03:28 p/km (17.31 km/h)

163
0
0

Tarcal XC : reggel korán kimentem,mivel többen is abban a tudatállapotban voltunk,hogy 10.30 kor van rajt.ez nem jött össze,és délbe mentünk a különböző korcsoportokkal. Bemelegítésnek mentem néhány kört,a pálya teljesen száraz volt.Megnéztem azokat a részeket,amit nem tudtunk bejárni. Időközben egyre több versenyző gyűlt össze,ami garantált egy jó menetet. Beálltunk a rajthoz,és már majdnem szólt a fire zene,amikor a garminom takarékos üzemmódba állt.Gyorsan kikapcsoltam,aztán be.Pont a rajtkapu után szedte össze magát,persze nem figyeltem a versenyzőket,így egyből hátrébb csúsztam. A pálya gyakorlatilag egy majd 200 méter szintemelekedésű felfelével kezdődött,ami felment a bányató felé,és egy lefeléből állt,ami füves.gyors volt. Az első emelkedőt nem akartam megtolni,ez a pálya inkább maraton jellegű volt,mint xc,de az emelkedőn előztem néhányat,és a huszon-harmincadik helyről elkezdtem felzárkózni. Ez a menetelés addig tartott,hogy Pityekuszt a legfelső ponton utólértem,ami csak néhány pillanatig tartott,mert ő még csak melegítette a motorját. A lefelében lassítanom kellet,mert néhányan feltartottak,de nem erőltettem,hiszen hol van még a vége. A sodrós lefelében rendesen kicsúsztam,a gumit kicsit túl fújtam elől,mert lassan de biztosan mindig leengedett,mondom inkább egy kis veszteség,mint a lapos kereket felüssem. a Második körben a rajt után felértek rám,nem nyomtam eléggé,így együtt mentünk kb 4-en. A nagy felfelében aztán ott volt Dávid,aki még nagyobb teljesítményre ösztönzött.Valóban jó volt,mert a pulzust mindig ott maxoltam ki.(Köszi smile hangulatjel ) A lefelében együtt mentem egy Cannondéles kollégával,aki a nagy igyekezetben áthajtott a pályát lezáró szalagon,( nem érdekelte merre megy a pálya,ő arra akart menni,és kész)úgy kiabáltam neki,hogy nem jó felé megy.Innen el vesztettem mindenkivel a kontaktot,gyakorlatilag a maradék 3.5 kört egyedül töltöttem. Próbáltam egyenletesen a lehető legerősebben menni,ami szerintem sikerült is,sőt az utolsó körben, még rátettem.Néha a lekörözöttek megtörték a ritmust,ha nem jó helyen értem őket utol,de nem óbégattam,megvártam őket,amíg ki állnak előlem. Így értem be 1h 23perc alatt 930 szinttel a lábamban kategória 2. helyen. A fiatalok nagyon erősek,abszolutba kb 10. lettem.. Jó verseny volt,debreceni barátaink remek szervezők,a pálya pedig évről-évre változik,előnyére..Kösz mindenkinek a biztatást,szurkolást