(edzés)

03:58:50

42.2 km

05:40 p/km (10.60 km/h)

Nagyatád, (régi) Ironman pálya 12 kör (×3500 m) + 200 m ráadás.Sardip barátom születésnapja alkalmából. Bár már 43 éves, de csak ennyit futottunk. 10 körön át együtt, de aztán ő ellépett tőlem. Az Ironmanjén kívüli első maratonján 3:55-ön belül futott, elképesztő stabilan (a táv második fele 1 p-cel jobb volt neki).

Sok más Triatádos (stb.) is hutott velünk, az Ironman fő szervezője, Gyula a táv második felében, de Johnnie, Pifu, Norbi, Robi, természetesen Jozef és kisebb-nagyobb távra mások is. Összesen heten futottuk le a maratont, ebből a 6. helyet szereztem meg, de örülök, mint majom a farkának, hogy két év után újra sikerült négy órán belülre kerülni.

Köridőim: 19:32, 19:49, 19:47, 19:29, 19:16, 19:14, 19:11, 19:29, 19:35, 19:29, 20:45, 21:30 és a külön 200 m (vagy több? utóbb úgy mérték, hogy több volt) 1:42.

40 km-nél éreztem az első görcsveszélyt, de végül nem volt semmi baj. Egy métert sem kellett sétálnom. Előző nap két ampulla, verseny közben 3 ampulla Magne B6-ot ittam, + 1 liter speedet és fél liter vizet, 3 cerbonával. Látható, hogy 35-ig szinte egyenletesen mentem, ott kicsit elfogyott az erőm. Sardip persze remek iramfutó volt, így az elején nem futottam el magam és szinte végig húzott magával... Két éve ő kísért bringán a 3:56:56-os maratonon, most viszont a földre, autó hátuljára lepakolt palackokat felkapva frissítettünk, nem volt kísérőbringa. Vagyis a legtöbb körben kb. 10 mp.-re meg is álltunk, de az összes idő bruttó.