Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 53 996 830 km-t sportoltatok

Sérülések és kezelésük

Létrehozta: Odemas  |  2007-01-22 22:37:06-kor

Csak mert ilyen téma még nincs. Na meg azért, mert október óta küszködök a csonthártyagyulladással.

bibe2 2012-01-08 19:53:52 | 683
bibe2 képe

köszi!

egyébként úgy tünik nekem is jó a paszta, habár most nem fájt nagyon a lábam, csak úgy voltam vele, hogy amikor már éreztem a sípcsontom, aznap bekencéztem, bepakoltam este. és nem rosszabodott a helyzet és már azért ez is valami.

jobbulást!



Előzmény: pudingman (682)  
pudingman 2012-01-08 19:36:56 | 682
pudingman képe

Egy idö után volt néha hidegérzetem, de nem mindig. 1hétig használtam, úgy érzem, hogy segített. Persze, a végén többet "pihentem", mert meg is fáztam. Múlt héten kétszer futottam, nem sokat, csak 10km-t, ezen a héten meg csütörtökön 16, tegnap meg 12km-t. Ma is akartam, de már tegnap is hasmenésem volt, mert a megfázás ráment a gyomromra. Valami átok ül rajtam:-)

 

A térdre nagyon jó a Condrosulf. A patikában a 3hónapos (90db) kúra 7400Ft-ba kerül. Csak arra figyelj, hogy a 800mg-os adagot kérjed, mert van 400mg-os is, és ugyanannyiba kerül.

Ezt a kúrát évente kétszer kell csinálni: 3hónap szedés, 3hónap pihenö. Nekem, és a baráti körömben nagyon bevált.



Előzmény: bibe2 (681)  
bibe2 2012-01-08 18:40:32 | 681
bibe2 képe

Pudingman, vagy más aki ezt használja: Pasta antirheumatica. Éreztek is valamit miközben felkenitek ezt a pakolást? Mert én nem érzek semmit és úgy emlékszem, hogy pudingman azt írta, hogy hosszan tartó hidegérzést kelt. Lehet hogy keveset kenek belőle?

Más:

Lekopogom, nem volt még térdproblémám mióta futok, de mostanában néha úgy érzem, mintha nem lenne minden redben. nem fáj, (vagyis egyszer volt hogy fájt), de érzem hogy valami nem olyan mint volt. Ti mit javasoltok? Kezdjek el valami porcerősítőt szedni? Kinek melyikről mi a véleménye, tapsztalata?

 
pudingman 2011-12-17 13:55:32 | 680
pudingman képe

November 25-én lett volna egy 100km-es verseny - Fáraó-futás -, de azt hittem, hogy a zavargások miatt lemondják. A végén megrendezték, de csak 4egyéni induló volt. A csapatváltóban többen voltak, de nem annyian, mint a balhék elött.

Igazából már október végén vacilláltam, hogy mi legyen, mert fájt a derekam. A nevezés nem sok, csak 120euró, de a repülö+hotel a másik 600. Ennyit meg nem akartam rizikózni, mert ha már Kairóban vagyok, akkor érdekeltek volna a múzeumok, meg a környékbeli látnivalók is.

Talán futok majd jövöre, ha a politikai helyzet stabilizálódik.

 

Januárban, ha addigra visszaszerzem kicsit a kondimat, akkor szeretnék úgy 140km körül futni. Akkor nem megyek, ha csak 70-80km menne.

Szeptemberben voltam Marrakesh-ben, de csak 104km-t tudtam futni, mert a kondim se volt még valami jó + a levegö olyan szmogos volt, hogy azt hittem megfulladok.



Előzmény: zolimorro (679)  
zolimorro 2011-12-16 19:18:20 | 679
zolimorro képe

Gyógyulgass csak. Egyébként Egyiptomban mi lett voltna verseny, vagy egyszerű "téli" edzés? :)

 
pudingman 2011-12-16 15:52:32 | 678
pudingman képe

Köszi! Ki fogom próbálni a Dolobene-t, ha elfogyott a pasztám és még mindig fájna, de én is nagyon remélem, hogy már jövö héten tudok futni. Már csak azt kell eldöntenem, hogy egyböl 20km-ekkel kezdjek, vagy az elején kiméljem.

Tegnap repültem volna Egyiptomba, de ezzel a sérüléssel futni a sivatagban nagy öngyilkosság lett volna.

