05:28 p/km (10.98 km/h)

172
100
188

Kaposvár Dombjai Félmaraton. Hát hol is kezdjem.... az időjárással talán, a versenyt megelőzően 2 nappal Tolna és Somogy megyében nagyjából 20-25cm hó esett. Ez a hómennyiség a verseny napjáig is kitartott.... Az odaúton semmi különösebb gond nem volt, szerencsére időben megérkeztünk a helyszínre. Amit nem gondoltam volna, hogy ennyire jeges/latyakos/havas körülmények lesznek. El is határoztam, nem kell világot megváltani, hisz az úgyse az én műfajom. Egy 2 órán belüli szerintem reális teljesítést tűztem ki célul. A pályát nem ismertem, mindösszesen annyi információt tudtam, hogy 5 hegy 1 völgy amiit teljesíteni kell. A rajtnál a középmezőnyben voltam, nem kapkodtam, egyrészt mert nem akartam a sok 100 néző előtt talajgyakorlatot bemutatni, másrészről egy félmaraton, az én szemszögemből nem az elején dől el. Most velem volt régi és megbízható társam is egy Polar 710i és hozzá pulzusmérő. Na ez az amit jobb lett volna fel sem tenni. Részben a tegnapi rossz alvásnak, részben a szintes pályának a pulzusom az egekben volt. Elején 165 környékén tartottam, gondoltam ez a felső aerob tartomány, ezzel kiegyezek a verseny alatt. Persze a diomboknál már 178-on volt fent, ami koránt sem a kellemes kategóriába tartozik. Egy szó mint száz próbáltam visszatornászni normál pulzusra magam, de nem sikerült. Végig csúszkáltam a versenyt, a végén az utolsó 3 km-re még maradt annyi szufla, hogy egy iramváltással lerázzam a velem együtt illetve mögöttem loholókat :) Az eredményemmel elégedett vagyok, hisz a szezon még csak most kezdődik! Bizakodóan tekintek az évre :)

00:00:00 21.1 00:00 0.00 0 0 0 0