0
182

Vivicittá Városvédő Futás!

Helyezés: 20.

M40 kategória: 1. (Kategóriákat nem díjaztak, de az előttem lévő 19 futó mind fiatalabb mint 40:-)))

Édesanyám kísért el a versenyre:-) Kedden még azt sem tudtam, hogy indulok, de Toncsófia szerint ez egy ideális táv 2 héttel a maraton előtt (azt üzente, hogy nyugodtan szétszaggathatom magam:-)

A bemelegítés egy kicsit rövidre sikerült, de ez az én hibám ... ott voltunk időben, de elszöszmörögtem az időt.

A két héttel ezelőtti félmaraton idejéből azt terveztem, hogy jó lenne 3:50-es tempóval lefutni a távot.

Az első km aterv szerint, de itt most nem követtem el azt a "hibát", hogy megijedek a tempótól és visszaveszek:-)

A 4. km körül felfutottam egy 5 fös félmaratonos bolyra és velük mentem (ami nem az erőségem), míg u.a. volt az útvonal. Jó volt így együtt futni és a tempó is jó volt. Mikor szétváltunk teljesen egyedül mentem mivel kb. 100 méterre volt egy srác előttem és mögöttem is. 10 kilométernél 38:03-at mutatott az óra ami a tervezett tempónál egy kicsit jobb is volt. Utána derült égből a villámcsapásként beszúrta jobb oldalam. Egy kicsit visszavettem a tempóból és vártam, hogy lekanyarodjak a szigetre. A lábaim nagyon mentek volna, de a szúrás nem engedte növelni a tempót ... hanem szinte lassítani kellett:-(

Pont az az erőségem, hogy a végén tudok még gyorsítani ... és ment is volna fejben is és erőben is, de az oldalam nem engedte.

Sajnálom, mert szerintem 45 alá be tudtam volna menni, de természetesen így is örülök nagyon az erdményemnek!!!

Jó érzés volt amikor a célvonalhoz közeledve megláttam édesanyámat ... és Péter Attila azt konferálta, hogy érkezik egy jó futó Tatáról ... Takács Tamás  ... Taki:-)))

00:03:49 1 03:49 15.72 0 0 0 167
00:03:56 1 03:56 15.25 0 0 0 173
00:07:36 2 03:48 15.79 0 0 0 172
00:03:51 1 03:51 15.58 0 0 0 177
00:07:35 2 03:48 15.82 0 0 0 174
00:03:46 1 03:46 15.93 0 0 0 176
00:07:31 2 03:46 15.96 0 0 0 177
00:07:34 1.9 03:59 15.07 0 0 0 177