05:42 p/km (10.52 km/h)

158
0
174

6 órás állóképessági futás a Ligetben az U.R.H szervezésében. Igazából felfogtam a dolgot egy frissítéssel támogatott hosszú edzésnek. Az volt a tervem, hogy 30 km-t futok a 4 órás maratoni célidőnek megfelelő tempóban.

Gyönyörű idő volt, rövidujjú pólóban indultam neki. Jól ment a dolog, aztán hagytam, hadd menjen. A félmaraton körül eldöntöttem, hogy végigfutom a maratoni távot.

A frissítőaszatlról csak vizet vettem el, és 1 pogácsát, de csak a tetejét ettem meg.  13, 24, és 34 km-nél ettem 1-1 gélt, lehetett volna 1-el többet is benyomni. Jó volt, hogy volt asztal a saját frissítőnek. A végén Laci nyulazott nekem az utolsó 4 körben, de nem ott ment el a dolog, hanem pár másodpercet minden 10-esben veszítettem (az első kivételével). Igazából éppen csak kicsúsztam az időből, de nem felejtem el, hogy ez nem hitelesített pálya volt (többen hosszabbnak mérték a köröket, mint 1 km), volt benne egy sunyi emelkedő és helyenként azért igen szar az aszfalt felszíne. Tervezem, hogy megmérem bicajjal a kör hosszát.

kör (km) min:sec pulzus
1 0:05:41 154
2 0:05:30 158
3 0:05:37 153
4 0:05:37 153
5 0:05:38 159
6 0:05:33 160
7 0:05:45 161