1:29,21

1:29,08

1:29,54

1:25,25

Ezen a versenyen a délelőtti részben van az 1500 gyors, délután meg mindenből 50. Tavaly nagyon megviselt az 1500, utána már az 50 mell is fajt, akkor el is döntöttem, h többet nem nevezek be az 1500 után az 50-ekre is. De azóta eltelt egy év és megszépült a dolog, ugyhogy idén is beneveztem mindenre. :D

Az előzetes számítások szerint 13.20-kor kezdődött az én 1500-ős futamom, ezért 11.30 körül mentünk az uszodahoz. A 33-as medencében vízilabda meccs volt, az 50-esben ment a verseny, ugyhogy a 25-ös maradt melegíteni. Ez kinti medence, gyanús is volt, h nincs benne senki... amíg a parton melrgitettem, odajött egy lány, és megkérdezte, h én bevállalom-e ezt a medencét, mert elég hideg, 22 fokos... mivel más lehetőség nem volt, az 50-esben meg kb 10 perc melegitesi lehetőség biztosításárol volt szó a női futamok előtt, de csak abban az esetben, ha az előző futamok időben végeznek, úgy döntöttem, hogy kipróbálom a hideg vizet (a lány inkább kihagyta). kb 200 m után már nem fáztam, de elég volt benne 1050m... közben egy bácsi mondta h elkezdik fűteni, vasárnapra már jó lesz :D

Az utolsó futam 7-es pályán úsztam, mellettem a 8-as üres volt, vki nem jött el. A 6-oson meg B.Bea úszott, gondoltam, h őt nem sokáig látom majd. Két jópofa időmérő volt a 7-es pályán, viccelodtunk amíg ott álltam, így jó hangulatban álltam fel a rajtkőre :). Az volt a tervem, hogy lassabban kezdem, a tavalyi 1:21 helyett 1:25 körül utána pedig beállok egy egyenletes tempóra, az utolsó 100-at meg megnyomom. Érzésre úgy tűnt sikerült a kezdés, és úgy láttam h mindenki előttem van. Utána próbáltam egyenletesen úszni, úgy éreztem megy is, eltaláltam a tempót. Tettem bele nehany 2-es levegőt, mert a 3-ast nehany levegovetel utan soknak éreztem, több levegő kellett. Kb 400-500 korul rosszul fordultam, csak lábujjheggyel értem el a falat... amúgy Egész jól bírtam, a végét meg megnyomtam. A vicces időmérő azt mondta, hogy 26:38-at mért :D na mondom akkor tuti többet úsztam :) nagyon örültem az időnek, a tavalyi 22:59 után különösen jó lett. Az 50-ek 14.30kor kezdődtek, ugyhogy a mi futamunk után melegítés jött, így egyből át tudtam vezetni, úsztam kb 300 métert. Elfáradtam, kipirosodott az arcom, de lényegesen jobb állapotban voltam, mint tavaly. Az 50-ek gyors, mell, hat, pille sorrendben voltak. A gyorsat az utolsó futam 1-es pályán úsztam, ez jól ment végig, jól bírtam, az idő meglepett, új egyéni csúcs lett :)  Mivel nem volt más szám, csak az 50-ek, nem is volt sok pihenő, átvezetni nem is akartam. A mellet utolsó futam 0-ás pályán úsztam. Ez nem ment túl jól, nem volt összeszedett a mozgásom, nem is lett jó az idom. Ezután már nagyon fáradtnak éreztem magam, de hatra volt még a hát meg a pille. F. Gabriellat csak pillen volt esélyem megelőzni, a hátam meg amúgy is gyenge, meg a rajtom is pocsék, úgy döntöttem, hogy ezt nem fogom maxon úszni, meg akkor amúgy is ”pattogok”, inkább hosszú erős tempokkal, szep technikárá figyelve fogom erősen úszni. Gyenge is lett az idő... a hátat utolsó futam 1-és pályán úsztam. A pillét utolsó futam 3-as pályán úsztam. Ez jól ment, bírtam vallban és tudovel is, jó ritmusban úsztam. Mivel jól bírtam, akartam volna erosebben huzni, de nem ment. Az idő nem lett rossz, ez a 3. legjobb idom. Ezután visszaúsztam a rajt oldalra, mert utánunk már csak a váltók jöttek. Ez az 50m volt a levezetés is, mert a 25-osbe nem akartam kimenni, az élmény medencérol meg kiderült, h üldögélő medence... végül azért belementem nyújtani.

Jol sikerult a verseny, főleg az 1500. (bár már azon gondolkozom, hogy ha kicsit gyorsabb vagyok, 22 percen belül is lehetett volna...) 1500on a női mezőnyben abszolút 4. lettem, 50 pillén meg 3.

1500 gyorson és 50 pillén első lettem, a többiben 2.