Helyezés: 17. (557 induló)

Kategória: 5. (94 induló)

1. kör: 42'44"

2. kör: 42'53"

A félmaratont párban szerettem volna futni Ábellel, de nem jött, így maradt a teljes táv! Pedig 1:24:25-el nyerték, így esélyesek lehetünk volna a győzelemre.

Természetesen az egyéni csúcsom a meleg miatt nem forgott veszélyben, de azért egy 4 perc körüli tempót elvártam magamtól. A pályát nem ismertem, mivel most voltam először ezen a versenyen. Hát az biztos, hogy nem ez a legkönnyebb pálya amin már futottam ... sok kanyar ... sok fordító ... egy durva lejtő és egy hosszú sunyi emelkedő:-)

Most nem sikerült gyorsítanom 7 kilométerenként, de a egyenletes tempó megvolt végig.

Kb. 8 km-től együtt futottunk végig egy szombathelyi sráccal ... ami neki és nekem is jó volt. A második kör utolsó kilométerén megkérdeztem tőle (Kokó után szabadon), hogy versenyzünk vagy befutunk együtt a célba ... azt mondta együtt, ami nekem is szimpatikus volt:-)))

Azért a tavalyi eredménylistát böngészve reménykedtem egy kategória dobogóra, de azért ez az 5. hely is szépen csillog. Az előttem lévő 4 futó: Zsódér Zsolt (volt triatlon válogatott - 2:30 alatti Maratonnal rendelkezik), Garami Árpád (kiváló szombathelyi futó - Kokó jól ismeri), Baier Tibor (volt válogatott atléta - 2:13:22-es Maraton), Sándor Attila szekszárdi futó (a márciusi időmmel őt megelőzhetem volna).

Azért ilyen névsor után nem rossz következni, egy magamfajta lelkes amatőr futónak.

Nagyon örülök, hogy elmentünk a versenyre és megtapasztaltam, hogy egy fantasztikusan megszervezett verseny résztvevője lehetem. Remélem jövőre újra ott tudok lenni.

00:28:20 7 04:03 14.82 0 0 0 170
00:28:15 7 04:02 14.87 0 0 0 170
00:29:03 7.1 04:05 14.66 0 0 0 180