Január 12-én szeretném bepótolni, de csak akkor, ha teljesen fájdalommentes vagyok.

Míg élünk, remélünk:-))



Előzmény: janieni (676)  
pudingman 2011-12-16 15:41:41 | 677
pudingman képe

Próbáld ki a receptet, amit beírtam. Én úgy érzem, hogy sokkal többet ér, mint az elötte csinált "gyógymódok":-)



Előzmény: bibe2 (671)  
janieni 2011-12-15 20:02:11 | 676
janieni képe

Szia pudingman!

Én sajnos hasonló problémával küszködöm közel 5 hónapja. Maratoni felkészülés közben jött elő. Közben is tartottam hosszabb, rövidebb pihenőket, de sosem jött rendbe 100%-an. Én kipróbáltam már rá mindent. Kentem a jóddal,amitől csak annyit értem el, hogy megmarta bőrömet, és szép narancssárga volt a lábszáram. Tapaszoltam flectorral több hétig, kentem mindenféle krémmel, kétszer injekciózták......Ahány orovosnál voltam, annyian mondtak rá mást. Volt ez már csonthártyagyulladás, izomgyulladás,csonthártya egyenetlenség...Természetesen a maratont így is lefutottam, ott nem fájt közben. Csak előtte és utána. Jelenleg újból a pihentetésnél járok. Sportkórházban mondta a doki, hogy kenjem Dolobene géllel és 10 alaklmas iontoforézisre írt elő fizikóterápián. Remélem jövőhéten már futhatok, és végre elfelejthetem ezt a makacs sérülést. A Doloben gélt egyébként ajánlom, nekem attól mindenképpen jobbnak bizonyul.



Előzmény: pudingman (666)  
bibe2 2011-12-15 12:32:18 | 675
bibe2 képe

igen, azt hiszem így lesz, nem próbálgatom hogy fáj-e vagy nem. pihi indul:) óóó mennyire fog hiányozni a futi:)



Előzmény: monique (674)  
monique 2011-12-14 23:48:02 | 674
monique képe

ha ennyire fájt h fel kellett kelned, akkor mi akadálya annak h ezen a héten kezdd meg a pihenést januárig? több esélye lenne így meggyógyulnia..

maraton: majd tél végére biztos eldöntöd :)



Előzmény: bibe2 (673)  
bibe2 2011-12-14 12:14:00 | 673
bibe2 képe

annyira azért nincs rendben, mert mostanság megint érzem és ennek szokott az lenni a vége, hogy fájdogál, fájdogál és utána állandósul. ezt a hetet még lefutom, de aztán úgyis leállás jan.-ig. pont most éjszaka volt az, hogy úgy fájt, hogy felkeltem bekenni és a furcsa az volt, hogy most a térdem is fájt. ez új. kiváltom pudingman féle csodakegyszert, kenegetem, jövő héttől pihi. attól egyébként kicsit tartok én is hogy maratonra való felkészülésbe hogy szól majd esetleg bele. már a krakkói ötletét kezdem elvetni. amennyire belelkesedtem először tőle, úgy kezdem látni most reálisabban a dolgot. tényleg elég közel van, ha lábam nem bírja annyira a terhelést, akkor túl közel van. leszervezni sem túl egyszerű az utat. meg ugye itt mindent előre lefoglalni és ha mégsem tudok bármi miatt menni, akkor ugrik minden és akkor még ott van, hogy más is jönne esetleg és annak is borítom a tervét ha én nem tudok menni. stb... azt hiszem mégis marad egy őszi maraton lehetősége. talán majd Krakkó máskor. de tipikus mérleg vagyok , úgyhogy még bármerre billenhet a dolog:)

 
monique 2011-12-13 23:29:13 | 672
monique képe

igazából ez alapján jelenleg rendben van ez most nálad, de ha emeled a terhelést a maratonhoz, lehet h akkor már foglalkozni kell vele. tehát jó lenne rájönni, mivel kerülhetnéd el.



