172
0
184

"Tata Maraton" helyett ... "csak"  5 tatai tókör:-(

Kezdem a pozitív dolgokkal! Nagyon sok jó futó jött el nekem segíteni, hogy sikerüljön áttörni a 3 órás álomhatárt, ami nem sikerült, de ez nem rajtuk múlott!!! Természetesen a bicós kíséret is nagy segítség volt a frissítés szempontjából (Boda, Henézi Gabi és Dini).

Futós kísérők (sorendben, ahogy beálltak segíteni):

Kubik Roland (1-2 kör) ... korosztályos válogatott 800-as:-)

Kubik Zsolt (3-4 kör) ... készül a decemberi szentendrei mezei EB-re!

Szabó Sanyi (4-5 kör) ... korosztályos válogatott ... szintén a mezei-re készül!

Szilágyi Tibi (4 kör) ... a helyi Nike futóklub edzője

Krekács Laci (4-5 kör) többszörös Maratonista, akinek ma New Yorkban kellett volna futnia, de az ismert körülmények miatt ez nem történt meg és leautózott Budapestről, hogy segítsen:-)))

Kokó (5. kör) ... őt mindenki így ismeri, amúgy Kovávs András az egyik legjobb senior hosszútávfutó ... sokszoros maratonista (2:34:25:-)))

Természetesen Sanyi, Kreki és Kokó a 6. körben is segítettek volna, de már nem volt rá szükség (azért ők lefutották:-)

Hogy mi is történt! Nagyon sok dolog volt ami miatt ez ma így alakult, de nem szeretnék kifogásokat találni, de azért leírom:

- a bakonysárkányi futás óta tapasszal futok (bal hajlító)

- és ez miatt nem volt bennem hegyi futás

- + a résztávok sem úgy mentek mint tavasszal

- hiába futottama 3 hete 4 körön PB-t ... a februárinál 10"-el jobbat ... akkor még 8 hét volt a versenyig, most meg csak 3!

- hozzám képest nagyon jó futóknak sem jött össze az eltervezett (Frankfurtban) és ezen is sokat agyaltam a héten ...  akkor nekem miért is sikerülne:-(

Körök:

1. Már ez is tervezetnél lassabb lett + a pulzus a tempóhoz képest nagyon magas volt!

2. Itt már ráálltam a 30-as körre, de a pulzus nagyon emelkedett.

3. Szintén 30-as, de már itt tudtam, hogy ebböl max. a 3h03:10-es legjobbamat dönthettem meg ... a 2h59:59-hez nem lesz közöm!

4. hát itt már jött egy kis lassulás ...

5. az elején már éreztem, hogy nekem ez ma itt az utolsó köröm lesz ... majdnem 2' lassulás plusz 180-as átlag pulzus ... kiálltam, de a Krekiék futottak még egy kört!

A hőmérséklet meg nagyon emelkedett kb. 18-ig!

Úgy gondolom, hogy jól döntöttem, mert nem szerettem volna a fizikai határaimat átlépni!

Lehet, hogy ez a 3 óra soha nem jönn össze, de azért futni nagyon szeretek!!!