21.1 km Szint: 80 m

03:40 p/km (16.38 km/h)

Aschaffenburg Félmaraton

Ismét egy feles a maratoni felkészülés útján...

Helyezés: 7., korcsoportot még nem tudom, indulók szsáma kb. 600-700, az idöm 22 mp-cel lassabb mit a pb-m....

A rajt késön volt (10:30), így már frankón melegben indultunk el, kb. 3-4km-es kanyar után értük el az öt körös belvárosi részt. A pálya komplett aszfalt volt (hurráááá), viszont minden körben várt ránk 3-4 emelkedö, három rövidebb (50-100m) ill. egy hosszabb (300-400m).Az elsö három km kitáblázása katasztrófális volt (1.km 4:11, 2.km 3:13... stb.), ezért nem tudtam, milyen tempót megyek és 5km-nél vettem észre, hogy picit gyorsan kezdtem.

A rajt után a kb. 8-10 fös élboly után haladtam, kb. 5km után összeálltam egy kb. 40-45 körüli futóval, akivel felváltva vezetve nyomtuk 19km-ig. Nagyon jó volt nem egyedül kínlódni a melegben, amúgy is körönként csak egy frissitö volt, amit ilyen melegben kevésnek találtam... nem csak én.

Jól haladtunk, a vége felé kezdett a "srác" leszakadni, jónéhányszor hátrakiabáltam, hogy maradjon mögöttem (ahogy ö is nekem a közepe fele, ahol kisebb holtpontom volt), de nem ment neki a tempóváltás. 20km-ig két futót utólértünk, a harmadikat már nem tudtam leszakítani (19-20km-nél), így pár mp-cel elöttem ért be..... na de ez oly mindegy....

Jó verseny volt, ha síkabb a kör, pb lett volna, de nem baj, tudom mire vagyok képes.... vagy nem? :)

.... és HATALMAS GRATULÁCIÓ MINDEN BUDAPESTI MARATONISTÁNAK!!!!

Hivatalos idö: 1:17:16 :)

00:18:04 5 03:37 16.61 20 0 0 0
00:18:32 5 03:42 16.19 20 0 0 0
00:18:30 5 03:42 16.22 20 0 0 0
00:18:20 5 03:40 16.36 20 0 0 0
00:03:51 1.1 03:30 17.14 0 0 0 0