félmaratonom, mert nagyjából az autópálya 20. km-énél jutott eszembe, hogy otthon hagytam a futócipőm... Így az utcai sportcipőben indultam. Az idő kellemes volt, de azért a napon meleg. A bal cipőm a második km végén ki is kötődött, így duplára húztam. Az első körben láttam, hogy kevesebb mint 6,8km a kör, és mivel 35:20 volt a részidőm, bíztam benne, hogy az 50.-en a kitűzött 1:50:00 vagy az 1:50:50 meglehet. Sajnos a második kör nagyon gyatra lett (37:30), de igyekeztem, hogy hátha be tudom húzni, de azért élvezni is akartam az 50.-et. Sajnos a 18. km-nél a másik cipőm is kikötődött és hiába hajráztam, már késő volt nem sikerült a cél :-( De nem aggódom, biztos lesz még jobb ;-)

Ezzel elértem a kitűzött célt av évben (10 félmaraton) és még 3 futó félmaraton biztosan hátra van...

GPS szerint: 20,22

Kategória (36-50) 91. helyezés, férfiak között 172. és mivel 26 nő is megelőzött, így abszolútban 198. hely.