Előzmény: bibe2 (671)  
bibe2 2011-12-13 20:39:33 | 671
bibe2 képe

nekem is volt már kétszer ilyen problémám és nekem is mindig úgy indult, hogy már azt hittem jobb lett, ráfutottam és rosszabb lett. futás közben úgy emlékszem, hogy sosem éreztem, de azon kívűl mindig. Nekem a jegelés, flector tapasz,lóbalzsam, pihi segített. Egyszer azután kezdődött az egész amikor tavaly a téli pihi után kimentem futni és egyből , bemelegítés nélkül futottam és nagyon kemény, fagyott volt a föld. A másik alkalom most volt nyáron, pont az első félmaratonom elött pár héttel, akkor úgy emlékszem egy új terep után jött elő, ami nagyon dimbes-dombos volt. Mindkét esetben csak akkor lett tünetmentes amikor teljesen leálltam egy időre. De én úgy látom hogy nekem ez a probléma még elő fog jönni, mert azért érezni van hogy most is érzem. Csak amíg enyhén érzem és nem rosszabodik és nem állandó az érzés, addig nem foglalkozom vele.Lehet ez sem jó. 



Előzmény: pudingman (666)  
RunKa 2011-12-13 17:26:42 | 670
RunKa képe

A jóddal óvatosan, nekem kimarta a bőröm anno.

 
zolimorro 2011-12-11 13:15:06 | 669
zolimorro képe

Nem áltatom magam azzal, hogy már soha nem lesz ilyen problémám, úgyhogy eltettem magamnak:) Köszi, és gyógyulj meg!



Előzmény: pudingman (668)  
pudingman 2011-12-11 08:54:08 | 668
pudingman képe

Szia Zoli,

köszönöm! Én is remélem, hogy rendezödik, de mikor?:-))

 

Ezek szerint, hasonló "okosfejünk" van, mert én meg egyszer izomrostszakadással futottam egy maratont. Nekem 3hónapig tartott utána a kényszerszünet:-)

 

Visszagondoltam, hogy mikor volt ilyen problémám, talán 1999-ben, de akkor nagyon rövid ideig tartott.

Egy kicsit kezdek beszarni, nehogy krónikussá váljon - enélkül is van elég bajom - a fene egye meg:-)

Az egyik barátom küldött egy receptet, tanácsokkal. Bemásolom, de remélem, hogy nem lesz rá szükséged:-)

 

 

"Kevertesd ki gyógyszertárban ezt a krémet, este kend közepesen vastagon a lábadra, tekerd körbe folpackkal, húzz rá egy térdzoknit és hagyd így éjszakára. 4-5 este ismételd meg, tutin lehúzza a gyulladást:

 

FoNo Rp: Pasta antirheumatica

Solutionis iodi alcoholicae   (g 0,80)

Kalii iodati (g 0,05)

Acidi Borici (g 1,2)

Aetherolei eucalipty

Aetherolei menthae piperitae aa centiqrammata viginti  (aa q 0,20)

Methylii salícylici (g 0,40)

Acidi salícylici (g0,25)

Alcoholi diluti 70% (g 2,5)

Boli albae

Talci  (aa 72,2)

Glycerini (g 200,0)

Ds: Külsőleg Paszta izületi pakolásra

Hatása: Simaizom görcsoldó, analgetikus (érzéstelenítő) gyulladáscsökkentő. Aktiválja a hidegérzékeny receptorokat ,ezért hosszantartó hideg érzést kelt."



Előzmény: zolimorro (667)  
zolimorro 2011-12-10 13:26:16 | 667
zolimorro képe

Szia pudingman!

 

Szomorúan olvasom a problémádat. Sajnos néha nekem is elő szokott jönni ez a csonthártyagyulladásos probléma. Főleg intenzív, szintes, vagy intervallumos futásoktól. Én két állapotát különböztetem meg. Az egyik amikor még terhelésre nem fáj, viszont nyomásra már érzékeny, ilyenkor akár egy hét kihagyás is segíteni szokott. A másik állapot amikor már futás közben, és utána is fáj. Na az a ciki. Kenegettem én is rá mindent, de nálam egyszerűen csak a pihentetés vált be (2-3 hét). 2007-ben az okos kis fejemmel maratont futottam ezzel a problémával. Most utánanéztem az edzésnaplómban, 6 hét telt el amíg újra futni tudtam (3 kilit). Ezen a ponton már én se tudtam tőle aludni. Több helyen olvastam, pl. itt:

http://www.mutetinfo.hu/index.php?page=78&id=202&subpage=5

hogy helyi jód kezelés is segíthet. Mondjuk ezt még nem próbáltam. Remélem rendeződik a probléma, gyógyulj meg!



