04:49 p/km (12.47 km/h)

170
129
186

A 2007-es Nike Félmaraton volt az első versenyem, ezért ez a rendezvény vélhetően évről évre fix pontja lesz a jövőben is a versenynaptáramnak. Az idei volt a hetedik részvételem. Nekem nagyon nem esik jól a 20+ fokos hőmérséklet, ezért ez a verseny csak addig szólt a PB-kről, amíg nem kezdtem el a siófoki Balaton Maratonon is futkározni. Idén viszont a felkészülés során figyeltem arra is, hogy a szervezetemet megtanítsam melegben is jól működni futás közben, ezért úgy éreztem, hogy könnyedén meg fogom dönteni a Nike-n futott korábbi legjobb időmet, ami 1:48:34 volt.
Azt terveztem, hogy az 1:45-ös iramfutók elől indulok, és nem hagyom, hogy megelőzzenek. A tervem jól működött, mert könnyedén jöttek a 4:50 körüli ezrek, amikkel kilométerről kilométerre gyűjtögettem a ~10 másodperces előnyöket.
Meleg volt (rajt: 19 fok, rakpart: 23, cél: 26), így a pulzusom elég hamar elérte a 170-es határt, de tekintettel arra, hogy ez egyáltalán nem fájt, nem lassítottam, hanem tartottam a tempót.
A vége az lett, hogy majdnem megdöntöttem a félmaratoni PB-met (1:41:52), amit számomra ideális 12 fok körüli klímában teljesítettem tavaly Siófokon. (Az órám szerint a félmaratoni távon megdöntöttem a PB-met, mert 1:41:27-nél teljesítettem a távot, de a célba 1:42:12-nél futottam be, mert vélhetően többször letértem az ideális ívről, így 150 méterrel hosszabb pályát futottam. Hivatalos eredménynek az 1:42:12-t tartom.)
Jól ment a versenyzés, jó formában érzem magamat, az októberi maratonon kiderül, hogy a hosszabbik távon is kijön-e az elvégzett edzésmunka... :)

01:42:12 21.24 04:49 12.47 104 129 186 170