2014.08.09 Szombat, 10:00:00

01:07:42

4.1 km

16:31 p/km (3.63 km/h)

II. OrfűFitt Pécsi-tó Át-és Körbeúszás. az egy dolog, hogy nyaralni voltunk, de ha épp úszóversenyt rendeznek, nem lehetett kihagyni, és Julcsi is nagyon lelkes volt. nagyon kis családias volt a verseny, a körbeúszást 4,2 kilinek írták (annyi valószínűleg nem, de 4-4,1 biztos volt), azt választottuk, a másik táv még 2k se lett volna. rajt után hamar 2. helyen találtam magam, majd 5-600m erejéig élre is álltam, de mikor a 2. rajtban induló fiatal srác utolért minket, akkor a mögöttem úszó lány el tudott menni vele, én pedig nem. féltávig nagyon jól is ment, de a visszafelében apró szembehullámok és szembe tűző nap volt, ráadásul a bóják is nagyon picik voltak, így elég sokszor bele kellett lassatanom, hogy rendesen tájékozódjak. elöl a páros szép lassan távolodott, végül 1 perccel előttem fogtak partot, én pedig férfiak közt 2. lettem így. ha egy komoly verseny lenne, nem biztos, hogy elégedett lennék az úszásommal, de nyaralásnak és kikapcsolódűsnak tökéletes volt, ráadásul Julcsi is 3. lett :)

01:07:42 4 16:56 3.55 0 0 0