Nőcik figyelem! - Curves teszt
Hallottatok már a Curves-ről, arról a speciális edzéstípusról, amit kifejezetten nőknek fejlesztettek ki? Ha igen, biztosan kipróbáltátok már, esetleg szenvedélyes curves-ölők lettetek. Ha nem, figyeljetek!
Egy hónappal ezelőttig nem tudtam, mi is az a Curves, sőt, egyáltalán nem is hallottam még a nevét sem. Aztán lehetőségem nyílt kipróbálni, egy hónapon keresztül tesztelni a Mechwart ligeti Curves termet. Magam is meglepődtem…
Elöljáróban annyit árultak el, hogy ez egy olyan speciális, direkt nőknek kifejlesztett edzésmódszer, amely heti háromszori fél órás mozgással biztosítja, hogy fittek legyünk, jól érezzük magunkat a bőrünkben, sőt még fogyjunk is, ha szükséges. A különleges edzést pedig az ovális körben elhelyezett alakformáló gépek biztosítják. Ezek mindegyikén fél percet kell eltöltenünk, s összesen három kört végeznünk az edzés során. A várt eredmény nem marad el.
Először is, kételkedtem abban, hogy fél óra alatt bármit is elérhet az ember (fél óráért kár átöltözni, ahogy a mondás is tartja - futó körökben legalábbis. ). Aztán, kételkedtem abban, hogy egy mozgástípust fél percig ismételve, hatékony lehet az edzés. A harmadik - most már mondhatom – előítéletes gondolatom az volt, hogy ez biztos egy hiper-szuper, sznob hely lesz, ahova bemenni se lesz kedvem, az pedig, hogy jól is érezhetem magam, hát… mindenesetre kétségeim voltak. Kezdeti szkepszisemen azonban felülkerekedett az, hogy mégiscsak szeretek új dolgokat kipróbálni, hátha kellemesen csalódok, ráadásul van egy-két kiló, egy-pár centi, amitől szívesen megszabadulnék. Ki tudja, lehet, hogy mégis hat. A puding próbája az evés.
Így hát felkerekedtem és elmentem a Margit körút 43. 2. emeletére, ahol az egyik ajtón a lila színű Curves felirat ékeskedett.
Belépéskor láttam, hogy a harmadik dolog, amitől tartottam, szerencsére nem igaz, ez nem egy sznob, csiri-viri hely, hanem egy barátságos, kellemes, otthonos környezet. Rögtön széles mosollyal fogadtak, Rátkai Viktória és kedves segítségei (Edina, Ildici, Magdi, Jutka).
Edina vett kezelésbe, aki amúgy gyógytornász. Elmesélte, mi is a Curves, hogy az USA-ból származik, franchise rendszerben működik, s ha épp nyaralok, vagy telelek valahol, akár külföldön, a helyi Curves klubokat is felkereshetem az itthoni bérletemmel. Megkérdezte, mi a célom ezzel a tornával, aztán lemért. Testsúlyt, centiket mindenhol, valamint testzsír százalékot. Azt is elmondta, hogy mindenkit újra mérnek havonta, és a legeredményesebb alakformálók kikerülnek a dicsőség falra. Aztán végigvezetett a gépeken (mindeközben annyira kedves volt, hogy azt hittem én vagyok a világ közepe, és a világ csakis körülöttem foroghat).
