Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 53 903 032 km-t sportoltatok

RR torna és hasonló kínzások ...

Létrehozta: RunKa  |  2011-11-23 14:22:30-kor

Egyre többen tornáztok :)

Lefáradtál? Jól esett ?

Dumáljuk ki ::))

Eperszem 2012-08-16 10:16:09 | 167
Eperszem képe

öööö, ki hol??? El sem tudom ezt képzelni :D ;)



Előzmény: Bozót (166)  
Bozót 2012-08-16 09:35:11 | 166
Bozót képe

Panaszkodik is sok hölgy, hogy a fenekére hízik aztán a melléből fogy Nyelvöltés



Előzmény: bkmarcsi (165)  
bkmarcsi 2012-08-16 09:02:56 | 165
bkmarcsi képe

Hopp-hopp. Félreolvasás történt.

Amit én idéztem, abban az van, hogy "a genetikánk határozza meg, hogy honnan megy le elsőként és utoljára a zsír"

Azaz ELSŐKÉNT.



Előzmény: Czeglédi Ferenc (164)  
Czeglédi Ferenc 2012-08-16 00:13:42 | 164
Czeglédi Ferenc képe

Üdv kedves Bozót!

Én csak akkor kaptam fel a fejem, amikor írták, hogy a genetika határozza meg, hogy a torna hatására honnan jőn le 1-2 cm, tehát akkor mi értelme van a hasizom, fenékformáló stb most igencsak divatos tornáknak, ha nem én hanaem a genetika határozza meg, hogy honnan vesz el...



Előzmény: Bozót (163)  
Bozót 2012-08-16 00:02:32 | 163
Bozót képe

Feri, igazából az a kérdés, hogy a hasadon (a bőr alatt illetve a szervek között) a szükségesnél vastagabb zsírréteg van vagy a nem eléggé erős törzsizomzat miatt domborodik ki. A testsúly igazából amúgy is mellékes, csak tájékoztató adat, hogy úgy mondjam. Én is közel ideális tömegű vagyok ha a BMI-t nézem, aztán mégis vannak rajtam felesleges centik.... Nem a mérleg a legjobb tanácsadó, inkább a tükör (no meg az egészséges önértékelés, énkép) 

Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy a sikeres hosszútávfutók általában BMI szerint igen alultápláltak volnának....



Előzmény: Czeglédi Ferenc (159)  
torolt_12 2012-08-13 16:42:36 | 162
torolt_12 képe

Feleslegesen magyarázzátok neki, úgysem érti. Talán tőmondatokban lehetne. A pici pocit úgy faraghatná le, ha lassabban, alacsonyabb pulzuszónában futna, és tudna  némi zsirt is égetni a mozgásához szükséges energiaforrásként. Már én is leirtam neki a naplójában, de nem tudja, vagy nem akarja megérteni.

~ de talán próbáljátok megérteni Őt: viszonylagos fogalom, némileg, viszonylagosan - kizárólag ezen kifejezésekből és  szinonimáiból ért!

 
Eperszem 2012-08-13 16:09:01 | 161
Eperszem képe

Kaja és torna együtt, nem kell feltétlen fogyózni, de oda kell figyelni mikor mit eszel. Nem egyáltalán enm értelmetlen a torna, csak ne várjon az ember csodákat, ha mellett bármit bármikot megeszik.



Előzmény: Czeglédi Ferenc (156)  
bkmarcsi 2012-08-13 14:57:36 | 160
bkmarcsi képe

A másik topikban is csak azért idéztem Péntek Enikőt, mert nekem úgy tűnt, hogy Jeanner-nek lokális fogyásra ajánlván írod, hogy „Jó lenne kideríteni, hogy hol van rajtad felesleg, és akkor megfelelő tornával-gyakorlatokkal le lehet faragni.”

