2012.10.14 Vasárnap, 11:15:00

00:58:50

18.6 km Szint: 510 m

03:10 p/km (18.97 km/h)

Kassa,Bankov:kibaszott szép helyen voltunk,a rajt 450méteren volt.Együtt rajtolt mindenki,így kb 60-70en álltunk rajthoz.Ataktika az volt,hogy az elején a dombon menni egyerősebbet ha kell,hogy a csiki csukiba ne legyek bezárva.Ezt sikerült is tökéletesen megoldani,mert a Cannonale a furiusz külsővel olyan gyors volt,mint a raketta.Befordultunk tehát ,kb 15körül lehettem,igy kígyóztunk egymás után pár kanyart.Aztán jött a gyors aprókavicsos lefelé,ott vigyázni kellett a gumira,mert elég ideges volt alattam a bicaj.onnan egy erős kb 300méteres felfelé,erőből,Eddig együtt mentem Józsival,utána ő elzizzent előlem,de nem foglalkoztam vele,nekem ott voltak 4en,akikre ráakasztottam magam,így együtt mentünk szépen sorban.A lefelében elkerültünk vagy 2 "gyorsankezdő rakétát",és jöttek a fák közt kanyarba be,kanarból ki,kisodrós hullámvasutas rész.Nagyon élvezetes,főleg hogy a pulzus tolja a 3ütés/másodpercet.Aztán a meredek"fal"középtányér 1,aprókavicsos..nem túl hosszú,de zabálja az erőt.Na mondom ha itt tudok ragadni a srácokon,a végén itt kell nagyot menni(de mint később kiderült,ez csak az én verzióm volt,a többiek máshogy képzelték el).Az emelkedő után egy gyors és hosszú hullámvasút,a végén egy ugrató,és ha ez még nem elég,utána még egy 60fokos rövid letörés,az alján 180fokos visszafordítóval.Itt volt mit megoldani 2-3mp alatt,(megfelelő sebesség,fék,kanyarteknika,váltás kigyorsítás)de nem volt gond,a cannondél magától megoldja a necces szitut.A kanyar után már megyünk is felfelé vagy 300métert,szalagok,lépcső közt,és már vége is a körnek..Bakk ez erős volt,és még lesz 4.Na mindegy,még mindig itt vagyok a bolyon,nem tudnak elmenni,de én se tudom őket támadni,így 2kört így mentünk,kerék a keréken.Aztán a 4kör elején az emelkedőn utólért Ádám,azt mondja itt minden körbe lassuak vagytok(hát nem vagyunk már 10en évesek barátom,)a lefelében megy előttem,de ahol síkot megyünk,ott felraktam nagytányérra,és nyitottam egy kis rést,mert közbe meg az "embereim",meglógtak tőlem.Nem messzire,de nem bírom a rést bezárni,főleg hogy 2 lekörözött mögé beszorultam pár másodpercre,ami nem sok,de ilynkor már űridőígy mégjobban meglógnak..Ez a hajó itt ment el.Az 5ik körbe,így egyedül megyek,de nem lazítok,nem tudom mögöttem mi a helyzet,meg mivel mindjárt vége,így megkínzom magam amennyire bírom.Tibikét a kör közepén lekörözöm,és látom hogy még ott egy srác akire nem közelítek olyan gyorsan,mint aki kört kap.A nagymászás most közép 2 be történik,de nem pihenek,azért a z egy helyért is megkell harcolni.A srácot a  kör végén érem utól a céltól 200méterre,jön az emelkedő.Kiállva tolom--ő is..rákanyarodunk a szalagozott részre,ő leül nyeregbe,én még mindig kiállva nyomom.A vége előtt vagy 50 méterrel aztán bedobja a gereblyét,a lába vigyázba áll,és ellógok tőle..És itt a vége..Az utolsó körbe nagyon kihajtottam magam,verseny után kellett vagy 5perc mire kezdtem magamhoz térni.Kb 10ik lettem,de most sokkal többen voltak mint 2hete,és a mezőny is erősebb volt