Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 53 965 856 km-t sportoltatok

Sashegyi Gepárdok a Bécs-Budapesten

Létrehozta: Gebregab  |  2009-10-17 18:39:11-kor

Klub: Sashegyi Gepárdok

Itt fogunk beszámolni a Versenyről, ahogy azt a Gepárdok látják... nagyon szúrkoljatok!!!Cool

Pierre 2011-10-15 21:04:52 | 39
Pierre képe

Talán idén... :)



Előzmény: Pierre (35)  
ezell 2010-10-17 16:01:12 | 38
ezell képe

Úgy gondolom, hogy ez elfogadhatatlan, nem csak érzelmileg, hanem bízom benne, hogy jogi értelemben is!



Előzmény: ezell (37)  
ezell 2010-10-17 15:59:55 | 37
ezell képe

Szupermaraton helyett félmaraton!

/for English version see next e-mail/

Tisztelt Sporttársak, Szupermaratonisták!

A Bécs-Pozsony-Budapest Szupermaraton Szervezőbizottsága közli, hogy az idei nemzetközi Szupermaraton verseny elmarad.

Az utóbbi napokban felmerült technikai problémák, valamint az ország katasztrófa történése tovább nehezítette, majd ellehetetlenítette a rendezés, illetve a verseny biztonsági feltételeit. A tervezett esemény így nem nyújthatna megnyugtató garanciát az elvárt és megszokott színvonalú verseny megrendezésére.

Ezen feltételek hiányában a Szupermaraton Szervezőbizottsága úgy döntött, hogy a 2010. október 19–23. közötti időszakra meghirdetett Bécs-Pozsony-Budapest Szupermaraton versenyt nem rendezi meg.

Az esemény keretében 2010. október 23-ra Budakeszi-Budapest útvonalra meghirdetett Félmaraton verseny azonban megrendezésre kerül és kiegészül a Budapesten belüli (Jászai Mari tér – Városliget közötti útvonalon) 1956-os emlékfutással is.

A Szupermaraton versenyre nevezettek a félmaratonon térítésmentesen indulhatnak. A korábban befizetett nevezési költségeket a Szervezőbizottság visszatéríti, vagy átvihető a 2011-es eseményre.

Kérjük minden tisztelt versenyző, segítő és támogató szíves megértését!



A Szupermaraton Szervezőbizottsága

2010. október 17.

 
Pierre 2010-10-17 12:21:27 | 36
Pierre képe

vagy mégsem :(



Előzmény: Pierre (35)  
Pierre 2010-10-16 19:06:07 | 35
Pierre képe

Mingyá' újra Bébu!!!

 
csattogoboka 2009-10-31 20:49:17 | 34
csattogoboka képe
csattogoboka 2009-10-31 20:45:25 | 33
csattogoboka képe
Gratulálunk fiúk! Annyira ügyesek vagytok, hogy hűha! :)  
Gebregab 2009-10-24 02:05:08 | 32
Gebregab képe

és akkor az 5. nap, a záró félmaraton!!

Szinte így utólag mélységes sajnálattal tölt el, hogy ennyire nem sikerült összeszedniük magukat se az osztrák csapatnak, se a honvéd suhancoknak... :D  Annyira jól futottunk ezen a záró napi félmaratonon, hogy egy kis vetélkedés még izgalmasabbá tette volna a versenyt, de azért így is nagy élmény volt. 

Feri maradt hátra biztonsági embernek, és 4'-es iramban teljesítette a távot. 

A többiek ideje a következőképp alakult: Pierre 1:20:22-őt futott, ezzel a mezőny 32. legjobb idejét futotta. Laca 1:17:29-el a 20. lett, Szabi 1:15:28-al pedig a 12. Nekem jött ki a srácok közül legjobban a lépés, mivel 1:12:23-al 6.-ként értem be a városligeti célba.

Ezek az eredmények önmagukban is, egy bármilyen félmaratoni versenyen kiváló időknek számítanának, és büszkék vagyunk rá, hogy különösebb probléma nélkül vészelte át a csapat ezt a 21 kilométert.