A legfurcsább az volt, hogy a kondigépekkel ellentétben, - életem során egy-két alkalommal voltam már konditeremben, de nem vagyok túl lelkes híve a „gyúrásnak” – ezeknél a gépeknél mindkét irányban erőt kell kifejtenünk, azaz húzni és is tolni is kell a gépeket, amik mozgási energiánkat alakítják át valahogy, vagyis minél lendületesebben, nagyobb erővel használjuk a gépet, annál nagyobb az ellenállás. Ebből az következik, hogy lehet lötyögni is, de meg is izzaszthatjuk magunkat. Jelenleg nyolc féle gép áll rendelkezésünkre a különböző izomcsoportok megmozgatására. A gépek között dobogók állnak, ahol akár cardio típusú testmozgást is végezhetünk (pl. helyben futás, taposás), de mindig van egy segítő (a négy nagyon kedves hölgy egyike), aki különböző gyakorlatokat mutat, valamint figyel arra, hogy a gépeket is helyesen használjuk. A gyakorlatok végzése közben zene szól, fél percenként pedig egy hang figyelmeztet „pozícióváltás most!” felkiáltással, hogy menjünk a következő állomásra. Bevallom, ez az elején nagyon furcsa volt. Rettentő rövidnek tűnt a fél perc, és frusztrált, hogy átérjek időben a következő állomásra, és mire elkezdeném a gyakorlatot ne invitáljanak újra pozícióváltásra. Ez az érzés a 2-3. alkalom után elmúlt. Megtanultam gyorsan, helyesen használni és kihasználni a gépeket, vagyis el is fáradt a dolgozó izomcsoport a gép használata alatt. Nagyon fontos eleme ennek a fajta edzésmódszernek (amúgy minden más edzésnek is, csak talán nem helyezünk elég nagy hangsúlyt rá), hogy tudatosan odafigyel, figyelmeztet a megfelelő pulzustartomány megtartására. Egy nagy táblán tarthatjuk szemmel, hogy életkorunknak és célunknak (fogyás, alakformálás vagy éppen erőnlét növelés) megfelelően mely tartományban tartsuk a pulzusunkat. Körönként egyszer, az a bizonyos pozícióváltós hang megkér, hogy 10 másodpercig számoljuk a pulzusunkat. Innen tudhatjuk, hogy vissza kell-e vennünk a lendületből, vagy éppen fokoznunk érdemes-e az erőkifejtésen. A három kör végeztével pedig a szintén rendkívül fontos, bár sokak által hanyagolt nyújtás következik. Szintén egy tábláról követhetjük nyomon a 12 elemű nyújtó gyakorlatsort, amely tetőtől-talpig átmozgat, lelazít. Ezek után, mint aki jól végezte dolgát (és hát tényleg jól végeztük), átvehetjük a napi edzésért járó Curves pénzünket…
Elérkeztünk a következő dologhoz, ami nagyon tetszett ebben az edzőteremben. Igazi klubélet van! Minden szerda színes szerda (ilyenkor azonos színű pólóban edz mindenki), felkerülhetünk a dicsőségfalra, az öltözőben egy hatalmas ágas-bogas fára tűzhetjük a nevünket, tudatva ezzel, mi is a csapat részei vagyunk, edzés közben pontokat gyűjthetünk, amit szintén Curves pénzre válthatunk. Ha legalább három edzésen részt veszünk egy héten, azért is plusz „pénz” jár. Ezeket az összegyűjtött pénzeket pedig különböző dolgokra válthatjuk be (pl: törölköző, zokni, póló, kulacs). Múlt héten mi is farsangoltunk, a beöltözésért is megjutalmaztak. (A képek túlnyomó része is a farsangolás hetében készült.)
Nagyon érdekes, én nem vagyok egy szereplős, közösségi játékokban kifejezetten részt vevős alkat, de még én is beöltöztem, kétszer is a héten, és jó, vidám érzés volt. Szinte mindenki hasonlóan aktív volt. Fényképek készültek a jelmezbe bújtakról, s a jövő héten szavazunk a nyertesről. Izgatottan várom!
Muszáj még egyszer megerősítenem, hogy ez egy rendkívül jó hangulatú, családias klub, s ha az ember nem épp jókedvűen lép be aznap a klub ajtaján, akkor is mosolygósan távozik.
De, hogy visszatérjek a sport részére: véleményem szerint ez a torna azoknak a nőknek való, akik nem élsportolók, hanem olyan mozgásra vágyó, talán kicsit - de nem feltétlenül - túlsúlyos fiatalok vagy idősebbek, akik szeretnék jól érezni magukat, szeretnének fogyni, alakot formálni, s mindezt egy ellenőrzött, egészségügyileg támogatott környezetben szeretnék megtenni.
