Zolo csapatsport

2010.08.29 Vasárnap, 17:00:00

(edzés)

01:30:00

Első meccsünk a 2010/2011-es bajnokságban. Sajnos végig kellett játszani a teljes bajnoki meccsünket, mert kissé szoros maradt a második félidőben ahhoz képest, ahogy indult. Első gólt én lőttem. Kapuval szemben megkaptam a labdát, lövőcsellel átjátszottam a védőmet, és jobbal be is vertem. Aztán a félidő folyamán helyzet helyzet hátán alakult ki az ellenfél kapuja előtt, de mindig tartották a lépést. Hol egy tévesen megadott tizivel, hol egy kommunikációs hiából adódó labdavesztésből, stb. Én a gólom után azonnal megint kapura lőhettem, az kapufára ment, majd nem sokkal utána az első lehetőségemhez hasonló szituban kicseleztem a védőt, de a pipa mellé bombáztam. Ezután volt még két lövésem szemből, amelyek elakadtak, s kicsit később egy emelés hátrafelé, amit egy gólvonalon álló védő kifejelt. Végül egy rosszul helyezett átemelésem, ami fölé ment. Ennyi kihagyott helyzet után már nem volt elég önbizalmam kapura lődözni, úgy éreztem, hogy az első gólunkkal el is lőttem a puskaport, viszont a támadásaink továbbra is elég jó ritmusban fejlődtek fel. A mélységi passzok, és az ívelések továbbra sem mennek. Lehet, hogy ezeket már sosem fogom tudni úgy megcsinálni mint régen? Talán az lehet a magyarázata, hogy a mostani csapat egészen más játékot játszik, mint a régi, így nincs is szükség ezekre a kockázatos átadásokra. :) A második félidő 15. percében kért cserém elmaradt, mivel az állás már 3:3 volt, és félő volt, hogy esetleg a meccsen először megszerzi az ellenfél a vezetést. Végül egy szép akció végén kiharcoltuk a győzelmet. :) Nagyon jól lehet tanulni az ilyen szenvedős mérkőzésekből.