A verseny útvonal vezetése meglehetősen rapszódikusnak mondható. A táv első felében 7km alatt 150m-es szintkülönbséget kellett leküzdenünk, ami fáradt lábakkal nem egy szombat délutáni babazsúr... Ezután egy nagyon gyors rész következett az Istenhegyi úton lefelé. Itt helyenként akár 22km/h-ás sebességgel is mentünk(bemérte a radar az egyik kanyar előtt:))

Leérve a Déli pályaudvarhoz még kb. 7-8km várt ránk, ami már tényleg a tűrőképesség határait feszegető megpróbáltatásnak bizonyult. Én itt már mindenkit leszakítottam magamról akit akartam, a Parlament előtt már visszavettem az iramból, mert se előttem se mögöttem nem volt látótávolságban futó. Az út mentén végig ismerősök és néhány gepárd is felbukkant drukkolni (pl. Csattogóboka) ezt a srácok nevében utólag is köszönjük!

A verseny után nemsokára eredményhírdetés volt, ahol színpadra hívtak minket: az ELTE Sashegyi gepárdok negyedik helyen zárta a 20. Bécs-Budapestet!!

 
Pierre 2009-10-23 23:59:23 | 31
Pierre képe
Igen, az osztrák srácnál, aki csütörtökön végig 1 perccel mögötted futott, másnap 8 perccel, a honvéd suhancnál, aki két perccel jobbat is ment Nálad, másnap 10 perccel jobb időt futottál... :)


Előzmény: Gebregab (30)  
Gebregab 2009-10-23 23:36:59 | 30
Gebregab képe

a negyedik napról még annyit, hogy a szakaszok ugyan nagyon rövidek (mindössze15-17km), de rengeteg szint van bennük. Nagyon nehéz úgy megfutni őket, hogy spórolósan, energiatakarékos üzemmódban maradjon a szegény futó... Nekem mondjuk sikerült, de egész délután furdalt a lelkiismert, hogy nem tettem meg mindent a csapatért. (annak ellenére, hogy sziklaszilárdan tartottuk a helyünket így is.)

Majd jövőre lesz ez érdekes, és szolgál nekünk jó tanulságul, hogy ha esetleg kiélezett szituációban leszünk majd, hogyan kell okoskodnunk. A záró napi félmaratonon rengeteget lehet hozni más csapatokon, így érdemes az erőket inkább oda összpontosítani.

 
csattogoboka 2009-10-23 23:33:32 | 29
csattogoboka képe

:D! De jogos! :)



Előzmény: Sebcoe (28)  
Sebcoe 2009-10-23 23:22:05 | 28
Sebcoe képe

akkor az 5. nap végén fel is került a 4. napi beszámoló :-)

hétfőre meglesz a mai is :-) (röpke bepillantás, miket kellett elviselniük szegényeknek öt napon keresztül :-D)

 
Pierre 2009-10-23 22:49:31 | 27
Pierre képe

A negyedik nap...

 

... kalandosan indult, ugyanis a lezárások miatt csak kerülőúton tudtunk eljutni az első váltópontra. Ezt a kerülőutat sem találtuk meg könnyen, először épp rossz irányban indultunk el a főúton. :)) Viszont a kerülőnek köszönhetően nagyon hangulatos erdei útvonalon haladtunk a kocsikkal, sajnos Ferit – akit addigra már épp megnyugtattunk, hogy nem késsük le a váltást – nem sikerült rávenni, hogy álljunk meg fényképeket készíteni... ;)

A mai útvonal meglehetősen hullámos volt, de a Sashegyi gepárdoknak ez sem okozhatott gondot. :P Mindenkinek jutottak combos emelkedők és meredek lejtők is, kivéve engem, nekem ugyanis ez volt a pihenőnapom. :) Keményen odatette magát a csapat, persze vigyázva arra, hogy a másnapi félmaratonra is maradjon még elég erő. Ismét sikerült az összetettben utánunk következő osztrák csapat előtt célba érni (mint eddig minden nap).

