Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 53 945 133 km-t sportoltatok

Zenehallgatás futás közben

Létrehozta: szkata73  |  2008-08-26 10:35:56-kor

Sziasztok, Mindig zenét hallgatok futás közben, de folyamatosan - főleg a gyorsabbb tempónál - problémát okoz, hogy a fülhallgató kicsúszik a fülemből. Versenyeken láttam már ilyen spec. fülhallgatókat, amelyek rá vannak fogatva az ember fülére. Ennek van valami speciális neve vagy ez egy teljesen normál fülhallgató? A NIKE-ra mindenképpen szeretnmék egyet venni. Előre is köszönöm!

MungDaal 2009-10-08 21:45:43 | 51
MungDaal képe

Irma ügyi vagy!

Töltögetem is lefelé, mielőtt törlik az egészet!

Köszi!



Előzmény: Irma (50)  
Irma 2009-10-08 21:33:36 | 50
Irma képe
Hangoskönyv rajongók figyelem! Bár inkább a Mit hallgatsz futás közben topicba tartozik, de ha már itt volt szó róla itt van egy jó kis link, ahol ingyen letölthető hangoskönyveket találtam:
http://jencuska-internetesfeltolteseim.blogspot.com/search/label/let%C3%B6lthet%C5%91
 
MungDaal 2009-10-05 23:26:54 | 49
MungDaal képe

Sirjan!

Gratulálok az irodalmi ízlésedhez! A Quo Vadis-t letöltöttem, meghallgattam (még 2 fejezet van hátra).

Kedvenc ecetfám alatt műélveztem. :)))

Ha van még ilyen tipped írd le bátran!

 

 

 



Előzmény: sirjan (48)  
sirjan 2009-10-01 12:28:01 | 48
sirjan képe
Az Equador-ral nem tudok vitába szállni, szerintem is iszonyat jó nóta! :) Én személy szerint hosszú és lassú futásokat preferálom mostanában, így nem nagyon van szükségem a felpörgetésre. A zenéket amiket amúgy szeretek már kicsit unom, mert az szól az autóban is, a hangoskönyv pedig szellemi szénhidrát.:)

Előzmény: MungDaal (44)  
sirjan 2009-10-01 12:12:51 | 47
sirjan képe
A MEK (magyar elektronikus könyvtár) oldaláról jó pár tucat hangoskönyvet lehet letölteni legálisan, bár némelyiknek csapnivaló a minősége.Az előző hsz-omban elfelejtettem említeni az Állatfarm című regényt George Orwell-től. Én személy szerint azt is imádom. Kétszer végighallgattam és egyszer elolvastam.:)

Előzmény: Irma (46)  
Irma 2009-10-01 09:52:22 | 46
Irma képe
A hangoskönyvek engem is érdekelnek... A Quo Vadis-nak utána nézek, tudsz/tudtok még más ingyen letölthető könyvet?

Előzmény: sirjan (42)  
Irma 2009-10-01 09:49:20 | 45
Irma képe
MungDaal!
 
Akkor vagy agybadugós fülest veszek, mert abban nem hallom a szelet, de nem kényelmes, vagy maradok a kényelmesnél, de szél mellékzöngével? A Hama-t nem részletezted, az mitől megoldás???


Előzmény: MungDaal (43)  
MungDaal 2009-09-30 21:02:00 | 44
MungDaal képe

A jó zene adja a ritmust, pörget, életet lehel az emberbe ... Szerintem. Persze embere válogatja, de én pl. imádom mikor Sash equador-jától lúdbőrözik a hátam, és legszívesebben üvőlteni tudnék. Persze ha olyanom van akkor ehhez az érzéshez elegendő ha Szilvike épp a "Nem lesz több tánc"-ot dudorássza a fülembe :) Ha közben futok, vagy kerékpározok, akkor tutti kijön belőlem az állat :)))  S mint írtam, csak ösztönzésképp alkalmazom, nagyon sokszor csak ott figyel a nyakamba, nem használom.



