IV. Duna Kupa Szenior Csapatbajnokság2018.04.14 Szombat, 10:00:00

IV. Duna Kupa Nemzetközi Szenior Csapatbajnokság - Tüske 50

100 mell 1:32,83

42,93, 49,9.

100 pille 1:19,35

35,61; 43,74

Délelőtt úsztam a 200 vegyest és a 100 mellet, délután a pillét. Laci délelőtt a BEAC-on voltbfocizni, így egyedül mentem az uszodába, a bejáratnál találkoztam Annával, így nem voltam egyedül. A szokásos 1000 méterrel melegítettem. A női 200 vegyes 10:30 körül kezdődött. Volt állítás és a pályák számával jelölt székek, ahova a bevonulás előtt leülhetett a következő futam. Vegyesen 3., utolsó futam, 8-as pálya volt az enyém. A rajt egész jól sikerült, a pille is, a hát kevésbé, a hátról mellre forduló sem volt jó, messzebb volt a fal, mint gondoltam, így többet siklottam a falig, mint kellett volna. A mell már fájt, a gyorsra meg nem maradt erőm. Az idő mondjuk jó lett, jobb, mint legutóbb. Az online felületen ezeket a részidőket találtam: 35,52, 1:21,10 (45,58), 1:50,25 - na itt valami félre ment, (29,15-re írják a mellet) úgyhogy a mell és gyors részidőm rosszul lett mérve.  A végén nagyon fájt mindenem, még a torkom is égett. 100 méterrel átvezettem a 25-ösben. A mell 11:20 körül jött. 4., utolsó futam, 9-es pálya. A rajt jó volt, úgy éreztem, hogy jól haladok, jól fogtam a vizet, de az idő nem lett jó. Kicsit csalódott voltam.  Ezután is 100 méterrrel vezettem át. Nem voltam éhes a levezetés után, ezért nem sokat tudtam enni.

A délutáni verseny 15:00-kor kezdődött, a 100 pille 15:45 körül volt tervezve. 14:30kor elmentem 500 méterrel melegíteni. Az utolsó előtti hossz végén H.Laci véletlenül rám ugrott, a bal felkarom fájt utána. Pillén a 3., utolsó futamban úsztam a 3-as pályán :). A rajt jó volt, a delfin is és az első 50 is. Jól sikerült a forduló,és volt levegőm a delfinhez is. 75 métertől azonban megint zuhanórepülésbe kezdtem: úgy ereztem, hogy süllyedek, a karjaim meg a víz alatt akartak maradni. Pedig 75ig olyan szepen ment  :( 400 levezetőt úsztam.

Mindenben 2. lettem, itt volt rendes, dobogóra állós eredményhirdetés is, ami szerintem annyira nem jó ötlet, mert sok idő telik el vele és nem minden helyezett vesz részt rajta.

A vegyes időnek nagyon örülök, szerintem ebből még lehet faragni egy keveset. A mell nem tetszik, ezt úszni sem szeretem. A pille miatt kicsit csalódott vagyok, 75-ig nagyon jól ment, jó idő is lehette volna, ha végig bírom.