04:26 p/km (13.53 km/h)

155
0
164

Ultrabalaton 2009. első nap: Reggel 5 órai indulás, amit igen kevés alvás előzött meg. Ettől függetlenül fáradtságnak jele sem volt érzékelhető, mint az „Órarugógerincű-felpattanó” ugrottam ki az ágyból, mikor ébresztett a telcsim. Az utazás gyorsan, és emelkedett hangulatban, ötödmagammal telt. Nevezéseinket már előzőleg felvették, így azzal sokat bajlódni nem kellett… Első napi etapom a 26,9K-s szakasz volt, amit külön kértem magamnak a csapattársaimtól, mivel az előző év során durván megszenvedtem a távot (két infúzió lett a vége, de hála a gondos orvosi kezeknek másnap már újra futhattam), így kicsit úgy éreztem revánsot kell vegyünk egymással a távval. Hát megtörtént! Az elején 4:26-os kilivel nyitottam, ami ezt követően nem is változott érdemben. (4:35-ös volt a leglassúbb, és 4:11-es a leggyorsabb ezrem) A táv 57,4%-át erős (146-155 közötti) pulzustartományban, míg 41,9%-át közepes (133-145 közötti) tartományban nyomtam le. Nem mertem és nem is nagyon akartam „lazázni” a távon, két ok miatt is: 1., első nap volt még, 2., 20 kili felett azért már illik jól osztani az erőt, vagy könnyen rosszul sülhetnek el a dolgok. A táv kb. harmadától szemerkélt az eső, majd a második felében rendesen szakadni kezdett. A szél alapból erős volt, még szerencse, hogy csak kevés helyen volt szembeszél. Túlnyomórészt oldalas, vagy hátszél volt. Volt hely, ahol szinte csak „vitorlázni” kellett. A táv vége felé egy számomra nem igazán ismert érzéssel találkoztam: az esőnek és a hűs szélnek köszönhetően kezdtek az izmaim lemerevedni. Szerettem volna jobban menni, de úgy éreztem kicsit kockázatos, így biztonsági játékra álltam rá és tartottam a megcélzott alap iramot. Beérni a célba nagyon kellemes érzés volt! Semmi „hulla vagyok” feeling, vagy ilyesmi, de azért ott volt a teljesítés semmivel nem összehasonlítható elégedett érzése! Apró negatívumként jegyzem meg, hogy voltak helyek, ahol hiányoltam az útburkolati jelzéseket és mivel nem mindig volt látható előttem futó, így volt ahol „megérzésből” mentem tovább, ill. választottam a lehetséges irányokból. Ez egyszer-kétszer külön „színt” lopott a versenybe számomra!!! Verseny után szálás foglalás, gyors fürdés, majd jó hangulatú pizzériázás a futótársakkal. A pizza tészta siralmas volt, de éhes ember nem válogat alapon, kisebb morgás közepette csak elfogyasztottuk. Éjjel senkit nem kellett ringatni…! Másnap reggel 07:00-kor már rajtolt a második nap!

01:57:04 26.4 04:26 13.53 0 0 164 155