Előzmény: sirjan (42)  
MungDaal 2009-09-30 20:53:19 | 43
MungDaal képe

1,. Egyik zene hangos a másik halk. Megoldás: 40.000 forintos mobiltelefon helyett használj 3-5000 forintos mp3 lejátszót, ez a probléma nekem a SE K550i-men szokott előjönni, a párezerforintos szutyok lejátszómon nem.

Vagy megoldás lehet, hogy az mp3 fileokat azonos bitrátával készíted. Mert ugye megvan minden szám CD-n is ;)

2,. szél az bizony szépen behallatszik ... Még jó! Nekem az agybadugós fülesekkel meg is fájdul a fülem!
Megoldás: Van jópofa Hama füles (nem agybadugós) fül mögé akasztható (3,5 jack!), olcsó! A célnak megfelel,
mert a füles fogyóeszköz mint tudjuk ...



Előzmény: Irma (41)  
sirjan 2009-09-30 20:42:10 | 42
sirjan képe
Csatlakozom előttem szóló eftomi-hoz. Én sem nagyon hallgatok zenét mert zavarja a ritmust. Hangoskönyvet szoktam hallgatni. Mindenkinek javaslom a Quo Vadis című művet! Ingyen letölthető a MEK-ről. Felkarra teszem a tokot, és sima fülbedugható fülest használok. Csak télen szokott vele gond lenni, mikor keményre fagy a vezeték.  
Irma 2009-09-30 20:09:20 | 41
Irma képe
Sziasztok! Gondoltam így is úgy is viszek telefont magammal, akkor már a zenét is arról hallgattam, de elegem lett belőle, hogy a letöltött zenék egyikét alig hallom, a következő meg kiszakítja a dobhártyámat, így állandóan elő kell venni a telefont, billentyűzár ki, lehallkít/felhangosít stb. Tudtok olyan fülre akasztható fülest, amin "volume control" is van, azaz valahol a vezetékén lehet a hangot állítani? A másik problémám, hogy ha fúj a szél az bizony szépen behallatszik a fülesembe! Erre megoldás?
 
pecsenye 2009-09-30 16:13:33 | 40
pecsenye képe
Tankcsapda:)  
mackó 2009-09-30 14:10:34 | 39
mackó képe

sziasztok

én Molokót hallgatok általában futás közben. Tekintve, hogy nem futok sokat de legalább keveset, ennek ellenére zenére szeretek futni, felpörget, adja a ritmust. Nem ringat álomba a döcögős kocogásom. Olvastam, hogy páran hangoskönyvet hallgatnak, érdekes, egyszer lehet, hogy én is kipróbálom.

 
MungDaal 2009-09-30 09:06:59 | 38
MungDaal képe

Nálam az mp3 lejátszók inkább az elmélyülést hivatott szolgálni, ezért is hallgatok inkább Trance-et, Enigmát, ha elvagyok borulva Nox-ot, vagy Apocalypticát. Minden alkalommal viszem magammal a kütyüt, de nagyon ritkán kapcsolom be. Ha már a végét járom, felpörget, ha kevés a motiváció, motivál.

Tavaly például elindultam egy hajnali 70km-es túrára bringával, úgy február magasságában, látástávolság kb 10m lehetett :))) A folyamatos szötymörgés a fülemben, segített hazajönni, mert a motivációm nullárra redukálódott a sűrű ködben. Magyarán, a zene módjával adagolva, jól megválogatva, nagyon egészséges tud lenni.

A Funtineli boszorkányra, vagy Giacomo Casanova emlékiratai-ra viszont biztos nem tudnék futni.
Hanyattvágnám magam a lucernásban és bámulnám a bárányfelhőket, miközben műélveznék. :)))

 
eftomi 2009-08-12 19:32:21 | 37
eftomi képe
Csak hosszú futások alkalmával hallgatok MP3-t. Nyelvleckét, hangoskönyvet vagy Kossuth rádiót. (Az tisztán bejön mindenhol.) A beszéd mellett hallom a környezetemet is, mert a zene jobban elnyomja a környezeti zajokat és elviszi a ritmusomat. Nekem egy Samsung fülbe dugható és azt körül ölelő fülhallgatóm van. Ez nem tud ki-le jönni a fülről futás közben. A kis ékszerdoboz - úgy néz ki az MP3-m - egy Philips rádiós kütyü. Mivel hosszúfutásoknál használom, ezért a kulacs övembe, vagy a camelback-embe teszem, persze előbb nylon tasakba, hogy ne ázzon el. A zsinórt könnyen lehet vezetni, kis csipesz kell a lifegő helyre - ne akadjon a karba - és a minimális hosszra szabad engedni.