Ami engem illet (én a kicsit edzettebb, rendszeresen sportolók, futók csapatába tartozom) a három kört ötre növeltem, a pulzusom a zsírégető zónában tartottam, mindössze 9 alkalommal vettem részt a foglalkozáson, s így egy hónap alatt a testzsír százalékom 1% ponttal csökkent, a hat mérési ponton összesen 17cm-t fogytam, legtöbbet derékról (-6cm). A testsúlyom nem csökkent az első hónap végére.
Bezzeg a dicsőség falasok…
Még többet információt, részleteket személyesen Rátkai Viktóriától (Curves Margit krt. Tel.: +36-30/317-3995), illetve a klub honlapjáról tudhatsz meg.
Jó Körvzölést mindenkinek!
Köszönjük a Margit körúti Curves terem által nyújtott teszt lehetőséget!
Hasonló cikkek
Egészség - az egészségtelen étrendet nem lehet lefutni
Tudomány - a hideg elősegíti a fogyást?
Pliometrikus gyakorlatokkal a jobb teljesítményért
Street workout, avagy játszótéri akrobatika
6 hozzászólás
(Ennek tuti ez az eredeti neve? Olvastam már máshol erről az edzéstípusról, de biztosan nem Curves-nek hívták....)
Mindenesetre jól hangzik! Főleg a derék-6cm :D
kincsoo!
8900Ft a havidíj, és van egy egyszeri regisztrációs díj. Pénzügyekben is keresd bátran Rátkai Viktóriát! (+36-30/317-3995)
Bozót!
Hát, nem tudom, én így hallottam, és tényleg nemrégóta tudok róla egyáltalán...
Gebregab!
Nem én fotóztam, s az én jelmezes képeim inkább nem tártam a nagyközönség elé... :)
Sziasztok!Ha jól látom akkor ez egy síma köredzés. A kajakosok ezt csinálják, csak annyi a pihenő, mig átmész az egyik szertől a másikig. Azután ami a csövön kifér. A 6 cm nem meglepő!
Üdv.: Andersen
Pont mostanában olvastam egy üzleti könyvben a Curvesről. Példaként mutatták arra, hogy egy telített üzletágban hogyan lehet új ötletekkel sikeressé válni.
A könyv szerint a Curves alapítói felfigyeltek arra, hogy a fogyni vágyó nők közül sokan utálják a konditermet, mert szégyellik a vonalaikat az ott tanyázó kigyúrt fiúk előtt, ráadásul még az ismeretlen gépekkel is bénáznak. De az otthoni edzés sem igazán jó, mert edző nélkül rossz hatásfokú, és egyedül a motiváció is rohamosan csökken. Erre lett válasz a Curves: csak nők, kevés gép, társasági élet.
Nem arra mennek rá, hogy a lehető leghatékonyabb fogyási módszert adják, hanem arra, hogy szívesen és ezért hosszú távon is rendszeresen járj az edzésekre.
Gyorsan megjegyzem, hogy a könyvben olvasottakon kívül nem ismerem őket, és reklámot sem akarok nekik csinálni mások rovására. Minden ilyesmi üzleti újításnál igaz, hogy:
(1) lehet, hogy nem is az övék az eredeti ötlet, csak ők vitték először tömegesen sikerre
(2) lehet, hogy azóta vannak utánzóik, akik még tovább fejlesztették az ötletet
Az elképzelés mindenesetre szimpatikus. Mivel én a másik nemhez tartozom, a Curves-be nem engednek be, de szívesen megnéznék valami hasonlót fiúknak is.
Még több címke
Ironman edzésterv kezdőknek: 9-20. hét 1
Első 5 kilométerem 498
Első 5 kilométerem 498
Első 5 kilométerem 498
szia! tök jó! Érdekel engem is!
Mennyi ide a beugró?(néztem az oldalt de nem láttam...)