Az itteni és utolsó kérdésedre pedig az a válaszom, hogy gondolom itt jön a képbe az általam már idézett Péntek Enikő féle válasz utolsó két mondata, ami így hangzik (helyesebben így íródik):

"Ettől függetlenül fontos, hogy izomtömeget is növelj. Minél több izom van testeden, annál gyorsabb lesz a fogyás is. Ennek oka, hogy a tápanyagok 90%-át izmaink égetik el aktivitás közben. Minél több rajtad az izom, annál több kalóriát tudsz elégetni (nyugalmi állapotban is)."

A józan paraszti eszem pedig azt mondatja, hogy elképzelhető, hogy pont annyi a kalória szufficited, hogy az megtartja a minimális súlyfelesleget a hasadon. (Nem ismerek, így csak abból tudok kiindulni, hogy azt írod, van némi felesleg a hasadon.)

Ennél mélyebben ha tudnék sem szeretnék belemenni ebbe a témába.

Nem tudom eldönteni, hogy most akkor megkérdőjelezed-e Péntek Enikő vagy a Tündüs által linkelt cikk szerzőjének az állásfoglalását vagy tényleg csak nem értesz még mindig valamit. Én a helyedben – ha engem ennyire izgatna ez a kérdés – keresnék egy TF-et végzett tanárt vagy edzőt, akit megkérdezhetek.



Előzmény: Czeglédi Ferenc (159)  
Czeglédi Ferenc 2012-08-13 13:34:52 | 159
Czeglédi Ferenc képe

Nagyon szép és jó Marcsi! Viszont ha ideális testsúlyban vagyok, és a sok futás miatt van kalóriabevitel is, a pici pocim hogy lesz némileg laposabb?



Előzmény: bkmarcsi (158)  
bkmarcsi 2012-08-13 13:09:48 | 158
bkmarcsi képe

Javítva az utolsó mondatom. (Bocs, 3 gyerek beszél hozzám, miközben hozzászólni próbálok és egy mondatot 5 nekifutásra pötyögök be...)

És azért azt se felejtsük el, hogy pl. a hasizom, de ugyanígy a háthátizom is nem csak esztétikai kérdés, hanem egészségügyi is. (Hasüregi szervek védelme ill. testtartás.)



Előzmény: bkmarcsi (157)  
bkmarcsi 2012-08-13 13:06:10 | 157
bkmarcsi képe

Azért nem megy a kukába a sok torna Kacsintás. Meg a kevés sem.

De csak a hasizom gyakorlatoktól - ha maradunk a hasnál - nem lesz lapos pl. a has. Lapos attól lesz, ha már nincs ott a zsírpárna.

És azért azt se felejtsük el azt sem, hogy pl. a hasizom, de ugyanígy a háthátizom is nem csak esztétikai kérdés, hanem egészségügyi is. (Hasüregi szervek védelme ill. testtartás.)



Előzmény: Czeglédi Ferenc (156)  
Czeglédi Ferenc 2012-08-13 12:39:41 | 156
Czeglédi Ferenc képe

Érdekes ez a dolog, mivel ezek szerint egy túlsúlyos embernek nem sok értelme van tornázni, inkább vigyen be kevesebb kalóriát. Vagy itt vagyok én ideális a testsúlyom, viszont a hasamon van némi felesleg.

Tény, és való, hogy amikor februárban 79 kg voltam, kissé nagyobb volt a pocakom, most 75 kg-san némileg csökkent a pocakméret.

Tehát megkérdezem azt, igaz leírom, hogy nagyon járatlan vagyok a témában, hogy akinek ideális a testsúlya, viszont valamely testrésze kissé vaskos az ugyebár ne fogyózzón, viszont a gyakorlatok hatásfoka, már úgy értem a fogyókúrához viszonyítva csekély.

Jól értelmezem? Mert ezek szerint az a tengersokféle torna értelme kissé megkérdőjeleződik, mivel a sima fogyás sokkal-sokkal hatékonyabb testsúlycsökkentő.