Előzmény: Irma (36)  
Irma 2009-08-12 19:15:41 | 36
Irma képe
Hahó! Úgy néz ki én is kipróbálom a rádió, zene vagy hangoskönyv hallgatást futást közben. Egyre hosszabbak a távok, sajnos új terepek sincsenek a környéken, hogy izgalmasabb legyen a dolog, sz'al miért ne? Persze lehet, hogy engem is zavarni fog, ha nem hallom, ahogy el akarnak ütni, vagy rohan utánam egy támadó kutya... Segítsetek, aki használ ilyen kütyüket futás közben nem zavar pl. a zsinór? Létezik vezeték nélküli füles? Ha igen, küldjetek linket! Melyik fülhallgató jobb, a fülre akasztható vagy az állítható pántos? Írjatok márkákat, amiket ajánlotok! Láttam, hogy a felkarra rakják a zenelejátszó tokot, kényelmes ez milyen lehetőségek vannak még? Csak győzzetek válaszolni!  
szkata73 2008-09-11 13:11:47 | 35
szkata73 képe
Köszi!!!! Tök jó, hogy Neked ilyen saját "forgatócsoportod" van. A legközelebbi versenyen megyek statisztának, majd én futok a háttérben. :-))))

Előzmény: bbetyar (34)  
bbetyar 2008-09-11 06:04:36 | 34
bbetyar képe
szkata73 2008-09-07 20:31:10 | 33
szkata73 képe

Szia,

Mindenekelőtt garula az eredményhez ebben az őrült hőségben. Én szerettem volna 2 óra alatt futni, de amikor meghallottam a hét közepén, hogy milyen időt mondanak letettem róla és így pont 2 óra lett.

Nagyon kíváncsi vagyok az új klipre, amint megvan, küldjed!

Szép estét!

 

 



Előzmény: bbetyar (32)  
bbetyar 2008-09-07 17:15:08 | 32
bbetyar képe

Szia!

Köszönöm! Kezdő "vágó" és kezdő kocogó vagyok! 2:27-el letotyogtam a mait!

Hozzálátok a mai videónak, hátha az is tetszeni fog!



Előzmény: szkata73 (31)  
szkata73 2008-09-05 10:50:14 | 31
szkata73 képe
Szia bbetyar, Gratula a "klip"-hez, tök szuper! Amúgy is mindig libabőrös leszek a BSI honlapokon is a verseny filmektől, mert az ember újra átéi a verseny hangulatot.

Előzmény: bbetyar (30)  
bbetyar 2008-09-04 13:28:36 | 30
bbetyar képe

Sziasztok!

Csatlakozom a függetleníteni tudók táborához! :)

Kezdő kocogó vagyok, de zene az nálam alapvetés. :)

itt egy kellemes dal ami például felsegít az emelkedőn!

http://www.youtube.com/watch?v=5h0Xbs3tc7U

(forest095 edzőtárs a Kékesen)

 
szkata73 2008-09-03 08:21:10 | 29
szkata73 képe
Jó, majd nagyon figyelek a személyleírás alapján. Én pedig Electrolux-os futó felsőben leszek a hátamon egy nagy "1"-es és az, hogy "Katalin". Ezt még tavaly kaptuk a Plus Maratonon a cégtől az ekiden váltóhoz. Alul pedig fekete combközépig érő nadrág. Az jutott eszembe, hogy áttérhetnénk privát levelezésre, nem? Mivel reggel fél 8-tól délután 5-ig a munkahelyen vagyok, ezért a katalin.szabo@electrolux.hu címre írhatsz nyugodtan és majd válaszolok. Ó, ilyen a mi edzőnknél is előfordul, hogy elvéti az ütemet (és úgy, hogy közben teljesen egészséges.:-))) De egy széles mosollyal el van intézve a dolog.:-))