Előzmény: pudingman (666)  
pudingman 2011-12-08 10:26:23 | 666
pudingman képe

Sziasztok,

 

van egy kis problémám, amit nem értek. Hátha tud valaki segíteni.

 

November 25-én akartam futni egy hosszabbat, de nagyon fájt a derekam (kisugárzik a bal csípömbe), ezért a végén, csak 20,4km-t futottam, iramjátékoztam, a tempót váltogattam 4:40 és 5:20között - fájástól függöen.

Másnap reggel éreztem, hogy fáj a jobb sípcsontom mellett, a tünetek csonthártyagyulladásra utaltak. Naponta 4-5x jegeltem + kentem flectorral. Kedden már egyáltalán nem fájt, ezért szerdán (nov. 30-án) elmentem futni. Sajnos már 2km után kezdett megint érzékeny lenni, ezért 10km-nél abbahagytam.

Megint jegeltem, kenegettem, és szedtem egy Diclofenac tartalmú gyulladáscsökkentöt. Hétfön, 5nap után megint fájdalommentes lettem, kezdtem reménykedni, mert jövö héten szeretnék menni Luxorba, kicsit futogatni a sivatagban, de kedden délelött úgy megfájdult, hogy csak sántikálni tudtam. Tegnap is baromira fájt, ma éjjel is alig tudtam aludni.

 

A kérdésem: volt már ilyen valakinek, hogy a kezdeti javulás után hirtelen rosszabbodott, annak ellenére, hogy pihentette? Lehet, hogy túl hütöttem?

 

Holnap reggel kéne befizetnem az utazást, de ha nem tudok futni, akkor nem megyek.

 
ballakornel 2011-11-28 10:03:27 | 665
ballakornel képe

Jah, hát ez van. Ahogy írtam, jól bevitaminozok, +minden reggel és este egy kanál méz. A pálinka is használt, úgy érzem, úgyhogy ez a hét elvileg már jobb kell legyen. A szombati futás érzésre nem volt fárasztó, de lassan ment és lassulnom is kellett a pulzus tartásához, de a vasárnapi tulajdonképpen elfogadható volt. Bár ma kicsit érzem a torkomat. Meg kicsit sok a nyűgöm! :)



Előzmény: monique (662)  
ballakornel 2011-11-27 20:07:16 | 664
ballakornel képe

Szerintem is vírus, a feleségem torka is fáj két napja. Magánélet minden oké, meló nem stresszes, változás nem volt. Remélem hamar helyreállok, nem tetszik ez az állapot. Az biztos, hogy elkezdtem sok zöldséget és gyümölcsöt enni. Meg a pálinka vacsora előtt, ugye! :)



Előzmény: Bozót (663)  
Bozót 2011-11-25 23:51:13 | 663
Bozót képe

Nem volt mostanság más változás az életedben? Stresszesebb meló, túlóra, magánéleti probléma? 

 

Sok most a vírus is, sok ismerősöm dőlt ki náthás tünetekkel illetve emésztőrendszert érintő fertőzéssel.



Előzmény: ballakornel (661)  
monique 2011-11-25 23:24:06 | 662
monique képe

nemá, egy kis laza tekeréstől is elfáradtál? tényleg gyanús h vmilyen hiány.. (vagy lappangó betegség, mittomén h mi okozhat ilyesmit)

na de kíváncsi leszek h jobban leszel-e ettől a kúrától :)



Előzmény: ballakornel (661)  
ballakornel 2011-11-25 10:36:11 | 661
ballakornel képe

Vitamin és vas, erre én is gondoltam már, túledzés szerintem nincs. De ez látszik is az edzésnaplóból - pont emiatt írom oda, hogy érzésre milyen volt.
Tegnap istenes volt, valamivel jobb, mint az előző futások, és ment volna több is. Az összahasonlítás viszont azért sánta, mert tegnap autóztam a melóhelyre (és este haza), máskor meg tekerek. Ebben a 10-11km tekerésben nem szoktam elfáradni, de pl. kedden sikerült.

Amúgy tegnapelőtt a vacsorához bevágtam egy páleszt, lehet, hogy az segített rajtam, elvégre orvosság! Tegnap meg is ismételtem a "kúrát". A hétvégén kiderül.



