2012.08.19 Vasárnap, 12:00:00

00:16:16

4 km Szint: 190 m

04:04 p/km (14.75 km/h)

21. Sárkány futás Súron: Egy meredek emelkedővel kezdődött a verseny, ami 1 kili után lejteni kezdett. Elérve a tavat megfordultunk és mentünk vissza hegynek. Le s felfele vezetett az út. Egyenes nem is volt a vereny egésze alatt. A befutó lejtős volt. A vereny elején két 15 éves srác elsprintelt. Az egyiket már az első fél kilin elhagytam, de a másikat nem tudtam utolérni. Az emelkedőn megközelítettem, de a lejtőn Ő gyorsabbnak bizonyult. 2,8 kilinél kicsit feladtam az üldözést (belesétáltam), de mivel két futó is beért ezért jobbnak láttam, ha összeszedem magam. A végén már csak arra figyeltem, hogy az abszolút 3. helyem ne legyen veszélyben. Úgy érzem, ha 2,8 kilinél nem adom fel, akkor a 2. hely biztos lett volna. Mindenesetre kategóriámban első lettem 04:04 perc/kilóméteres átlaggal. Jó éreztem magam ezen a napon, mert a családban nem csak én futottam, hanem a 2,5 éves kislányom, Laura a 200m-ert teljesítette (érmet kapott), és a feleségem, Beus is lefutotta a 4 km-es versenyt. Ő kategóriájában 3. helyen végzett.