Előzmény: Mariann (28)  
Mariann 2008-09-02 21:25:23 | 28
Mariann képe

Igen megyek! Akkor ott megbeszéljük! Citromsárga futófórumos pólóban leszek, és valószínű fekete Decathlonos térdig érő naciban. De kiteszem a fórumos névtáblám és csak összefutunk. :)

Vagy a telószámom: 20/475-1102 és keressük egymást.

Ma sajna kétszer elrontottam az ütemet spinning edzésen, kicsit megfáztam és éreztette hatását. Remélem azért annyira nem volt feltűnő a vendégeknek. :(

 

 
szkata73 2008-09-02 15:13:40 | 27
szkata73 képe
Nagyon szuper, köszi előre is! Amúgy is régen jártam már Kecskeméten, pedig nagyon szeretem. Te most jössz vasárnap a NIKE-ra?

Előzmény: Mariann (26)  
Mariann 2008-09-02 11:49:07 | 26
Mariann képe

Hogyne szabadna, sőt örülnék neked, közben megismerkedünk legalább! Gyere bátran, várlak!

No meg a későbbiek során is tudunk egymással zenéket cserélni, illetve ötleteket. 

 
szkata73 2008-09-02 09:00:35 | 25
szkata73 képe
Köszi a biztatást! Hát sport imádatból és lelkesedésből nincs hiány, az biztos. Azért lehet, hogy egyszer átugrok Kecskemétre és résztveszek egy órádon, ha szabad.

Előzmény: Mariann (24)  
Mariann 2008-09-01 15:05:53 | 24
Mariann képe

Köszi a dícséretet!

Menni fog simán a vizsga, ha látják, hogy van ritmusérzéked, kiállásod, merszed, karaktered, akkor átengednek. Nem az a lényeg, hogy szuper legyél, hanem lássák, hogy tanulóképes vagy, azaz meg tudod tanulni az óravezetést. Én sem ott tanultam meg, hanem a gyakorlatban, ahogy minden órán újabb tapasztalatokat szerzek.

Nálunk is már bevált edzők dolgoznak, nekem sincs könnyű dolgom, talán-talán mostmár kezd kialakulgatni egy vendégkör. A lényeg, hogy mindig magadat add, soha nem akarj mást utánozni, a te stílusodat ismerjék meg, aztán eldöntik, hogy bejön vagy nem.

Biztos ügyes leszel, mert te is szeretsz sportolni, szeretnéd ezt csinálni, ez pedig fontos alap, ami nálad megvan! ;)

 
szkata73 2008-09-01 08:54:44 | 23
szkata73 képe
Az az igazság, hogy már nagyon nagy izgalommal várom, de azért egy kicsit tartok is tőle, hogy milyen leszek, tudok-e majd az emberekkel bánni. Azért is nehéz, mert nálunk jelenleg egy srác tartja a spinracing edzéseket (aki tényleg nagyon jól csinálja) és szerintem a lányok egy része miatta jár. Azaz ezek a lányok szerintem az én óráimra tuti nem jönnek majd vagy ha jönnek is, akkor folyamatosan hasonlítgatnak majd. De ettől függetlenül várom....

Előzmény: Házisárkány (21)  
szkata73 2008-09-01 08:51:13 | 22
szkata73 képe
Szia! Megnéztem az oldalt, nagyon profi! És persze megtaláltalak Téged is. Szép célod van az első maratonra, sok sikert hozzá. Én is barátkozok a gondolattal, de az idén még mindig csak félmaraton lesz belőle. A spinning és a spinracing megférnek egymás mellett? Hallottam egy-két dolgot a spinning és a spinracing edzők közötti "konfliktusról". És a tanfolyam végén a vizsga nagyon húzós?