Előzmény: monique (660)  
monique 2011-11-24 18:18:34 | 660
monique képe

túledzés, vashiány, egyéb vitaminhiány?



Előzmény: ballakornel (659)  
ballakornel 2011-11-24 10:12:24 | 659
ballakornel képe

Hi!

Nincs ugyan sérülésem, de valami van, és az eredmény ugyanaz: nem megy a futás. (Persze alapból sem vagyok egy etióp, de úgy két hete valami nagyon nem oké.) Tizedikén még könnyed 8, 12-én szombaton meg vánszorgás, egekbe mászó pulzussal. Vasárnap ki sem mentem, aztán éjjel volt is némi lázam, de másnap délután teljesen rendben voltam. Múlt héten úgyis szmogriadó volt, amúgy sem akartam erőltetni a futást, úgyhogy pihi, de a hétvégi nagy tervekből megint csak két vánszorgós tizes lett, a végére olyan érzéssel, hogy több akkor sem menne, ha kergetnének.

Ugyanahhoz a pulzushoz lassabb tempót kell felvennem, a nyugalmi is érezhetően magasabb, mint szokott (most itt ülve 78, máskor 60körüli). 6-7 lassú km-től teljesen lefáradok, de már az elején is nehezebben indulok neki. Olyan, mintha 50%-on működnék, valami betegség-féle lappanghat bennem... nem tudom. Éjjelente néha arra ébredek, hogy teljesen ki van száradva a torkom, nyelni is alig tudok, ilyenkor a víz segít valamennyit... reggel meg ha fölkelek és eszem-iszom, nem is érzem. 

Láz nincs, gyulladás nincs, semmim nem fáj. Csak ez a tompa érzés.

Nem tapasztalt valaki hasonlót mostanában?

 
kockabond 2011-11-18 20:19:01 | 658
kockabond képe

Biztosan lesz aki okosabbat ír és azt mondja, hogy ez hülyeség DE ha a forgódban érzed a fájdalmat esetleg sugároza hátsódba vagy a combod irányába akkor  a legfőbb gyógymód a szigorú pihenés. Persze gyulladáscsökkentő és az izomlazító jó, viszon a mozgást egy-két hétre hanygold. Szerintem.



Előzmény: annamari33 (657)  
annamari33 2011-11-18 19:15:26 | 657
annamari33 képe

Sziasztok,

Szeretnék segítséget kérni. Ha valakinek van tapasztalata örülnék, ha megosztaná velem.

okt 29 én volt egy hosszabb futásom 9 km környékén, nemrég kezdtem el ismét futni 5 km ment könnyedén, amikor futottam ezt a kilencest. Azóta nagyon fáj a csípőm. Tegnap volt az első futásom 29-e óta azóta nem (csak 4 km-t futottam így is tegnap). Folyamatosan pihentettem, kenegettem, porcerősítőt szedek, izomlazítót szedtem.

A csípőm ma reggelre ismét bedurrant :( nem elviselhetetlen de egész nap fáj. volt valakinek ilyen? orvost esetleg tud nekem ajánlani bp.n?

köszönöm szépen

 

 
Bozót 2011-11-10 18:31:10 | 656
Bozót képe

Hát talán az említett vizsgálat kicsit túlzás volna ha a hasizmodról van szó :)



Előzmény: elgenubi (655)  
elgenubi 2011-11-10 16:09:00 | 655
elgenubi képe

Kösz Bozót!

Új futóterepeim között valóban akad olyan, ahol számomra szokatlan, "hosszú", meredek emelkedő van. Remélem csak ez okozza a kellemetlenséget. (Párom, a drága -aggódva értem- vastagbél-tükrözést javasolt.)



Előzmény: Bozót (654)  
Bozót 2011-11-10 12:05:34 | 654
Bozót képe

A terep sokat számít, valamint a tempó (nem kezdtél új edzéstípust, pl résztáv, repülő, domb?) testtartás, ruházat, stb is.  Egy ismerős sporinak folyton begörcsölt a hasizma futáskor a rossz testtartás és légzés miatt, amikor elkezdett rá figyelni, hogy ne tartsa görcsösen a felsőtestét, ne "mellkasból akarjon futni" és ne tartsa vissza a levegőt az igyekezettől, akkor eltűnt a probléma.