Előzmény: Tündüs (155)  
Tündüs 2012-08-13 12:17:30 | 155
Tündüs képe
bkmarcsi 2012-08-13 11:51:22 | 154
bkmarcsi képe

C. Ferenc, én csak azt tudom mondom, amit Péntek Enikőnél olvastam megértettem.

Én nem vagyok szakavatott a témában, de Ő már készített dvd-ket is és tart torna órákat is és így én nem kérdőjelezem meg az előképzettségét és a szakmai tudását.

Tehát én is csak azt tudom újra fogalmazni vagy szó szerint idézni, amit én olvastam Péntek Enikőnél.

 

Az én megfogalmazásomban.

Két dologról beszélhetünk.

1.) Van a zsírpárna eltüntetése, ami kardió gyakorlatokkal lehetséges. (Mert kalória-deficitet kell törekedni.)

2.) Van az izmok formálása, ami célzott testrészre való erősítő tornagyakorlatokkal lehetséges.

 

Tényleg nem értem, melyik részét nem érted.

 

És P. E. tényleg olyan jól megfogalmazta , hogy kár (volt) újra fogalmaznom.

"Sajnos nincs helyi fogyás, csak általánosan, mindenhonnan lehet fogyni és a genetikánk határozza meg, hogy honnan megy le elsőként és utoljára a zsír. Ha lapos, tónusos hasat/kisebb popsit szeretnél, kalória-deficitet kell elérned (több kalóriát elégetned, mint amennyit beviszel), vagyis fogynod kell. A legjobb zsírégetők a kardió intervallum edzések, persze mértékletes táplálkozással. A hasizom gyakorlatok csak az izmokat (kockákat) teszik markánsabbá, laposabb/zsírmentesebb nem lesz tőlük a has. Ettől függetlenül fontos, hogy izomtömeget is növelj. Minél több izom van testeden, annál gyorsabb lesz a fogyás is. Ennek oka, hogy a tápanyagok 90%-át izmaink égetik el aktivitás közben. Minél több rajtad az izom, annál több kalóriát tudsz elégetni (nyugalmi állapotban is)."

 

A másik topikban kérdezted, van-e tapasztalatom.

A válaszom, hogy nincs.

Azért, mert 30 éves koromig nem volt sosem súlyproblémám, utána meg az a 4-6 kg, ami felugrott (felugrik) olykor-olykor rám, az az esti nassolások miatt történt (történik) és azok az esti nassolás elhagyásával viszonylag könnyen le is ugrottak (ugranak). Ezért logikus nekem, hogy a kalória deficit hozza meg az áldásos hatást ;-).

 

Én tényleg csak értem és logikusnak is tartom és elfogadom, amit Péntek Enikő ír.

 
Eperszem 2012-08-13 11:40:05 | 153
Eperszem képe

Hát az alakformálás titka, 70% kaja, 30% torna, hiába hasazik valaki ha közben nem eszik kevesebbet még akár nagyobb is lehet a hasa, ha a háj közé izom is nő.. Vagy persze nem kell kevesebbet enni, hanem midnent lemozogni, mondjuk napi több óra futással vagy bringával, de valljuk be a mérskletes evés talán könnyebben megoldható.



Előzmény: Czeglédi Ferenc (152)  
Czeglédi Ferenc 2012-08-13 10:50:02 | 152
Czeglédi Ferenc képe

Bkmarcsinak: Most ezt nem értem, ha valakinek van valamilyen testtáján feleslege, én elhiszen, hogy egy általános fogyókúra hatására csökken a plusz, de nem teljesen értem azon hozzászólásodat, hogy elsősorban fogyással kell megszüntetni pl. a nagy pocakot, vagy vastag combot, és jóval kisebb hatékonyságúak a hasizom gyakorlatok...

Volnál szives ezt elmagyarázni?