Előzmény: Mariann (20)  
Házisárkány 2008-08-31 21:13:22 | 21
Házisárkány képe

Tök jó másoknak edzéseket tartani!!!!Majd meglátod!!!!:DDD

Egyházasdengelegen lakom. Szusza Ferenc Stadiontól 40 percre!!!!



Előzmény: szkata73 (17)  
Mariann 2008-08-31 17:53:27 | 20
Mariann képe

Szia!

Nem főállásban csinálom, van "rendes" polgári munkám egy cégnél. Mellékállásban heti 3×1 óra edzést tartok, meg mellette a teremben ingyen kondizhatok és bemehetek bárki órájára. Ezeket ki is használom. Smile

A konditerem oldala: www.formazona.hu, ott megtalálsz az edzők között.

Meg természetesen futok, készülök a Plus maratonra.

Igen, én is az IFAA-nál végeztem még májusban. Nagyon klassz volt a tanfolyam, most még erősen gondolkozom egy spinning tanfolyamon is.

Sok sikert Neked!

 
szkata73 2008-08-31 11:23:17 | 19
szkata73 képe

Szia Mariann,

Igen, szeptember 19-20-21-én lesz a Fitness Company-nál a tanfolyam, ezt szeretném elvégezni. És Te főállásban csinálod, mert én első körben munka mellett szeretném, aztán majd meglátjuk. Te hol végeztél?

 

 



Előzmény: Mariann (18)  
Mariann 2008-08-31 11:03:27 | 18
Mariann képe

Szia Szkata! Én is nagyon szeretek futni és emellett szintén spin-racing edző vagyok, edzéseket tartok. Szeritnem a kettő remekül kiegészíti egymást.

Hol végzel majd? IFAA?

 
szkata73 2008-08-30 19:51:49 | 17
szkata73 képe

De szuper, irigyellek. A futás mellett nekem is álmom, hogy edzéseket tartsak másoknak. Most úgy néz ki, hogy össze is jön és szeptemberben végzett spinracing edző leszek (remélem)Cool

 

Hol laksz?  



Előzmény: Házisárkány (16)  
Házisárkány 2008-08-29 16:42:36 | 16
Házisárkány képe

Még nem voltam futóversenyen.Kezdő vagyok én ahhoz.Aerobicot én tartom a falumban.

Eleinte átlagos átmozgatókat csináltam,aztán kezdtem néha kortárs tánc és balett órákat tartani,ami nagy  sikert aratott,de túl nagy fizikai megterhelést jelentett a lányoknak.Mostanában táncgimnasztikát csinálunk,olyat amilyenekkel a modern táncosok tartják karban magukat:kicsi pilates,kicsi graham,kicsi limon,kicsi kontakt.Az egészben az a legjobb,hogy a szemem előtt változnak át dolgozó háziasszonyból igazi nővé!Mindezt pedig atom zenékre!!!!



Előzmény: szkata73 (15)  
szkata73 2008-08-29 10:46:03 | 15
szkata73 képe
Amúgy szoktál indulni BSI versenyeken? Láttam az edzésnaplódban, hogy a futás mellett sok az aerobik. Milyen órákra jársz?

Előzmény: Házisárkány (14)  
Házisárkány 2008-08-29 09:35:53 | 14
Házisárkány képe

SmileSmileWink

Ugye milyen jó?!

Nekem Nokia okostelefonom van és lehet hozzá kapni olyan fölreakasztós stereo headsetet,amin még vezérlő gombok vannak-volt már olyan,hogy tekerés közben bonyolítottam le egy konferenciabeszélgetést. Mikor találkoztam a főnökkel,meg a nagyfőnökkel azt mondták,hogy elírigyelték tőlem a mozgást!!!!

Jó mi!!!!!

Ha tudok,én is megyek Nike-futni,de most nagy munkában vagyok.....