A hangulatunk továbbra is remek, és nagyon jólesik a sok biztatás, amit kapunk. Köszi mindenkinek!  
Pierre 2009-10-23 22:43:46 | 26
Pierre képe
Mindjárt pótoljuk...


Előzmény: Sebcoe (25)  
Sebcoe 2009-10-23 14:31:44 | 25
Sebcoe képe

bocsanat, a lenyeg lemaradt. a hosszabb beszamolot majd Pierre es Gebregab szolgaltatja.

remelem :-)))

 
Sebcoe 2009-10-23 14:29:56 | 24
Sebcoe képe

be is osztottuk, es igen!!!!

megvan a 4, hely!!!!!!!!!!!! :-)))))))))))

koszonjuk az egesz hetes szurkolast, aggodast. (bar az aggodasra semmi ok nem volt :-D)

 
sogyu 2009-10-22 22:42:15 | 23
sogyu képe

Nyomjatok, mar nincs sok hatra. Ez kb olyan, mint a Tour de France, be kell osztani az erot. 

 
FendrikC 2009-10-22 13:42:26 | 22
FendrikC képe

Ha jól látom, sikerült megőrizni a negyedik helyet. Nagyon jók vagytok:-) Kitartás az utolsó naphoz gepárdok!!!!!

 
L.Eszti 2009-10-21 23:24:43 | 21
L.Eszti képe
Jújjj, de ügyik vagytok!!!!! Hajrá fiúk :)  
Pierre 2009-10-21 22:34:18 | 20
Pierre képe

Túl a harmadik napon!

Mivel az előző két napon tetemes előnyt szereztünk a mögöttünk lévő csapatokkal szemben, és szintén igen jelentős a hátrányunk az első három váltóval szemben, ezért a mai napra azt beszéltük meg, hogy elég kicsit könnyedebb iramban futnunk. Erről csak Szabinak felejtettünk el szólni, aki ismét – vállalva a korai kelést – az első szakaszt futotta. A 3’35”-ös iram annyira jólesett neki, hogy az utolsó 4 km-t megpörgette: ez már 3’20”-as tempó volt... (Nagyon jó erőben van!) Amíg Szabi futott, Feri végig azon gondolkozott, milyen ruhában fusson (kb. tizenhétszer megváltoztatva pillanatnyi elhatározását :)). Az utolsó két szakaszt én és Edzőbá futottuk. Első ránézésre nem tűnnek különösebben nehéz szakasznak (11-12 km, elhanyagolható szintkülönbség), de... másodikra sem. :)) Ennek örömére megpróbáltuk kizárólag a tökéletes mozgáskoordinációra összpontosítva teljesíteni. Ez sikerült is, magabiztosan rakosgattuk a bal lábunkat a jobb után, tudván, hogy behozhatatlan előnyre tettünk szert az ötödik helyezett osztrák csapattal szemben.

Továbbra is remek a hangulat, Szabi tovább gyarapította Agip pontjait, Feri autóját mégsem kellett Győrben hagyni, Edzőbá szimplán boldog volt, hogy ilyen rövid (de annál lejtősebb) szakaszt futhatott, ennél elégedettebb csak Laca volt, aki pihenőnapját töltötte.  

 
ripetti 2009-10-21 11:47:01 | 19
ripetti képe

Srácok!

A harmadik hely még reális lehet. Ne adjátok fel, és soha ne csüggedjetek! Most már az egész Edzésonline szurkol nektek. A főoldalon található, naponta frissülő cikksorozatban külön kiemelten szerepeltek.

Mutassátok meg a Sashegyi Gepárd lét leglényegét!!! Ama fundamentumot, melynek talapzatára felépíthetjük sportolói életpályánk katedrálisát! S melyre feltekintve gyermekeink, s majdan gyermekeink gyermekei is így kiáltnak,"Igen, boldog az, ki e Hősökkel futott!"

 Hajrá!!!

 

NINCS VÉGE, AMÍG NINCS VÉGE!!!!