Előzmény: elgenubi (653)  
elgenubi 2011-11-09 20:14:17 | 653
elgenubi képe

Sziasztok!

Szerintetek mitől fájhat a hasizmom? (egyenes hasizom)

Az utóbbi 1-2 hétben tapasztaltam az izomlázra emlékeztető érzést futásaim első néhány kilométerén.

Meglepő, mert korábban jóval nagyobb távok (21, 30 km) megtétele után sem tapasztaltam ezt.

Elképzelhető-e, hogy futóterep váltás okozza? Eddig aszfalton vagy földúton szaladtam, mostanában többször műanyagon edzek.

Előre is köszönöm a válaszokat, tanácsokat. (Kicsit aggódom a Balaton félmaraton miatt.)

 
laci21 2011-11-04 10:35:10 | 652
laci21 képe

amíóta "normális" cipőt vettem nincs gond a gyulladásos izületes dolgokkal... utána olvasgattam a témának itt találtam egy csomó jó infót a gyulladásról :)

gyulladás
gyulladás tünetei
gyulladás kezelése
a gyulladás
gyulladáscsökkentő

 
Bozót 2011-10-20 20:17:13 | 651
Bozót képe

A stabil cipőben nem a betét a stabil, hanem a talp kiképzése. Ortopéd betétet neutrális cipővel érdems csak viselni....szerintem.



Előzmény: panama (648)  
zilaci 2011-10-20 19:46:27 | 650
zilaci képe

Léteznek terápiás gyakorlatok, amikkel ez javítható.
Van egy könyvem róla, ha be tudom valamikor szkennelni, elküldöm.



Előzmény: panama (648)  
RunKa 2011-10-20 19:33:31 | 649
RunKa képe

mi köze a szendvics betétnek a bütyökhöz, talán csak én nem tudom...

az mtb...sok az ellenvélemény, hamar tönkre megy benne a szerkezet...javíthatatlan és kádárga.



Előzmény: panama (648)  
panama 2011-10-20 18:45:19 | 648
panama képe

Megvolt a doki vizit. Semmi jóval nem kecsegtetett.... Szendvics típusú talpbetétet írt és rám bízza a döntést, hogy kiegyezek-ebizonyos cipőkkel vagy ragaszkodom mondjuk a tűsarkúhoz, mert akkor a műtét van csak.

Kérdeztem a futócipőkről, de nem tudott biztos választ adni arra a kérdésemre, hogy ha stabil/alátámasztott cipőben  kicserélem az eredeti talpbetétet az ajánlottra, akkor mi történik.....(?) 

Meglátjuk... Kipróbálom, vadászok egy széles cipőt és kiderül... 

 
Bozót 2011-10-17 16:09:51 | 647
Bozót képe

Az MBT cipőkről én túl sok "ellenvéleményt" olvastam ahhoz, hogy hinni tudjak bennük, de több gerincproblémákkal küzdő ismerős hazsnálta/használja és dicséri (kivéve az árát...khm)  Részemről a mezítlábazásban és a tornában hiszek (pl tudsz még lábujjal rajzolni, apró tárgyakat felvenni, egy rongyot összegyűrni és kihajtani? ). No meg a kényelmes lábbeliben :)



Előzmény: panama (646)  
panama 2011-10-17 13:23:43 | 646
panama képe

Köszi csajok!

Azt hiszem egy jó ortopéd orvost választok.

Asics GT 2160-as cipőm van, stabil,alátámasztásos, jónak bizonyul, varrás nem irritál.

Valószínűleg a nagyobb terhelés (maraton) tette az i-re a pontot, azóta fáj igazán. Remélem egy talpbetét enyhülést hozhat, mert a műtétet nem vállalnám be, épp a kiújulás és a 8-10 hétig tartó lábadozás miatt:-(

Annyi mindent olvastam már az MBT-kről, az jó lehet? Persze ez a cipő is csak az alátámasztás miatt lenne jó azén esetemben.....



Előzmény: RunKa (643)  
Bozót 2011-10-17 12:06:20 | 645
Bozót képe

Még annyit, hogy érdemes volna megnáézni a futócipődet, nem ott van-e éppen valami varrás, kemény rész ami irritálhatja az izületet. Ha begyulladt akkor jég, hűsítő krémek jók lehetnek, plusz kényelmes lábbeli, mezítlábas torna....