Előzmény: szkata73 (13)  
szkata73 2008-08-28 20:15:19 | 13
szkata73 képe
Hát megmentettél Házisárkány, köszönöm. Én is így vagyok vele, hogy szét tuom választani a zene és a futás ritmusát. Jó, nem mondom, van egy-két olyan szám amikor elkap a hév és ritmusra futok, de utánavissza tudk állni a saját tempómra. Most rendeltem "fülest", mert a normál fülhalgató mindig kicsúszott a fülemből, és a NIKE futáson már nem szeretném állandóan a fülemet "piszkálni".

Előzmény: Házisárkány (12)  
Házisárkány 2008-08-28 16:06:30 | 12
Házisárkány képe

Most már én is megszólalok,mint ügyeletes főzenebolond!

Nagyon szeretek zenére futni,de én nem ütemre futok!Valahogy sikerűl ....

Ki is köpném a tüdőmet ha próbálnám követni a kedvenceim ütemeit!!!!



Előzmény: szkata73 (11)  
szkata73 2008-08-28 08:09:32 | 11
szkata73 képe

Jaj, kiderül lassan, hogy csak én futok zenére???Embarassed Majd kipróbálom ma délután zene nélkül és nagyon nézek, hogy mennyivel jobb lett az időm.Cool

 

 
Milanthis 2008-08-28 07:04:54 | 10
Milanthis képe

Én hasonlóan, valahogy mindig eszembe jut egy olyan dal aminek az üteme illik a futáshoz, és végig az jár a fejemben. Próbáltam zenére futni, de nagy össze-visszaság lett belőle, mert egyik számnak sem azonos az üteme a többivel.



Előzmény: kán (9)  
kán 2008-08-27 20:55:01 | 9
kán képe

én magamnak dudolászok, meg fütyörészek, sokkal szórakoztatóbb, és még az agyat is karbantarcsa



Előzmény: ripetti (7)  
pirgelman 2008-08-27 18:52:43 | 8
pirgelman képe
nekem is pont ez a tapasztalatom, ezért nem is igazán futok zenével. a hangoskönyv viszont kiváló, nincs üteme. Ha ráadásul külföldiül hallgatod, akkor még nyelvet is tanulsz, én mostanában ezt szoktam.

Előzmény: ripetti (7)  
ripetti 2008-08-27 15:07:13 | 7
ripetti képe

Sziasztok,

 

Én a magam részéről nem hallgatok semmit futás közben. Próbáltam, de nem megy. Az egy dolog, hogy kiesik a fülhallgató a fülemből, de ráadásul, automatikusan megpróbálok a zene ütemére futni. Nem tudatosan, de mindig igazodni próbálok.

Ez nagyon rossz, mert hol gyorsabb, hol lassabb, de nem az a tempó, amit követni akarnék. Plusz ha futószalagon futok, akkor még az is rosz, hogy a szalag megy egy adott tempóval, a zene meg egy másikkal, és akkor nagyon hamar kifáradok, mert próbálom a zenét követni, de a gép sajnos a saját tempójával megy.

Cool

 
szkata73 2008-08-26 16:02:08 | 6
szkata73 képe
Mivel én mellette járok spinracingre és a zene ott alap, ezért a futáshoz is szükségem van rá. Van olyan, hogy egy jó szám segít át a holtponton.:-))

Előzmény: devilv8 (5)  
devilv8 2008-08-26 14:57:40 | 5
devilv8 képe
Nekem fontos hogy haljam a forgalmat, a természetet, és ne vonja el semmi a figyelmemet, inkább szeretek elgondolkozni, ez a figyelemelterelés megengedett.  
szkata73 2008-08-26 14:34:45 | 4
szkata73 képe
Már meg is rendeltem egy OMX 70-es típust. És már miért nem, ha egyszer jó volt?

Előzmény: devilv8 (3)  
devilv8 2008-08-26 14:05:01 | 3
devilv8 képe
Nekem Senheiserem van sport, egyszer futottam benne jó volt. De sose futok fülessel:)  
szkata73 2008-08-26 13:21:07 | 2
szkata73 képe
Á, szuper nagyon köszönöm!

Előzmény: pen (1)