 
Pierre 2009-10-21 09:38:17 | 18
Pierre képe
Végre egyszer aludtunk rendesen: fél 8-kor keltünk, juhéjjjjjj! :)  
csattogoboka 2009-10-20 23:10:41 | 17
csattogoboka képe
Nagyon ügyesek voltatok ma is. Mi nem is bírtunk rendesen edzeni, annyira csak rátok tudunk már koncentrálni....  
Pierre 2009-10-20 20:47:55 | 16
Pierre képe

Most, hogy kissé elmosódtak a határok az élet és a halál között, írjuk ezt a hozzászólást Edzőbával közösen. Ma tovább növeltük előnyünket az 5. helyezett osztrák váltóval szemben. Immáron 23 perc az előny! :) Beda Szabi pihent erőként szállt be a küzdelmekbe, így már az első váltóhelyre nagyon jó helyen érkeztünk. A többiek (én, Laca, Edzőbá) szintén remek formában voltak, nagy meghalás nélkül sikerült abszolválni a szakaszokat. Úgy döntöttünk közösen, hogy most már nem a Honvéd csapatát akarjuk lenyomni, hanem a szlovákokat. :) Sajnos amíg ezen agyaltunk, mind a két csapat tetemes előnyre tett szert velünk szemben. De ezen nem szomorkodunk, hiszen már Madách is megírta, hogy a tett halála az okoskodás (mi pedig elég okosak vagyunk... ;)). A cél továbbra is a harmadik hely megszerzése, az esélyeink jelenleg nem túl jók, de mindent megteszünk, hogy a hátralévő napokban felpörögjünk 3 perces ezrekre! :)

Köszi a szurkolást mindenkinek, hajrá Gepárdok!!!

 
pen 2009-10-20 18:40:04 | 15
pen képe
..ma az 5. helyre..  
pen 2009-10-20 18:39:40 | 14
pen képe
Úgy látom az eredménylistából, hogy ma 5 helyre futottak be a Gepárdok, bár a 4. helyezett Black&White csapatnak mintha nem lenne első napi eredménye. Összetettben biztosan maradt a 4. hely.   
FendrikC 2009-10-20 17:05:06 | 13
FendrikC képe

Köszi Zsóka, nekem be sem jön az online eredmények oldal:-( Nagyon jók vagytok fiúk, Hajrááááá!!!!!

 
unabambina 2009-10-20 16:48:28 | 12
unabambina képe

Megnéztem a mai eredményeket: ha nem tévedek akkor 4. helyezés megmaradt:)   Hurrá!    Pierre nagyon jó időt ment, '3:31-es kilométerekkel,persze Edzőbá is fantasztikusan teljesített: a 27,3km-t '3:37-es iramban. Gratulálok!  Remélem a megfelelő adatokat hámoztam ki, eltartott egy darabig míg rájöttem a rendszer működésére:)

Csak így tovább Gepárdok!!!!

 
csattogoboka 2009-10-20 14:24:07 | 11
csattogoboka képe
Én hülye vagyok...vagy hülye vagyok. Nem teljesen pontosan szuperül igazodok ki az eredményeken. Ripetti tudósíthatnál óránként. Elvileg most épp Edzőbá fut?  
csattogoboka 2009-10-19 22:53:47 | 10
csattogoboka képe
Gratula fiúk! Hajrá tovább Jedi, meg Hős, meg többiek!!! A Király meg trónján ülve várja, hogy hozzátok neki az eredményt... ;)  
Pierre 2009-10-19 22:05:02 | 9
Pierre képe
A kenyaiak megijedtek... pedig közülük hárman is 28 percen belül futják a 10000 métert. De a gepárdoktól félnek... :)))

Előzmény: Gebregab (7)  
ripetti 2009-10-19 19:49:09 | 8
ripetti képe

Folyamatosan követjük az eseményeket a verseny honlapján. Minden váltópont után azpnnal frissítik ez eredményeket. Nagyon izgalmas. Csak az nem derül ki, hogy melyik napon, konkrétan kik futnak és milyen sorrendben. Ezt összefoglalnátok, hogy azt is tudjuk, az adott pillanatban melyik hős kűzd éppen?

