0
172

Rotary Félmaraton - Debrecen

Maraton, I. helyezés.

Megfázásom negyedik napján kissé enerváltan készültem a rajtra, miközben a legkevésbé sem éreztem magam a pampák bikájának. A melegítés ennek megfelelöen rövidre és lagymatagra sikeredett. Izgulni nem nagyon izgultam, bár az zavart egy kicsit, hogy a rajt 6 percet csúszott, mert, hogy valakik még a ruhatárban voltak... Rajt után meglehetösen könnyen mozogtam és a pulzusom (158-164) is teljesen jó volt, söt, kifejezetten alacsony, mondhatnám, az iramhoz képest, csakhogy az órámat nem sikerült elindítanom, így halvány lila gözöm nem volt arról, hogy pontosan milyen tempóban futok. Minden esetre pár félmaratonos után ott maradtam szépen a "légüres" térben. Az elsö kör végére lazaság az maradt, a pulzus is, egyedül az adott okot izgalomra, hogy az egyetlen frissítöállomáson csak vizet adtak inni. Na ezen elkezdtem agyalni, mert hogy közben kis drágámat (Zsuzsi) sem találtam, akivel meg volt beszélve, hogy ha kell, akkor jelzek neki a második körben, és akkor ö szerez kólát. Ezután jó egy körig azon agyaltam, hogy hogy fogok frissítés nélkül végigmenni és persze szóvá is tettem a frissítöállomáson, hogy ez így nem frankó, hogy semmi cukros ital nincs. A harmadik kör közepén aztán elökerült Zsuzsi, aminek nagyon örültem, hát még a kólának, amit hozott, és amiböl ezután az utolsó körtöl eltekintve mindig ittam. Ekkor aztán meg is nyugodtam, meg közben rájöttem, hogy az egyébként az országúti kilométereket jelzö zöld táblácskák a versenyre vonatkoznak és mivel a második kör elején az órámat is elindítottam, semmi akadálya nem volt már annak, hogy ellenörizzem a sebességemet. Ezzel úgy nem is volt gond, bár szerintem nem minden tábla volt jó helyen. A harmadik körre aztán lett valami izoital is a frissítöponton, így innentöl kezdve nem sok izgalom akadt. A tempó az megvolt, picit ugyan lassultam, de semmiféle problémám nem volt, kivéve mondjuk az egy két igen nehezen bevehetö kanyart, amit néha tökéletesen lezárt elöttem egy-egy éppen lekörözött lassabb versenytárs. Az ötödik kör végén utolértem Ferit, aki egészen jól mozgott és póker arccal mondta, hogy már csak egy km... Mondtam erre, hogy "hát neked" :) A hetedik körre kicsit elbambultam, emiatt kicsúsztam a ritmusból és a pulzusom (163-158) is csúszott lefelé , jóllehet bajom az nem volt. Az utolsó körben viszont valamelyest még vissza tudtam gyorsulni, így a tavalyi legjobbamtól 1 másodpercnyire értem célba. Utána még levezettem mezitláb a stadion gyepén, mint a régi szép idökben :) Összességében jó kis futás volt, mondjuk a megfázás nem hiányzott, de ettöl függetlenül is sok maradt még benne. Ami mondjuk nem volt véletlen, mert ez volt az utolsó erösebb edzés Veszprém elött, így a versenycipöt természetesen megint hanyagoltam.