Előzmény: Bozót (644)  
Bozót 2011-10-17 12:04:22 | 644
Bozót képe

Nagyon enyhe verzió nekem is van az egyik lábamon, nem csinálok vele semmit, de nem hordok olyan cipőt, szandált ami ott nyomná, szoríthatná a lábam. Egy barátomnak azt mondta ortopéd orvos, hogy harántboltozat-süllyedéstől alakult ki nála a bütyök, mert a rendellenes helyzetben álló lábtőcsontok eltávolodtak egymástól, a nagylábujjat viszont nem engedi a cipő oldalra, így csak a bütyök türemkedik ki oldalra. Ergo nála az alapproblémát kezelték először, talpbetéttel. 

Súlyos esetben operálják, de kiújulhat.



Előzmény: panama (642)  
RunKa 2011-10-17 06:36:33 | 643
RunKa képe

Nekem nincs, de gondolom hosszabb távon igen csak megviseli, gyulladásba hozz, irritálja a cipő oldala.

Géles bütyökvédő párna, vagy korong ? 

Gondololom nem találtam újat:A lábbütyök egy gyulladt, gyakran vízhólyaggal kísért elváltozás a láb nagyujjának töve felett. A nagyujj csontja megnyúlik és szögben befordul a többi lábujj felé természetellenesen préselve azokat egymáshoz. A második lábujj ezt a nyomást sok esetben nem bírja tartani, felfelé kitüremkedik a lábujjak sorából kitéve magát a cipő extra nyomásának, a tyúkszem, bőrkeményedés képződésének.

Ha kialakult a bütyök, enyhítsük az okozott fájdalmat filc, vagy polimer gél bütyöktakaró párnával. A befordult ujjakat segítsük vissza a helyükre polimer gél lábujjelválasztóval.



Előzmény: panama (642)  
panama 2011-10-15 21:11:53 | 642
panama képe

Sziasztok!

 

Biztosan van köztetek olyan aki hasonló problémával küzd,mint én. Mindkét lábamon van bütyök. A lábaim nem ferdék, szóval annyira nem nagyok, de egyretöbbször érzek fájdalmat futás után, ill.közben is.

Az idei maraton volt az első nekem, sajnos azóta még inkább fájnak a bütykök. Begyulladhatott ott az izület?

Mivel kenjem? Érdemes? Mit lehet tenni????

 

Köszi, előre is! 

 
RunKa 2011-10-11 11:36:37 | 641
RunKa képe

akkor rendszeresség :)

nálam ez egy jégbuckákon való hosszúfutást követően jött ki (futóstílus megváltozás), ill. jelezhet, ha túl ritkán futok aszfalton.



Előzmény: Minstrel (640)  
Minstrel 2011-10-11 11:02:01 | 640
Minstrel képe

Az a "kis" megerőltetés a nyáron elkövetett nulla edzés utáni minimaraton volt :) Dehát ezt érdemli, aki lusta, most majd maradok a fenekemen, jegelek meg elmegyek jógázni, az csak nem árt neki. Köszi a tanácsokat.

 
RunKa 2011-10-11 10:42:31 | 639
RunKa képe
ballakornel 2011-10-11 10:23:55 | 638
ballakornel képe

"erre szokták mondani a csonthártyát... inkább a terepet részesítd előnyben, mert ettől olyan nehéz megszabadulni. Mindenképp pihenés, jég talán stb."

 

Vagy hogy Sípcsonti ínhüvelyek gyulladása. Nekem is volt régebben és én is csonthártyára gyanakodtam. Pihenés, jegelés, ahogy írák. Aztán ha mennek a futások, utána is mehet a jég v. hideg zuhany a lábszárra.



Előzmény: Minstrel (635)  
RunKa 2011-10-11 06:59:06 | 637
RunKa képe

persze lehet egy pici megerőltetés is, 



Előzmény: RunKa (636)  
RunKa 2011-10-11 06:58:29 | 636
RunKa képe

erre szokták mondani a csonthártyát... inkább a terepet részesítd előnyben, mert ettől olyan nehéz megszabadulni. Mindenképp pihenés, jég talán stb.



Előzmény: Minstrel (635)  
Minstrel 2011-10-10 22:16:08 | 635
Minstrel képe

Igen, belül



Előzmény: RunKa (634)  
RunKa 2011-10-10 20:21:30 | 634
RunKa képe