 
RunKa 2012-04-17 21:26:22 | 150
RunKa képe

az intervallok elég kemények :) Ugri meg bugri :)



Előzmény: Eperszem (149)  
Eperszem 2012-04-17 13:55:37 | 149
Eperszem képe

Töltve vettem, pikkpakk gyorsan ment. Jó lenne ha erre sokan ráállnának, hogy le is töltheted pénzért... :)

 

Nekem bejött, tegnap is nyomtam egy intervall részt, bemelegítéssel nyújtással 30 perc talán piit több de állat volt.



Előzmény: RunKa (148)  
RunKa 2012-04-16 17:32:23 | 148
RunKa képe

vettél, vagy töltve vetted ?  én mostanában ellustultam torna ügyben :(

bár mára terveztem PE core edzés, azt muszáj lenne erősítenem gerinc miatt.



Előzmény: Eperszem (147)  
Eperszem 2012-04-16 15:32:32 | 147
Eperszem képe

Jelentem: Péntek Eni Zóna dvd2, marha jó! :)

 
Duska73 2012-04-03 23:30:26 | 146
Duska73 képe

Köszi előre is! Aranyos vagy!



Előzmény: Bozót (145)  
Bozót 2012-04-03 23:10:42 | 145
Bozót képe

Megnézem, mit tehetek. Elsőre csak gyanús kamu oldalakat találtam (én se vagyok nagy letöltő :)



Előzmény: Duska73 (144)  
Duska73 2012-04-03 22:58:33 | 144
Duska73 képe

Igen, de sajnos bajban vagyok a nyelvtudással is és ezzel az izé... letöltéssel is. Tudna valaki segíteni........ Megköszönném!



Előzmény: Bozót (143)  
Bozót 2012-04-03 08:40:35 | 143
Bozót képe

Itthon én se nagyon láttam, de külföldről bármi rendelhető (és általában valahonnan le is tölthető) 



Előzmény: Duska73 (141)  
RunKa 2012-04-02 20:30:39 | 142
RunKa képe

... én még sosem láttam ilyen dvd-t....



Előzmény: Duska73 (141)  
Duska73 2012-04-02 16:39:26 | 141
Duska73 képe

Nem tudja valaki véletlenül, hogy hol vehetnék step aerobicos dvd-t. Már bejártam hetedhét országot de sehol sem lelem. Tudom, tudom, hogy lel lehet tölteni vagy mi, de ahhoz meg egyáltalán nem értek! HELP!!!!

 
RunKa 2012-02-08 17:39:13 | 140
RunKa képe

Jó, akkor most csinálok egy RR-t :)

 
Eperszem 2012-02-08 14:52:44 | 139
Eperszem képe

Hát ez nagyon durva :(

 

Sajnálom, de az biztos, hogy nagyon kifogtad :(  Nekem az első dvd is minimálisan volt hibás, nem ilyen elviselhetetlenül. Mondjuk én már rég olvastam hibás verzióról, szóval valószínű tényleg csak egy adag hibás.

Azért egy szar minőségű dvd miatt meg ne utáld az RR tornát! :)



Előzmény: RunKa (137)  
RunKa 2012-02-08 14:40:18 | 138
RunKa képe

Jó a topik neve....ez már full kínzás.

 
RunKa 2012-02-08 14:38:38 | 137
RunKa képe

Vagyok, csak sok volt a meló :)

Szal, ugye megvettem egyet a RR-nál, az úgy volt szar, ahogy volt. Nálam csak az a hiba jött elő, hogy blokkokba meg-megállt 1-1 mp-re. De olvastam a neten klf dolgokat :(

Írtam RR-nek, de szart a fejemre.

Aztán a titkárságnak írtam, és mondta a hölgy, hogy kicserélik, vigyem be. Ám addigra volt már a kezemben egy bookline-tól rendelt, de az is beteg volt, annak az árát visszakaptam a bolttól, ezért azt mondtam, hogy köszi, de nem, de majd akkor megyek , ha meg lesz az új széria.

