68. tófutás Tata 14,2 km: 55:07 PB!!! (régi: 56:40)

Összetett helyezés: 3. (Kokó, Ábel, Én:-)))

Kategória: 2.  - Kokó mögött

Kb. olyan lett, amire számítottam ... egy jó kör után egy még jobb:-)))

Végül is egész felkészülés alatt, így készültem. Talán, ha nincs az a nagy szembe szél az aszfaltos részen, akkor most van egy 54-el kezdődő 2 köröm. Természetesen ennek is nagyon örülök!!!

Az első pár kilométer a szokásos iram felvétel, majd folyamatosan futottam a tempómat és a 7. helyen voltam az első körben, de látótávolságra voltak az előttem lévők - még Kokó is.

Persze azt tudtam, hogy őt nem érem utol, de abban is biztos voltam, hogy előrébb fogok végezni.

A 2. körben éreztem, hogy egy jobb köridőt fogok futni és az már elég egy 55-el kezdődő időhöz.

A Kastély tértől folyamatosan előztem le az előttem lévőket és az Által ér előtt már a 3. helyen voltam. Hátra volt még az erdő utáni kritikus 1 km ... a nagy szél miatt. Azért, így is sikerült egy 3:45-öt futni ... igaz a pulzus nagyon magas volt.

Kokó 53 valamennyivel nyert (neki ez nem volt nehéz - igaz elmondása szerint nincs igazán edzésben.

Ábel lett a második 54:52-vel, ami neki is nagy egyéni csúcs.

Harmadiknak pedig nekem sikerült befutnom, aminek nagyon örültem.

Az eredményhirdetésnél Kokóval (az ország egyik legjobb hosszútávfutójával, ha még most nincs is igazán formában) és Ábellel (edzőtársam) álltunk a képzeletbeli dobogón:-))) Jó érzés volt ... hazai környezetben ez egy szép eredmény!

00:27:51 7.1 03:55 15.30 0 0 0 172
00:27:16 7.1 03:50 15.62 0 0 0 180