 

Amúgy természetesen egy emberként szorítunk nektek.

Hajrá, és várjuk a legkissebb inkformációmorzsákat is.

(Ma ne dorbézoljatok hajnalig, ha lehet és egyetek sok spenótot!)

 

 
Gebregab 2009-10-19 19:41:43 | 7
Gebregab képe

Túl vagyunk az első napon!!! (Tyuhééééé!!!!!)

Kenyaiak mégsem jöttek, viszont a szlovák egyetemi csapat a vártnál izmosabb felállásban állt rajtvonalhoz, így az első nap után a negyedik helyen tanyázunk. A Dover a szlovák és a Honvéd csapat előz meg minket, de reméljük ez a későbbiekben még változni fog. Annál is inkább, hogy a mai nap Beda Szabit pihentettük, aki a csapat egyik legerősebb embere. Néhány perces hátrányunkból sokat faraghatunk a holnapi hosszú szakaszokon. Egyelőre mindenki erős, a hangulat a csapaton belül több mint jó, sokat viccelődünk, leginkább a többi csapat hülyeségein. Ma például egy elég erős csapat autós kísérete -váltóemberrel együtt- annyira elkavart (vakul követték a GPS navigációt, ami egy másik településre vezette őket), hogy végül a limitidőt túllépve ki lettek záratva... hihhhetetlen pech :)) Na, majd Pierre még mesél, most megyünk vacsizni!! Nyámi-nyámi :P

 
csattogoboka 2009-10-19 10:00:01 | 6
csattogoboka képe
Hajrá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  
unabambina 2009-10-18 15:44:05 | 5
unabambina képe

Ez az örök stressz a kenyaiaknak, nem irigylem őket:)

Hajrá Gepárdok!

 
Pierre 2009-10-18 10:01:22 | 4
Pierre képe
Egyébként most is jönnek kenyaiak. (Új fejlemény.) Biztos megrázó élmény lesz számukra, hogy Afrikán kívül is gepárdokkal fognak versenyt futni... ;)


Előzmény: Gebregab (3)  
Gebregab 2009-10-18 09:31:32 | 3
Gebregab képe

Ha esély latolgatásról van szó, mindenki óvatoskodni szokott, mert nem lehet tudni...meg ott van az a csapat is... meg az időjárás... Nos, én már most leszögezem, hogy győzni megyünk!! Jöttek már a Bécs Budapestre kenyaiak, és csomagoltak is a harmadik nap, mert nem bírták. Volt olyan is, hogy egy 20km-es szakaszt elit futó 2 órán kívűl teljesített. Ez a verseny pont attól szép, hogy minden megtörténhet. A gepárdok sem sebezhetetlenek, minket is érhet baj, de remélem nem lesz semmi gond. A realitások talaján maradva (nehogy azt mondja valaki, hogy mennyire el vagyok szállva) a 3.-4. hely valamelyike tűnik elérhetőnek.

 
Pierre 2009-10-18 00:34:44 | 2
Pierre képe

Az esélyeket hogyan latolgatjuk? Hosszasan. :P

Edzőbá mondta, hogy ez a verseny nagyon kemény lesz ("Majd meglátod!"), de nem gyötörnek kétségek: bizonyos vagyok benne, hogy valóban nagyon kemény lesz.

Szombaton megvolt a (talán) utolsó átmozgatás belepörgetésekkel, vasárnap megnézzük milyen szuperül futnak a gepárdlányok, aztán irány Győr! :)



Előzmény: ripetti (1)  
ripetti 2009-10-17 23:54:20 | 1
ripetti képe

Várjuk!

 

Viszont már most érdekes lenne, hogy látjátok most. Mire számítotok? Hogyan latolgatjátok az esélyeket? Milyen kétségek gyötörnek, és miben vagytok bizonyosak?

Ezeknek később még dokumentum értékük lesz.

Kérlek, ha lehet, már most kezdjétek el a beszámolót. Köszi.