Évzáró Kupa Nemzetközi rövid pályás szenior úszóverseny 2018.

50 pille 32,70

100 vegyes 1:17,83

100 pille 1:15,12

200 vegyes 2:47,08

Péntek este beszéltem Annával, kérdezte, hogy érzem magam a verseny előtt… akkor nagyon fáradt voltam, ezért úgy éreztem, hogy szombaton pihenni szeretnék egész nap. Szombat reggel is jobban tetszett ez a gondolat, mint a verseny :) Gergővel megbeszéltük, hogy már 10.30-kor odamegyünk az uszodához, hogy jó helyünk legyen és ne kelljen tömegben melegíteni. Elég sokan döntöttünk így… már Anna és Eszterék is ott voltak. Nem kezdtem el egyből melegíteni, befizettem a nevezést, meg Eszterékkel beszélgettem a váltó lehetőségéről (ami végül nem jött össze, mert csak versenyen kívül indulhattunk volna így, hogy nem egy csapatban vagyunk) vártam kb. 11.15-ig, akkor már minden pályán úszott legalább 1 ember. A végére már túl sokan is lettünk, zavaró volt, de le tudtam úszni a szokásos 1000m bemelegítést. Az elején elég merevnek éreztem magam, a végére már jobb lett, de nem érzetme, hogy ráhangolódtam a versenyre, a fokozókban meg nem éreztem, hogy fel tudok gyorsulni. A verseny 12.30-kor kezdődött a 400 vegyesekkel. Ebből két futam volt, elvileg egy férfi és egy női, de a másodikban vegyesen voltak férfiak és nők is. Ebben a futamban a rajtnál két rajtjel hangzott el, azok is halkan, így volt aki a rajtkövön maradt, volt aki elrajtolt és úszott, volt aki beugrott, de megállt, viszont a futam ment, az idő a kijelzőn nem, a medence mellett álló bíró meg mutogatott azoknak akik megálltak, hogy menjenek… Káosz volt… volt aki inkább kimászott. (Ez amúgy később is előfordult, meg sokan be is ugrottak, és nem is mért a panel mindenkinek) A vegyes után jött az 50 pille. Utolsó futam 8-as pálya volt az enyém. A rajtkő mögött állva próbáltam fejben összerakni a távot, de nem ment, úgyhogy gondoltam lesz ami lesz… A rajtkő nagyon csúszós volt, ahogy felléptem rá, éreztem, hogy csúszik előre a lábam. Remek… Óvatosan ugrottam, lehet emiatt nem is lett olyan jó a rajt. Örültem, hogy nem estem bele. A vízbe érkezve szerencsére már tudtam, hogy kell úsznom, jött a tempó. Egész jól bírtam végig, az időm is nagyon jó lett :) új egyéni csúcs! Utána néhány hosszt úsztam a kis medencében. A 100 vegyes a szünet előtti utolsó szám volt, utolsó futam, 1-es pálya. Ezt úgy terveztem, hogy nyomom az összes hosszt, ahogy csak tudom, reméltem, hogy fel is tudok majd gyorsulni. Amíg az előző futam ment, bemondták, hogy készüljenek a 100 pille résztvevői, ettől megijedtem, mert az úgy kevés pihenő lett volna, de megkérdeztem az időmérő bírót, akit szintén összezavart ez a bejelentés, ezért megkérdezte és mondta, hogy lesznek váltók meg szünet is. A rajt ebben is olyan volt, mint az előzőben, a pille jól ment, a hát a szokásos. A hátról mellre forduló nem jött ki jól. A mell már nagyon nehéz volt, a gyors meg fájt is, ezt 3-as levegővel kellett úsznom, kevesebb levegővel még ennyire sem bírtam volna. Az időm nagyon jó lett, ez is új egyéni csúcs. Nagyon örültem ennek is. Nehéz volt a vízből kimászni, égtek a lábaim és alig kaptam levegőt. A néhány hossz átvezetés jót tett. Utána voltak a váltók, viszont a 30 perces szünet helyett kb. 5-öt tartottak… 100 pillén két női futam volt, a másodikban úsztam az 5-ös pályán :D Fejben ezt sem tudtam összerakni, de a vízbe ugorva már tudtam, hogy kell úszni. 75-ig hosszú tempókkal úsztam, az utolsó 25-öt pedig megnyomtam, Ezt jól bírtam, úgyhogy lehet hamarabb kellett volna tempót váltani. Az idő viszont jó lett, új egyéni csúcs. :) Ezután nem volt olyan nehéz kimászni a vízből, mint a vegyes után. Úsztam néhány hosszt a kis medencében. A 200 vegyes az utolsó szám volt, úgyhogy rá tudtam pihenni, bár elég fáradtnak éreztem magam. A hódmezővásárhelyi verseny után még úgy terveztem, hogy 2:50-et, vagy alatta szeretnék úszni 25-ösben, aztán így, hogy ma sikerült erősödő sorrendben számokat választanom, letettem róla. Ezt is az utolsó futamban úsztam a 2-es pályán, Évi meg az 1-esen, így beszélgetni is tudtunk előtte. Már odaálltam hamar, jó zene szólt, a hangfalhoz közel jó hangosan, ez felpörgetett kicsit és jó kedvem lett tőle. A bemondó pasi be is mondta, hogy az utolsó futam táncban dől el :D úgy éreztem az most könnyebb lenne :D Fejben ezt sem tudtam rajt előtt összerakni, csak bíztam benne, hogy fog menni. A pillét próbáltam nem túltolni, a hátat ahogy ment, a mellet erősebben, a gyorsba meg mindent bele. A hát-mell forduló most sem volt túl jó. A mell már nagyon fájt, a gyors meg szörnyű volt, de többnyire talán ment 3-as levegővel. Hiába 25-ös volt a medence, minél előrébb jártam a távban, annál hosszabbnak tűntek a hosszok, az utolsó gyorsban nagyon soká jött a fal. Mellnél hallottam, hogy valaki fütyül, amikor levegőt veszek, utólag kiderült, hogy Gergő volt az, gyorsnál már láttam is ahogy jön mellettem és mutogat, és talán kiabált is, hogy menjek... próbáltam (el is akarták küldeni onnan, mert csak úgy engedték a medencének arra az oldalára menni, ha csak egyhelyben csendben áll :D Köszi a szurkolást, jól esett és hajtott is :) + menőnek is éreztem magam :D). A célba érve nagyon fájt mindenem, kapkodtam a levegőt, sokkal rosszabb volt, mint 100 után, de láttam, hogy 2:47 lett az időm (eddig 2:52 volt). El sem hittem :D kimászni nagyon nehéz volt és nehéz volt elsétálni a kis medencéig is, de sikerült. Néhány percig csak feküdtem, próbáltam elég oxigénhez jutni, aztán úsztam néhány hosszt, mert most nem csak a lábaim égtek, hanem kicsit a karjaim is. A levezetés nagyon jól esett.

Meglepett, hogy ilyen jó időket sikerült úszni, főleg, hogy fejben nem éreztem a versenyt. Nagyon örültem az időknek. Jó verseny volt.

50 pillén 2. lettem, a többiben első. (50 pillén abszolút 5., 100 pillén abszolút 2., 100 vegyesen 7., 200 vegyesen 4.)

Az 50 pillém 88,54%, a 200 vegyes 88,37%-os lett, ezek a legjobb időim.