Szerintem több, mint 1 hónapt vártam rá, de egy szép reggel megjött az e-mail, hogy kijött az új széria, akinek hibás, az vigye be és máris kezében foghatja a hibátlan.

Komolyan nagyon örültem, mert már nagyon megutáltam az arobikot e miatt.

Ernő volt olyan kedves, úgyis arra járt, kicserélte nekem.

Otthon beteszem, ugyanaaaaz ::(((

Írok a titkkárságnak, hogy köszi a cserét, ez sem jó :(

A válasz: Ők már semmit nem tudnak tenni, vegyem fel a kapcsolatot a producerrel, a gyártóval.

Jó. Felvettem. Felhívtam, elmondtam mi a panaszom.  Nagyon segítőkész volt az úr, elmondta, hogy már lecsekkolták az új szériát, higgyem el, hogy hibátlan, és hogy valszeg az én lejátszom a rossz, mert én vagyok az egyetlen !!!!, akinek hibás.  ?????   Na neee, csak nyilván én vagyok a legpiócább, aki foglalkozik velem ha már fizettem érte, akkor egy tökéleteset akarok.

ÁÁÁ, azt nem hiszem, mondtam az úrnak, mindent lejátszik a lejátszóm, csak ezt a lemezt nem. Ez amúgy egy duplarétegű dvd.  A HAS A-ban -összeszámoltam- 32 x !!! áll meg egy-egy mp-re. Így absz nem lehet rá tornázni, mert folyamatosan kieesel a ritmusból és nagyon idegesítő.  És nem csak ebben az egy blokkban, de ezt jegyeztem meg a legjobban. Na mindegy, Ernő odament az úr kicserélte, betették az újat a lejátszóba és ment.

Sajnos azt elfelejtettem megüzenni, hogy csak a 20 perces blokk hátralévő 17. percétől kezdi.

Nos, hazaért a lemez, berakom, már feltünt, hogy a menű baromira szellemképes, az elsőnél ez nem volt.  Na jó, ez még hagyján, ha jó a többi.

De nem volt jó, ugyanaz volt a helyezet, állandóan meg-megállt.  Nem kicsit voltam mérges. Előzőleg megegyeztünk, ha ez sem jó, akor megkapon két lemezen, mert az úr szerint jó a lemezük, csak az én lejátszóm nem bírja a duplarétegűt., vagy rossz a lejátszóm.

Na, az sem hagyján, hogy 32x szer áll meg egy 20 perces blokkban, de mikor még hátra van 3 perc a tornából, fogja magát megáll végképp és visszadob a főmenübe....

Na itt már azért kiakadtam rendesen.

Na jó, akkor van egy másik 6 éves dvd-m a fiókban,persze hibátlan, előveszem, összedugom a TV-vel, beteszem a lemezt, és láss csodát, a hiba ugyanaz, ergo a lejátszóm hibátlan. Mindkettő.

Behoztam a melóhelyemre is, itt is kipróbáltuk itt is ugyanazt csinálja.

Na, felhívtam az urat, elkezdtem mondani a hibákat, és hogy 3 lejátszóban is kipróbáltuk az eredeti lemezt, és nem jó. Már nem igazán akart meghallgatni, pedig én nagyon szerettem volna bebizonyítani, hogy igazam van, mert kezdtem azt érezni, hogy nem hisz nekem :( Kértem, hogyha Ernő visszaviszi, tegye meg, hogy beteszi egy általa jónak tartott lejátszóba és nézze meg, hogy innen és innen meg-meg áll. Azt mondta ne ragozzuk már, legyünk túl rajta, én vagyok az az egyetlen egy ember, akinek hibás, megkapom 2 lemezen, az már jó lesz majd, mert mert nekik fontos, hogy én, az egyetlen hibás lemezes ember is elégedett legyek.  De mondom én 3 lejátszóban is kipróbáltam, és nem jó. Oké, akkor szerinte m.nd a 3 lejátszó rossz....

