164
126
179

Spárta 2.0 - Az őszi hadjárat - 1. verseny
Sorozatban nyolcadszor is legyőztem a Budapest Félmaratont, ami nekem akkor is Nike marad, ha a magenta-lilák helyett pár év múlva újra sportszergyártó érkezik névadó szponzornak. 2007-ben indult a mi közös történelmünk, az első hosszútávú futóversenyt 2007. szeptember 2-án teljesítettem, méghozzá a kitűzött célidőn belül (1:59:32). Indultam már rajta felkészületlenül, túlsúlyosan, babrált már ki velem görcs, a Napocskáról nem is beszélve, és idén sem arra készültem, hogy megdöntöm a tavaly elért 1:42:11-es időmet, ami ezen a versenyen az eddig legjobbam. Két héttel ezelőtt azt tartottam realitásnak, ha 1:59-es időt érek el. Aztán haladtam az edzésekkel, és látszódott, hogy tudok menni akár 5:30-as átlagtempót is. A héten már 5:20-as lőttem be magamat, nem törődve azzal, hogy előző este esküvőn kell helytállnom. Az esküvő jól sikerült, Ilonka lányom nagyon megtáncoltatott, sikerül nagyon mérsékeltre vennem az alkoholfogyasztást, így magamtól ébredtem 5:54-kor. Az időjárás olyan volt, amilyet ígértek. Nem kedvelem a 100%-os páratartalmat, de a 32 fokot még annyira sem, így nem voltam boldogtalan.
A versenyt szokás szerint egyedül kezdtem, hiszen én alapvetően egyedül futok, de egyszer csak fel kellett figyelnem Balázs harsánykodására, aki egy első bálozó barátjával futott. Így a táv jelentős részét hármasban, végig beszélgetve teljesítettük. Mivel nagyon jók vagyunk, jutott energia az utolsó kilométerek megnyomására, ezáltal a tervezett 5:20-as átlagtempón belülre sikerült kozmetikáznom az eredményemet. Idén is jó volt a verseny (ha lenne edzőm, akkor biztosan megdicsérne, hiszen a táv második fele sokkal gyorsabb volt, mint az első), és természetesen jövőre is ott a helyem a pályán. :)