:-)

Azért Ernő lelkére kötöttem, hogy jó lenne ha kipróbálnák, mert én már ezt nem értem. Én egy műszaki beállítottságú ember vagyok, nem béna.

Ernő odament, az úr épp nem ért rá, de adott egy kollégát, aki foglalkozott vele, betették a profi lejátszóba, elindul simán....és hopp eljön a 17. perc és szépen elkezd meg-meg állni, és láss csodát, még a hátralévő 3. percnél kivág a főmenübe ::))

Nos, mégiscsak igazam van ???

Volt meglepetés, remélem a kolléga beszámol az úrnak róla, én megeresztettem egy elektronikus levelet  neki, még választ nem kaptam rá.

Mindenesetre, ha már igaz, hogy hibás az eredeti dvd, még a másodszorra legyártott széria is, akkor talán mégiscsak megilletne egy eredti jó, nem igaz??? Ha már fizettem érte. Na nem ez volt a levelem lényege, mert rendes volt, hogy kiírta nekem másképp, csak megemlítettem.

A szépsége lesz a dolognak, hogy ha szar a felvétel, akkor szerintem a két lemezre kiírt anyag is lehet hibás, bár ott belenéztek, elsőre jónak tünik, de ha a kezembe kapom, akkor lecsekkolom.

Ha jól tudom, akkor a duplarétegű egyszer azért ugorhat, mikor vált, de nem több blokkban és nem 32x.

Szóval kanosszajárás van. Őszintén ? Egy kissé megutáltam az aerobikot.

Estére talán le tudom csekkolni a két lemezt.

De akarok egy igazit is ::))

 



Előzmény: Eperszem (136)  
Eperszem 2012-02-08 13:45:10 | 136
Eperszem képe

Na Runka, mesélj!

Nekem tudod kicserélte a Réka és ez már jó, illetve egyetelen egy pici ugrás volt a fenék részbe asszem.

 
RunKa 2012-01-16 17:53:11 | 135
RunKa képe

Na végre, kijött a hibátlan RR széria, kicserélhetem a hibásat :)

 
RunKa 2012-01-06 21:50:19 | 134
RunKa képe

akkor azért olyan pici méret.

vannak az alakítható lábsúlyok, amiből kivenni és betenni is lehet a súlyokat, olyat érdemes, mert később, ha nagyob  súlyt szretnél, nem kell újat venni.



Előzmény: nell1 (132)  
RunKa 2012-01-06 21:49:17 | 133
RunKa képe

még ki sem bontottam :)

az a helyzet, hogy egy csatlakozó van a plafonon, az a TRX-é, ehhez meg kettő kell. Asszem hívom majd a lyukfúrót, úgyis kell a függőágyamnak egy másik hely, akkor majd két lyukat fúratok vele. Megoldanám magam is, de 10 feletti lyukat fúrni a plafonba nem piskóta, főleg, ha vasat találok vagy követ.

 
nell1 2012-01-06 21:35:15 | 132
nell1 képe

Bocs, kéz- és lábsúly akar lenni szegény



Előzmény: nell1 (130)  
nell1 2012-01-06 21:28:17 | 131
nell1 képe

Mesélj! :-)

(aaaa tornagyűrűvel mi lesz? Már előre félek Nevetés)



Előzmény: RunKa (129)  
nell1 2012-01-06 21:25:51 | 130
nell1 képe

Inkább kislányos. :-) Legalábbis a méretét illetően elég picike. Nem vagyok nagyon sovány, de azért a bokám nem nagy, és alig jó rá :-( Talán azért, mert boka- és lábsúlyként árulják. Hát, legközelebb nem ilyet veszek, hanem kényelmesebbet. 



Előzmény: RunKa (128)  
RunKa 2012-01-06 21:20:42 | 129
RunKa képe

jah, nekem is van új szerzeményem :)

 
RunKa 2012-01-06 21:20:23 | 128
RunKa képe

Húű, nell, klassz a bokasúlyod, nagyon csajos kis darab :)

 
RunKa 2012-01-06 21:19:45 | 127
RunKa képe

az a helyzet, hogy hiányzol ám :)



Előzmény: Eperszem (125)  
Eperszem 2012-01-06 12:44:18 | 126
Eperszem képe

Hát igen, mert iagza volt Marcsinak, hogy simán lehet neki javasolni és hát igaz is. :) 



Előzmény: RunKa (123)  
Eperszem 2012-01-06 12:43:38 | 125
Eperszem képe

Tudom drágám, hogy el vagyok tűnve, de egyszerűen ilyen nyomi módban nem tudok itt aktívkodni. Nincsen pofám! :(

De két napot kap a hátam még kb, aztán nem hagyom magam. :)



Előzmény: RunKa (123)  
nell1 2012-01-06 12:39:48 | 124
nell1 képe

Olvastam :-) Gondoltam, hogy te vagy, Enikő meg kedvesen reagált, és most már tényleg írja :-)



Előzmény: Eperszem (122)  
RunKa 2012-01-06 11:32:36 | 123
RunKa képe

Ó....szóval te voltál az ???

Néztem is nagyot, mikor az új vádlinál olvastam a bemelgítést, rögtön te jutottál az eszembe ::))

Ó te ::)))

Szerintem mindenki szorgalmasan tornázik ezt azt, te vagy a legjobban eltűnve :D bagolykám :D



Előzmény: Eperszem (122)  
Eperszem 2012-01-06 10:59:09 | 122
Eperszem képe

MI eza  csend tornások?

 

Képzeljétek még pár hete írtam Eninek, ezta  bemelegítés nyújtás témát, és tök megköszönte és most már így is csinálja :) 

 
Eperszem 2011-12-14 10:01:25 | 121
Eperszem képe

Hát hozzád képest sehol nem vagyok.... :)



Előzmény: RunKa (120)  
RunKa 2011-12-14 09:01:37 | 120
RunKa képe

hát ... ami szép, az szép ::))

 nem lustálkodsz az tuti !



Előzmény: Eperszem (119)  
Eperszem 2011-12-14 08:47:45 | 119
Eperszem képe

Runka DRága, igen van ahol én is bele futottam a bemelegítésbe, és amúgy egy tündérnek tűnik az a lány, szóval egy szavam nem lehet rá! :)

 

Okés Runkapitány, ezentúl részletesebb leszek a tornával :) Köszi a vállbókot, érdekes mostanság többen megdicsérték a karom. :)



Előzmény: RunKa (118)  
RunKa 2011-12-13 17:49:24 | 118
RunKa képe

Nézd Eper :)

Azért én találtam olyan részt ahol kifejezetten ki is írja a bemelegítést.

"Játékos comb+kar edzésre invitállak ma. Könnyednek tűnő, de igen merész combformáló gyakorlatok és kellemes karizom blokkok váltják egymást ebben az intervallum elven épülő gyakorlatsorban. A kötelezőbemelegítés után 30 másodperc alatt végezd el minél többször az első (padra fellépegetős) gyakorlatot, majd pihenj 15 másodpercet. Jöhet a 30 mp-es karizom szakasz, majd 15-ig újra levegőhöz juthatsz, és így tovább… Ne örülj nagyon, ha a a gyakorlatsor végére értél, jön még 2 kör! Így lesz meg nagyjából a 20 perces intervallum edzésed, amely nem csak a fizikumodat építi és szépíti, de a felszabaduló endorfin (boldogsághormon) által valósággal az egekbe repít."

Nyilván nem mindenhol van így kiírva.

Hogy vagy?